Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

DH Labs
Silver Sonic

  


Encore

 

Encore cereyan kablosu DH Labs’in giriş seviyesi olarak tasarlamış olduğu ama bizim de test etmiş olduğumuz performansıyla müthiş bir kalite/fiyat oranına sahip olan yeni kablosu.

Son derece “yapılı” görünüşü olan 15A’lik bu kablo üç adet 14 awg (1,63mm) OFHC (oksijenden arındırılmış) saf bakır iletkenlerden oluşuyor, gürülüyü dışarda tutan %100 ekranlamaya sahip ve yüksek kalitede konektörlerle sonlandırılmış.

  • Çapı: 14 mm
  • Rengi: Kömür grisi

Yorumlar:

Stereo Mecmuası'nda çıkmış olan yazıdan bazı alıntılar:

"Şuradan başlayalım Encore modelinin giriş seviyesi bir kablo olduğuna inanmak güç. Performans son derece başarılı. Detay seviyesinde artış hemen duyuluyor. Her ne kadar hifi dünyasında güç kabloları için oldukça tartışma yaşanıyor olsa da, bir kabloyu söküp takmak çok zor değil ve değişiklikleri kendi kulağınızla duymaya çalışın. Ön yargılarınızı bir kenara bırakırsanız bazı şeyleri fark edeceğinize eminim. Encore işte bu açılardan farkı hissettirebilecek potansiyele sahip bir kablo. Ancak benim sistemimde asıl hoşuma giden şey kabloyu amplifikatörüme taktığımda duyduklarım oldu. Stok kabloya geçince derinlerden gelen ve pek hoşuma gitmeyen cızıltıya benzeyen sesler Encore ile bir anda kaybolurken, sistem daha açık çalmaya başladı. CD çalarda yaşanan stok kablo sonrası detay patlaması amplfikatörde de dikkat çekerken sessiz arka plan, dinamik sunum ve sahnede yaşanan gelişmeler beni mutlu etmeyi başardı. Plak dinlerken kabloyu amplifikatörüme bağlı şekilde kullanmaya karar verdim. CD çalarımı çok aktif şekilde kullanmıyor olsa da, böyle bir ikili kullanan okuyucularımızın her iki cihazlarına da birer Encore takarak denemelerini tavsiye edebilirim. Ben ne olacağını tahmin etmekle birlikte denemeden yazmak doğru olmaz. İlerleyen dönemlerde gerçekleştirmeyi umduğumuz DH Labs testimizde 2 elektrik kablosu olacağını şimdiden söyleyebilirim. Hoş zaten daha üst modelleri kendi sistemimde dinlemek için sabırsızlanıyorum dersem yanlış olmaz."

yazının tamamıAudio Video Revolution dergisinin Ekim 2011 sayısında DH Labs White Lightning, Odyssey ve Encore kablolarıyla ilgili güzel bir yazı çıkmış. Yazıdan kısa bir alıntı şöyle:

DH Labs’in White Lightning, Odyssey ve Encore kablolarını, Kimber, QED ve Transparent markalarından oluşan daha pahalı kabloların yerine taktım ve ciddi bir değerlendirme yapmadan yaklaşık 40 saat pişmelerine fırsat tanıdım. Kablolar biraz kendine geldikten sonra duyduğum şey son derece dengeli, doğal ve canlı bir sesti ve yerlerini aldıkları kabloların onda biri fiyatında olduklarına dair hiç bir belirti yoktu. Bu bana çok şaşırtıcı geldi. Ana hatlarıyla, müzikte çok önemli bir akışkanlık oluştu ve bununla birlikte müthiş bir zindelik vardı ve ara geçişler hızlı ve canlıydı.”

yazının tamamıDH Labs tüm ürünler

 

Ana sayfa