Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

ProAcResponse D30R

 

ProAc, yakın zamanda, Response D40, Carbon Pro 6 ve 8 hoparlörlerinde karbon elyaflı sürücüler ve K6 ile Tablette Anniversary modellerinde ise Kevlar sürücüler kullanarak ses performanslarını öncesinde hayal bile edilemeyecek seviyelere yükseltmiştir. Bu modellerin arkasında yatan etraflı araştırma/geliştirme çalışması sayesinde mükemmel frekans cevap karakteristiği olan sürücüler ortaya çıkmıştır. Response D30 hoparlör karbon elyafının bu sıradışı özelliklerinden yararlanan en yeni modeldir.

Response D30, ince bir kabin içine monte edilmiş arkası polimer kaplı karbon elyafından mamul yeni bir bas sürücü konisi kullanıyor. Bas hava tahliyesi, D40 hoparlörde olduğu gibi, hoparlörün taban kısmına yakın iki yan açıklıktan gerçekleşiyor. Böylece alt frekanslara inebilen, kolorasyonsuz güçlü bir bas performansı oluşuyor.

D30R, yüksek kalitede "ribbon" (şerit) tipte tiz üniteyle sunuluyor; D30 ise aynı hoparlörün "dome" (kubbe) tipte tiz üniteli versiyonu. Crossover devresi yüksek kalitede özel bileşenler ve çok damarlı OFC kablo kullanılarak imal edilmiştir. "Bi-wiring" ve "bi-amping" uygulamasına elverişli çift bağlantı öngörülmüştür.

Yeni D30R, büyük kardeşi D40R ile, bas tahliyesi, sürücü malzemesi, tiz ünite ve crossover devresi yönünden büyük benzerlikler taşıyor. Daha ufak boyutlarda ama aynı mükemmellikte bir kolon tip hoparlör arayanlar için ideal bir çözüm oluşturuyor.Teknik Özellikler:

Nominal Empedans: 8 ohm

Önerilen Ampli Gücü: 10 - 200 Watt

Frekans Aralığı: 20hz - 30Khz

Duyarlılık: 89 db/W/m

Bas / Mid ünitesi: 6.5" (165mm) ProAc tasarımı arkası polimer kaplı ve konsantrik dizginleyicili karbon elyaf koni

Tweeter (tiz ünitesi): D30 dome (kubbe): 1" ipek kubbe tip ve hava soğutmalı tiz ünite
D30R ribbon (şerit): ProAc tasarımı 60mm x 10mm ebadında insan saçından hafif şerit ünite

Crossover: Yüksek kalitede özel bileşenler ve çok damarlı OFC kablo kullanılarak imal edilmiştir. "Bi-wiring" ve "bi-amping" uygulamasına elverişli çift bağlantı öngörülmüştür.

Ebatlar:
Kabin
Yükseklik: 1041mm
En: 215mm
Derinlik: 266mm
Alt Tabla
En: 257mm
Derinlik: 311mm

Ağırlık: 27kg (her bir ünite)

 

 

ProAc @ Timpani

Ana Sayfa