Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Hegel

 


SUPER

Kulaklıklarınızın sesinin gerçekte ne olduğunu Hegel'in yeni kulaklık amplisi SUPER'la duymanızı öneririz. Bir alümiyum blokun işlenmesiyle elde edilmiş olan ampli kasası kendi başına çok şık bir parça ama gerçek güzelliği sesinde yatıyor.

SUPER'ı bilgisayarınıza ve kulaklığınızı da SUPER'a bağlamak Hegel'in referans ampli teknolojisinin sağladığı iyileşmenin farkına varmak için yeterli. Daha derin, daha detaylı, daha iyi basları olan çok daha zengin bir ses. Peki bu hedefe nasıl ulaşılmış? Cevabı çok basit değil ama kulaklıklarınızdan ideal sesi alamamanızın iki önemli nedeni var, SUPER her ikisini de aşıyor.

Birinci engel gürültü. Hiçbir modern bilgisayar iyi bir ses performansı gözetilerek üretilmiyor. Kullanım kolaylığı ve hız için tasarlanıyorlar ve bu tür bir tasarım önemli fon gürültüsü oluşmasına neden oluyor. Belki bu gürültüyü kendi başına duymak mümkün olmuyor ama müzikteki çok küçük detayların maskelenmesi bu gürültünün mevcudiyetinden kaynaklanıyor, ses tatsızlaşıp düzleşiyor. Hegel'e özel teknolojilerin SUPER'da kullanılması sayesinde gürültü çok önemli ölçüde düşürülüyor ve duymanız gereken herşeyi duymaya başlıyorsunuz.

İkinci olarak, piyasada mevcut kulaklıkların her birinin çok farklı empedans karakteristikleri var ve bu da amplinin işini çok zorlaştırıyor. Bu yüzden, sıradan bir kulaklık amplisi, kullandığınız kulaklığa bağlı olarak bir "equalizer" gibi davranıyor ve farklı sonuçlar elde ediyorsunuz. SUPER, Hegel'in referans ampli teknolojisi sayesinde, bağladığınız kulaklıktan bağımsız olarak hep aynı karakterle çalacaktır: hiç olmayan bir karakter.

Kulaklığınız sizin için bir süs eşyasının ötesinde bir değer taşıyorsa, SUPER'i mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Teknik Özellikler:

Dijital girişler: USB mikro
Çıkışlar: mini-jack (analog) + optik mini-jack (dijital)
USB giriş: 24 bit / 96 kHz'e kadar, bağla/çal
Gürültü tabanı: -140dB
Çıkış empedansı: 1 ohm'un altında
Ebatlar: 1,6 cm x 4,1cm x 8,2cm (YxExD)

Kullanıcı el kitabı (İngilizce)

Yorumlar / Ödüller:


Stereomecmuası.com
'da SUPER ile ilgili "Hegel Super Aktif Hoparlör İle Kullanmak!" başlıklı ek bir inceleme yazısı çıktı. Detaylı yazının son paragrafında şöyle deniyor:

"Hegel Super incelemesinde bu ufak cihazın kulaklık amplisi/DAC özelliklerine bakmış ve ayrıntılı şekilde yorumlamıştım. 299 Euro’luk fiyat etiketini de, buradan hareketle değerlendirmiştim. Şimdi ise 299 Euro’ya aldığınız bir cihazı aktif hoparlörlere bağlayarak DAC olarak kullandık. Böylelikle bir kuruş para harcamadan çok daha fonksiyonlu bir cihaza sahip olduk. Şöyle ki, istediğiniz zaman aktif hoparlörleriniz ile kullandığınız ürünü gerektiğinde taşınabilir kulaklık amplisi olarak veya masaüstünüzde kulaklık için iyi bir platform olarak kullanmak mümkün. Hatta işi bir adım ileriye götürerek gereksinim halinde “Super”i ana sisteminize bile entegre etmeniz mümkün. Bence bu durum cihazın değerini arttırıyor ve verdiğiniz paranın karşılığını daha da fazla almanızı sağlıyor!"

yazının tamamıFin dergisi Hifi Maailma, Hegel SUPER'i DAC/Kulaklık amplileri arasından grup test biricisi seçti.Stereomecmuası.com
'da çıkmış olan detaylı inceleme yazısının son paragrafı şöyle:

"Hegel Super çok ilginç bir ürün. Gerek masaüstü ancak özellikle de taşınabilir bilgisayarlarınızdan müzik dinlemeye çalışıyorsanız bu ufaklık sayesinde müziği gerçekten dinleyebilir hale gelebilirsiniz. Göreceli makul fiyat etiketli kulaklıklardan daha üst sınıfa kadar Hegel Super tüm bu ürünleri müzik dinlenebilir kılıyor. Detay artışı vesaire konularından önce tonlar kendine geliyor, oh be gitar çalıyor dedirtiyor size. Minimal kayıtlarda bilgisayarlarımızın ses kartlarından dinlediğimiz dip gürültüyü duyulmaz hale getirmesi bile Hegel Super’i başarılı kılmaya yetiyor. Tüm bu kazanımlardan sonra artan detay seviyesi ve benim kulak içi kulaklıklarda zaman zaman hissettiğim müzik sanki sıkışıyormuş gibi geliyor hissiyatının yerine alan rahatlamışlık ile ürün bence değerini arttırıyor. Her dakika bilgisayarı ile yaşamak zorunda kalıp müziği o bilgisayarlardan dinlemek zorunda kalanlar için tavsiye edilir!"

yazının tamamıSoundStage Global'da çıkmış olan Doug Schneider imzalı yazının son paragrafından:

"...SUPER'ı kullandığınızda sesteki çok önemli iyileşmeyi yadsımak mümkün değil: kontrol, detay, berraklık, diğer her şeyle birlikte ciddi bir şekilde iyileşiyor. İyileşmeler ufak olmaktan çok uzak, iyi sesi olan bir kulaklık müthiş bir kulaklığa dönüşüyor. Bir sabun kalıbını andıran SUPER benim bir seferlik seyahat arkadaşım olmayacak, bundan sonra yapacağım tüm seyahatlerde yanıma almayı planlıyorum..."

yazının tamamı
"...Şaşırtıcı olan müthiş bir ayrıştırma kabiliyetiyle gövdeliliğin birarada olması. USB DAC'larda kolay rastlanmayan bir özellik bu. Müthiş başarılı bir ünite."

yazının tamamıDiğer yazılar:

AV Report (Russia)
Dagbladet (Norway)
Enjoy the Music (USA)
Hifi och Musik (Sweden)
HiFi Philosophy (Poland)
NOMONO (Denmark)
Sound-News (Croatia)
Soundstage (USA)
Stereo i Kolorowo
Stereolife (Poland)

 


Hegel @ Timpani

Ana Sayfa