Önerdiğimiz Albümler

Timpani'de yaptığımız dinletilerde kullandığımız albümler genellikle ziyaretçilerimiz tarafından çok beğenilmekte. Bu albümleri koleksiyonlarına katmak isteyenlere kolaylık olması için aşağıdaki listeyi hazırladık. Aşağıdaki liste herhangi bir müzik türü, albüm çıkış tarihi veya belli bir düzen gözetilmeden hazırlanmıştır. Liste zaman zaman eklemeler yapılmak suretiyle güncelleştirilecektir.

 
Not 1: Bu albümler Timpani'de satılmamaktadır.
Not 2: Bizi telefonla aradığınızda bekleme sırasında aşağıdaki albümlerden birini dinliyor olacaksınız.

 Sayfa 2 >>

Albüm

Müzik/
Yorum
Kayıt
Düşünceler

Stan Getz / Bossas and Ballads: The Lost Sessions

9/10
9/10

Albüm, adından da anlaşılabileceği gibi Stan Getz'in 1989'da kaydedilmiş ancak şimdiye kadar (2003 yılına kadar) yayımlanmamış parçalarından oluşuyor. Kenny Barron, George Mraz ve Victor Lewis gibi önemli müzisyenler eşliğindeki Stan Getz formunun zirvesinde. Çok olgun ve zevkle dinlenen bir çalışma. Kayıt da demo kalitesinde.

Scott Henderson / Tore Down House

9/10
8/10

Bu albüm Blues-Rock-Soul türlerinin karışımını ve Scott Henderson'un eşsiz gitar sololarını sevenler için. Bazı parçalarda Thelma Houston da yer alıyor.

Mahler / Symphony No.2 / Wiener Philharmoniker, Gilbert Kaplan

9/10
9/10

Mahler'in 2. Senfonisinden başka hiç bir eser yönetmeyen amatör şef Gilbert Kaplan'ın bu senfoniyi ikinci kaydedişi. Deutsche Grommophon tarafından kaydedilen bu yorumunda Gilbert Kaplan, Mahler'in eserin notaları üzerinde yapmış olduğu son düzeltmeleri de gözetmiş. Mahler sevenlerin koleksiyonlarında bulunması gereken çok değerli bir çalışma. Kayıt da çok iyi.

Holly Cole Trio / Don't Smoke in Bed

8/10
9/10

Parçalar, Holly Cole'un sesi ve kayıt çok güzel.

Bruce Katz Band / Crescent Crawl

9/10
10/10

Blues-Jazz türünü ve Hammond B3 org sesini sevenler için kaçırılmayacak bir albüm. Parçalar ve yorum çok iyi ve kayıt gerçek anlamda demo kalitesinde.

Isley Meets Bacharach / Here I Am

9/10
9/10

Ronald Isley adlı şarkıcı Burt Bacharach'ın ünlü parçalarını söylüyor. Burt Bacharach'ın kendisi de parçalarda piyano çalıyor ve aynı zamanda bütün parçaların aranjmanını, yönetimi ve prodüktörlüğünü kendisi gerçekleştirmiş. Parçalar, yorum ve kayıt çok güzel. Daha ne istenebilir ki!

Eliane Elias / Sings Jobim

9/10
9/10

Jazz-Samba türünün çok iyi bir örneği. Eliane Elias'ın vokali ve piyano soloları çok başarılı. Kayıt kalitesi de çok iyi.

Freddie Hubbard / Sweet Return

9/10
9/10

Freddie Hubbard'a Saksofonda Lew Tabackin, piyanoda Joanne Brackeen, basta Eddie Gomez ve davulda da Roy Haynes eslik ediyorlar. 1983 kaydı olan albümün prodüktörlüğünü de İlhan Mimaroğlu yapmış. Bu albüm yeniden baskıya girdi ve tekrar bulunmaya başlandı. Caz sevenlerin kaçırmaması gerekir. Kayıt da mükemmel.

The Bach Album / Kathleen Battle, Itzhak Perlman, Orchestra of St. Luke's, John Nelson

10/10
9/10

Ünlü soprano Kathleen Battle ile ünlü kemancı Perlman, J.S. Bach'ın keman ve soprano için yazmış olduğu muhtelif aryaları seslendiriyorlar. Klasik müzik dinlemeyenleri bile ilk dinleyişte cezbedebilecek mükemmel bir çalışma.

Carl Philipp Emanuel Bach / The Three Cello Concertos / Hidemi Suzuki, Bach Collegium Japan

10/10
9/10

C.P.E. Bach, J.S. Bach'ın oğlu. Üç harika çello konçertosu bestelemiş ve üçü de bu tek albümde toplanmış. Çellist Suzuki yönetimindeki Bach Collegium Japan otantik barok sazlar kullanıyor ve eserleri çok büyük bir enerji ve dinamizmle yorumluyor. Kayıt da çok güzel. Barok müzik sevenlerin kaçırmaması lazım.

Madeleine Peyroux / Careless Love

9/10
8/10

Fransa'da yaşayan Amerikalı şarkıcı Madeleine Peyroux'nun 2004 yılında piyasaya çıkmış ikinci ve son albümü. Billie Holiday'i andıran, puslu, melankolik, gövdeli bir sesi var. Seçtiği parçalar ve yorum çok güzel. Kayıt da oldukça başarılı.

Eleanor Mcevoy / Early Hours

9/10
9/10

Gitarist / şarkıcı Eleanor Mcevoy'un folk-rock türünde 2004 yılında çıkmış son albümü. Bestelerin çoğu kendisine ait ve çok melodik güzel parçalar. Hibrid SACD formatında çıkmış bir albüm ve kaydı da çok başarılı.

Shostakovich / Symphony No.8 / Concertgebouw Orchestra, Haitink

10/10
10/10

Shostakovich'in 8. senfonisini Bernard Haitink, Concertgebouw orkestrası ile birlikte mükemmel yorumlamışlar. Decca'nın gerçekleştirmiş olduğu kayıt da tam anlamıyla demo kalitesinde.

Rachmaninov / Isle of the Dead, Symphonic Dances / Concertgebouw Orchestra, Ashkenazy

10/10
10/10

Eserlerin müzikalitesi, yorum ve kayıt mükemmel. Decca'nın Concertgebouw orkestrasıyla kayıt yönünden yakalamış olduğu sinerji bu albümde de devam ediyor.

Saint-Saens / Symphony No.3 "Organ" / Berliner Philharmoniker, James Levine

10/10
10/10

Saint-Saens'ın en popüler senfonisi olan 3 numaralı orglu senfonisini James Levine yönetimindeki Berlin Filarmoni Orkestrası çok iyi yorumlamış. Kayıt da demo kalitesinde.

Maria Schneider Jazz Orchestra / Coming About

10/10
10/10

"Big Band" sevenlerin koleksiyonlarında muhakkak bulunması gereken bir albüm. Maria Schneider parçaları bestelemiş, aranje etmiş ve yönetmiş. Kayıt da çok başarılı.

Nils Lofgren / Acoustic Live

9/10
10/10

Folk-Rock türünde çok keyifli bir albüm. Parçalar çok güzel ve bir konser kaydı. Kayıt tam anlamıyla "canlı" ve son derece detaylı.

J.S. Bach / The Goldberg Variations / Kurt Rodarmer

9/10
10/10

Kurt Rodarmer, Goldberg Variyasyonlarının klavsen için yazılmış şeklini değiştirmeden gitara uyarlamak için 10 sene uğraşmış, özel gitarlar yaptırtmış ve sonunda da bu albüm ortaya çıkmış. Projenin ilginçliğinin dışında yorum çok iyi olmuş ve kayıt da mükemmel.

Magnetic North Orchestra / Solarized

10/10
10/10

Kuzey "fusion jazz"'ının en güzel örneklerinden biri. Yaylılar dörtlüsü, trompet, saksofon, piyano, bas ve davul o derece iyi iç içe geçmiş ki! Oya gibi işlenmiş nefis pasajlarla bezenmiş bir albüm. Kayıt da çok iyi.

Handel / La Resurrezione / Les Musiciens du Louvre, Marc Minkowski

10/10
9/10

Minkowski'nin dinamik ve canlı yorumu Handel'in eserlerine çok yakışıyor. Heyecan duygusu çok yüksek, çok iyi kaydedilmiş bir canlı performans.

Janis Ian / Breaking Silence

9/10
9/10

Janis Ian'ın en güzel albümlerinden biri. Bütün parçalar birbirinden güzel. Kayıt da birinci sınıf.

Frank Violin Sonata, Chausson Concert in D / Rosand and Lipkin with The Miami String Quartet

10/10
10/10

Audiofon firmasından çıkmış bu albümü bulmak çok kolay değil ama eserler o derece iyi yorumlanmış ve iyi kaydedilmiş ki ele geçirmek için uğraşmaya değer.

Bruckner / Symphony No.9 / Beriner Philharmoniker, Günter Wand

10/10
9/10

Günter Wand, Bruckner uzmanı bir yönetmen ve 89 yaşında ömrünün son senelerinde gerçekleştirmiş olduğu bu konser kaydı her bakımdan mükemmel.

Antonio Forcione, Sabina Sciubba / Meet Me in London

9/10
10/10

Bu albümü belki duymayan kalmamıştır, ama yine de bu listede yer almasını istedik.

Antonio Forcione, Benito Madonia / Vento Del Sud

9/10
10/10

Antonio Forcione bu albümde Sicilya'lı şarkıcı Benito Madonia'ya eşlik ediyor. Madonia'nın yanık sesi, parçalar ve kayıt çok güzel.


yaklaşık 2 dakikalık "Elevator Music" başlıklı bu video görmeğe değer

 

Sayfa 2 >>

 

 

ana sayfa