Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Rega

 

RP1yeni
 

Rega’nın yeni RP1 Pikabı fiyat kategorisinin çok üzerinde bir performans hedefiyle tasarlanmış.

RP1, mükemmel imalat kalitesi, güvenilirliği ve kullanım kolaylığıyla dinleyeceğiniz müziklerden uzun yıllar keyif almanızı sağlayacak bir pikap. Performansa katkısı olmayan her tür fonksiyondan arındırılarak, üretim maliyetinin tümü ses kalitesinde artış sağlayacak noktalara yönlendirilmiş.

Otomatik bir mekanizma yerine hız değişiminin manüel yöntemle yapılması, dönüş hızı tutarsızlıklarını önlemekte ve kayışın aşınmasını azaltarak ömrünü uzatmaktadır. Tasarruf edilen meblağ, yeni RB101 kola, hassas ana yatağa, fenolik reçine gövdeye
ve düşük vibrasyonlu, yüksek kalitedeki motora harcanmış. RP1 pikapta kullanılan motor ise, genel olarak 2 veya 3 kat daha pahalı pikaplarda kullanılan bir motor tipi.

Rega RP1’in minimalist tasarımı ve çok yüksek kalitede bileşkenler içermesi, çok uzun yıllar sorunsuz olarak kullanılabilmesini mümkün kılıyor. RP1, Rega’nın yeni jenerasyon pikaplarının ilki olma özelliğini taşıyor ve önceki modellere kıyasla önemli performans artışı sağlıyor.

Bu yeni üründen çok etkileneceğinizden eminiz çünkü RP1’de giriş seviyesi olan yegane şey fiyatı!

Tümüyle İngiltere’de imal edilen yeni RP1 pikabın özellikleri şunlar:

* Rega’nın yeni kolu RB101
* Hassas ana yatak ve plato alt takımı
* Yüksek kalitede düşük vibrasyonlu motor
* Mükemmel hız stabilitesi sağlayan, volan etkili yeni fenolik reçineli plato
* Rega Carbon “moving magnet” kafa


RP1 finiş alternatifleri


Beyaz RP1


Yorumlar:

Rega RP1 pikap (Performance Pack aksesuarlı olarak) What Hi-Fi? dergisi tarafından Grup Birincisi seçildi. Kıyaslandığı pikaplar arasında fiyatı en hesaplısı olan da yine Rega RP1.


Tone Audio dergisinin editörü Jeff Dogay'in inceleme yazısından bir alıntı:

“...Üç ayrı ve çok farklı seviyede sistemde yaptığımız uzun dinlemeler sonucunda RP1’in analog müziğin büyüsünü aktarmak konusunda çok başarılı işler yaptığını gördük. Rega’yı OPPO 83SE dijital çalıcı ile kıyasladığımızda da Rega pikabın çok daha doğal ve açık çaldığını gördük....”

yazının tamamı


What HI-FI dergisi Rega RP1 pikabı fiyat kategorisinde (300GBP'ye kadar) "En İyi Pikap" ödülü verdi.

Stereophile'in Mayıs 2011 sayısında Art Dudley şöyle diyor:

“Rega RP1, iyi yapılmış, çekici, dayanıklı ve kendi fiyat aralığındaki her tür audio cihazından daha iyi. Her şeyden önemlisi RP1’i edinmek ve kullanmak çok kolay. Yalnızca 445,- USD’nin daha fazla mutluluk satın alamayacağını düşünmekle kalmıyorum; bu derece mütevazi bir yatırımın daha fazla müzik satın alabileceğini düşünemiyorum!”

 

 

 

 


Rega @ Timpani

Ana Sayfa