Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Rega

 

Brio-R
 

Brio-R, iyi bir ampli oluşumunu sağlayan tüm gerekli bileşenleri içeriyor. Kapasitesi büyük tutulmuş bir toroid trafo, geniş tutulmuş güç besleme bileşenleri, güçlü çıkış devresi, sinyal hattında ve tüm kritik devrelerde film kapasitör kullanımı.

Yeni çıkış ampli devresi
Rega mühendisleri tarafından geliştirilmiş, düşük kaynak empedanslı emitter Class A sürücü katı olan yeni tasarım çıkış amplisi. 150W'lık Sanken Darlington çıkış transistörleri çevresinde geliştirilmiş olan bu kombinasyon düşük kalıcı akımlı sürücü devreler barındırıyor ve iyi bir termal stabiliteye sahip bir emitter Class A devresi gibi davranıyor.

Uzaktan Kumanda
Ses performansından ödün vermeden Brio-R ampliye bir uzaktan kumanda devresi eklendi. Bunu sağlamak için de uzaktan kumanda devrelerine bağımsız güç beslemesi yapıldı ve ses devrelerinden tamamen ayrıştırıldı.

Yüksek Kalitede Bileşenler
Bugüne kadar yapılmış en iyi Brio ampli olabilmesi için Rega mühendisleri tarafından denenmiş ve mümkün olan en yüksek kalitedeki bileşenler kullanıldı.

İyileştirilmiş Güç Besleme Devreleri
Brio-R'nin tasarım aşamasında düşük ve yüksek akımlı tüm güç besleme devreleri, bağlantı ve bypass kapasitörleri gözden geçirilip iyileştirildi. Rega'nın yeni Planar pikaplarındaki iyileşmeler göz önünde tutularak phono katı iyileştirildi, giriş duyarlılığı artırıldı ve 100Hz'in altındaki frekans devreleri revize edildi.

Yeni Kasa:
Kendisinden önceki üç Brio modelin varisi olan Brio-R için yeni ve daha kompakt bir kasa tasarlandı.


Çıkış Gücü: 50W/8ohm, 73W/4ohm
Giriş adedi: 4 x normal ve 1 x phono MM
Ölçüler: 220 x 80 x 325mm (E x Y x D)
Ağırlık: 6 kg
   

"silver" renk Brio-R


Yorumlar:


Stereo Mecmuası'nın Rega Brio-R ile ilgili inceleme yazısının son iki paragrafı şöyle:

"...İlk olarak şuradan başlayalım. Rega Brio R, giriş seviyesindeki bir amplifikatör. Hifi dünyasında giriş seviyesi sistemler genel olarak bir sonraki adıma atlamak için kullanılan cihazlarla oluşturulur. Ancak bazı noktalara özen göstererek sizi çok uzun seneler mutlu edecek sistemler kurmakta mümkündür. İşte Rega Brio R, tam bu türden bir amplifikatör. İnce eleyip sık dokuyarak yanına ekleyeceğiniz iyi bir kaynak ve kendi zevkinize uygun bir hoparlör ile uzun seneler müzik dinleyebileceğiniz ve açıkçası arkanıza bakmayacağınız bir sistem oluşturabilirsiniz.

Rega tasarımcıları, kompakt bir tasarım içerisine son derece müzikal yani insanı müziğin içerisine çeken, detay konusunda sizi mutlu edebilecek bir tasarım yapmayı başarmışlar. Detay seviyesi, sahne oluşumu, katman katman sunum hifi meraklılarının genel olarak aradıkları ortak özellikler. Ancak müzikal sunum aralarında bence en önemlisi ve en zor bulunanı. İşte buradan hareketle amplifikatör dikkatle seçeneğiniz bir hoparlör ile müziğin hiçbir bölümünü ön plana çıkartmadan genel bir denge içerisinde sizi “çok” mutlu etme potansiyeline sahip. Dengeli, abartıdan uzak bir sunumu var yeni Brio’nun. Hatta bir adım daha ileri gitmek istiyorum, bir kaç senelerdir denk geldiğim en keyifli amplifikatörlerden bir tanesi dersem abartmış olmam."

yazının tamamıRecord Collector dergisinde Rega Brio-R hakkında çıkan yazıdan bir alıntı:

"...Enstrümanlar tane tane duyulmakla kalmıyor, birçok farklı açıları gözünüzün önüne geliyor. Bu özellik, kısmen gürültünün ve kısmen de distorsiyonun düşürülmesiyle sağlanmış. Distorsiyon ortadan kalkınca enstrümanlar sahnede daha belirgin bir şekilde karşınıza çıkıyor…
Müthiş bir kalite/fiyat oranı sunan Brio-R, hesaplı ampli tasarımının en iyi örneği olarak ortaya çıkıyor."
What Hi-Fi dergisinin 2012 ödülleri sayısında:

Rega Brio-R'ye "Fiyat aralığında En İyi Stereo Ampli" ödülü verildi

yazının tamamıHI-FI WORLD dergisinin Kasım 2012 sayısında çıkmış olan "A for Brio" başlıklı ve beş yıldızlı yazılın sonuç bölümünde şöyle deniyor:


"…Bu fiyat seviyesindeki bir ampli için ses kalitesi şaşırtıcı derecede iyi. Brio-R amplinin, kendi fiyatının üzerinde bir sistemde hiç bir sorun çıkartmadan çalışacağını söylemek kesinlikle abartı olmaz. Sistemini iyileştirmek hedefi olanlar için Rega Brio-R çok sağlam bir baz oluşturuyor…""Musical Synergy" başlığıyla The Absolute Sound dergisinin web sitesinde Rega Brio-R ve Rega DAC ile ilgili bir yorum yazısı çıktı. Tarihi: 24/7/2012.
Yazıdan bir alıntı:


"...Belirgin bir şekilde transistörlü veya lambalı gibi çalmayan ama her ikisinin de güçlü yönlerini öne çıkaran bu ampli hakkında çok konuşulmalı.
İlk andan itibaren Brio-R'nin kayıtlara getirdiği olgunluk, tonal yoğunluk ve otoriteden çok etkilendim. Bakır üflemeli sazların olması gerektiği kadar bir parlaklığı vardı ama hiçbir zaman saldırgan bir karakter sergilemediler. Düşük frekanslı yoğun yaylıların ve nefeslilerin yer aldığı orkestral pasajlarda dahi Brio-R, harmonik dalgalanmaları ve doğru tınıları yansıtma konusunda çok yol katetmiş..."

yazının tamamıWhat Hi-Fi yorum videosu

 

Tone Audio dergisinin editörü Jeff Dogay'in inceleme yazısından bir alıntı:

"Rega Brio-R 1000,- USD'ye kadar olan entegre amplilerin yeni referansını oluşturuyor… 895,-$ fiyat etiketi olan bir ampliden bu seviyede bir performans elde etmek insanı gerçekten heyecanlandırıyor…"

yazının tamamı


 

"…Bu ampliyi her türlü hatayı acımasızca gösterebilecek kalitede bileşenlerden oluşan iyi bir sistemin içine yerleştirin ve sonucu ne derece olumlu etkileyeceğini göreceksiniz. Bunu gerçekleştirebilecek çok az sayıda hesaplı ampli vardır…"

yazının tamamı


 

"…Rega Brio-R fiyatının iki katı amplilerle rekabet edebilecek bir entegre ampli…
… Rega, bir entegre ampliye 1000,-$'ın üzerinde para ödenmesinin haklı çıkarılmasını zora soktu… Brio-R'yi kardeşi olan Rega DAC ile eşleştirin ve 2000,- $'ın altında bu ikiliden iyi çalabilecek başka bir kombinasyon bulmakta bir hayli zorlanırsınız…"

Brio-R ayrıca DAR-KO ödülüne layik görülmüş

yazının tamamı


 
 
 
Rega@Timpani
ana sayfa