Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

ProAc

 

Response D20R

 


Response D18, ProAc'ın gelmiş geçmiş en başarılı hoparlörlerinden biri. Buna karşılık bu hoparlörün kubbe tipi (dome) tiz ünitesi dışında bir opsiyonu bulunmuyor. Şerit tipte (ribbon) tiz ünitesine artan bir talep oluşması üzerine, D18'e alternatif olacak bir ürün geliştirilmesine karar verilmiş. Bu maksatla tasarlanan hoparlörün, yeni bas portunu barındıran gelişmiş bir kabini, yeni bir crossover'ı ve ProAc'ın diğer modellerinde mevcut olan "ribbon" tiz ünitesi var. D20R ismini alan bu heyecan verici yeni modelin ses performansı da her yönüyle daha ileri noktalara taşınmış.

İyileştirmeler şöyle:

  • D30 ve D40 modellerinde mevcut olan bas yükleme yöntemini içeren yeni kabin;
  • Yeni crossover;
  • D30 ve D40 modellerinde kullanılan ProAc ribbon (şerit) tiz ünite.

Bütün bunların sese yansıması ise: açık, geniş, harika orta sesler, doyurucu bir bas ve ProAc ribbon (şerit) tiz üniteden çıkan yumuşak ve detaylı üst frekanslar ile çok büyük bir sahne.

 

Teknik Özellikler:

Nominal Empedans: 8 ohm

Önerilen Ampli Gücü: 20 - 180 Watt

Frekans Aralığı: 28Hz - 33KHz

Duyarlılık: 88.5 db/W/m

Bas / Mid ünitesi: 165mm ProAc ünitesi, hareketli kısım cam elyafından örülmüş, EXCEL magnet içeriyor ve akrilik "damping phase plug" (sönümleyici faz tıpası) mevcut.

Tweeter (tiz ünitesi): ProAc ribbon (şerit) 60mm x 10mm 'insan saçı kadar hafif' arka bölümdeki sönümlendiricisiyle.

Crossover: En kaliteli komponentler ve çok damarlı OFC kablo kullanılarak imal edilmiştir. "Bi-wiring" ve "bi-amping" uygulamasına elverişli çift bağlantı öngörülmüştür.

Ebatlar:
Yükseklik: 960mm + spike
En: 190mm
Derinlik: 227mm

Ağırlık: 26kg (her bir ünite)


ProAc @ Timpani

Ana Sayfa