Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Rega
RS1

 

RS1 hoparlörler ister ekonomik bir sisteme, ister daha pahalı bir hi-fi sisteme dahil edilmiş olsunlar, her iki koşulda da çok iyi bir kalite/fiyat oranıyla sıradışı bir ses kalitesi sunarlar. Kontrollu bas frekansları, ve oranlı bir şekilde üst frekansların uç noktalarına uzanan kaliteli tiz sesleriyle son derece dengeli ve keyifli bir performans sunar. Bu özellikleriyle RS1 benzerlerinden ayrılır ve çok yönlü, dinamik, müzikal bir ses verir.

Mid / Bas ünite:

Tüm hoparlör üniteleri Rega'nın İngiltere'deki kendi fabrikasında, kendi belirlemiş olduğu çalışma şartlarına uygun olarak üretilmektedir.

RS1 hoparlör Rega'nın klasik RR125 orta ses ünitesini kullanmaktadır. Bu ünitenin iç rezonansları çok iyi yutma özelliği vardır. Bu özellik orta seslere yumuşak bir karakter, baslara ise, orta seslerin ve tizlerin performansından hiç fedakarlık etmeksizin, mükkemel bir bütünlük ve zamanlama sağlar.

Tiz Ünite:

RS1 hoparlör sadece Rega tarafından tasarlanmış olan yeni HF20-ZRR tiz üniteyi kullanmakta. İstenmeyen arka bölüm yansımalarını yok ederek ZRR tiz ünitesi distorsiyondan arınmış üst frekanslar oluşturur.

Rega'nın ZRR tiz ünite teknolojisi hakkında daha detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz (İngilizce)

  • Yükseklik...................... 320mm
  • Derinlik........................ 236mm
  • Genişlik........................ 150mm
  • Ağırlık............................ 3.5kg
  • Nominal Empedans.......... 8 ohms
  • Sensitivity.......(yaklaşık) 90dB
  • Max. Ampli gücü............. 80w (kanal başına)

RS1 Ürün Broşürü (İngilizce) - (90.5kb)

Yorumlar:

Hi-Fi Choice dergisi Rega RS1 hoparlörü kategorisinde 2009 Yılının En İyi Hoparlörü seçerek ödüllendirdi.

Ödülün ilan edildiği sayfada kısaca şöyle yazılmış:

"Bu alışılmadık derecede ince görünüşlü hoparlörün son derece güçlü üst orta ve tiz sesleri var. Bunun sonucunda da çok hoş bir ahenk ve sıradışı bir performans ortaya çıkıyor. Aynı zamanda da göründüğünden çok daha büyük çalıyor."Rega RS1, Hi-Fi Choice (İngiltere) ve Home Cinema Hi-Fi Choice (Türkiye - sayı: 2009/3) dergileri tarafından üç ayrı monitör hoparlörle birlikte teste tabi tutuldu.

Yazının son paragrafında şöyle denmiş: "...orta ve üstlerde bulunan hassasiyet, dinamik canlılık ve ifade çok daha pahalı hoparlörleri utandıracak kadar iyi ve RS1'in "Best Buy" derecesi almasını sağlıyor.

RS1'e değerlendirme kriterlerinin tümünde 5 yıldız verilmiş ve testteki hoparlörler arasında en yüksek puanı RS1 almış.

 


Rega @ Timpani

Ana Sayfa