Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

ProAc

 

Response D48R

 


Response D40, üretimde olduğu yaklaşık dört yıl süreyle çok beğenilen bir hoparlör oldu. ProAc'ın geliştirmiş olduğu yeni sürücü teknolojisi bu hoparlörün yerine iyileştirilmiş versiyonu D48'in yapılmasını zorunlu kıldı. D48, ribbon (D48R) veya yumuşak kubbe (dome) tipte tiz ünitesiyle sipariş edilebiliyor.

D48'in, koni malzemesi karbon elyafıyla kağıt hamurundan mamul çok özel bir mid/bas ünitesi var. Bu sürücü, sert ve hafif bir sürücünün tüm özelliklerine sahip olduğu gibi, kağıt hamuruyla kaplı olduğu için ince ve sert malzemenin rezonansları sönümlendirilebilmekte.

Bu yeni sürücü daha zengin harmonikleri olan daha doğal benzersiz bir orta ses performansı sunuyor. Çok alt frekanslara inebilen bas performansı ise temiz ve kontrollü.

Yeni D48R hoparlörün iki yeni 6.5" karbon elyafı kağıt hamuru karışımlı ünitesi, uzantısı olan güçlü basıyla zengin ve detaylı orta sesleri var. Bas sürücülerin yüklemesi hoparlör kabininin altında bulunan port ile sağlanıyor. Bu port ise odaya iki yanda bulunan açıklıkla bağlanıyor.
Şerit tipte (ribbon) tiz ünite ise ProAc'ın D30R ve D40R modellerinde başarıyla kullanılmış tiz ünite.Teknik Özellikler:

Nominal Empedans: 4 ohm

Önerilen Ampli Gücü: 10 - 250 Watt arası

Frekans Aralığı: 20Hz - 30KHz

Duyarlılık: 90 db/W/m

Bas / Mid üniteler: 6 1/2" (165mm) ProAc üniteler. Karbon elyafı, kağıt hamuru karışımı koni malzemesi ile excel magnet sistemi.

Tweeter (tiz ünitesi): ProAc ribbon (şerit) 60mm x 10mm 'insan saçı kadar hafif' arka bölümdeki sönümlendiricisiyle.

Crossover: Özel bileşenler ProAc'ın OFC çok damarlı bakır kablosuyla birbirine bağlanmış. Bi-wiring/bi-amping'e olanak tanıyacak şekilde bölünmüş.

Ebatlar:
Yükseklik: 1200mm (spike'lar ile)
En: 212mm
Derinlik: 342mm

Ağırlık: 41kg (her bir ünite)


ProAc @ Timpani

Ana Sayfa