Etkinliklerimiz
Timpani'nin üçüncü katını etkinliklere ayırdık. Müziği öne çıkarmayı hedeflediğimiz etkinliklerimizin duyurusunu e-posta grubumuza dahil olan kişilere yapabiliyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğumuz etkiliklerimizle ilgili özet bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

- 4 -

Sayfa 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

 


Alper Yılmaz


39. Etkinliğimiz: "Müziğin Üretimi - Stüdyodan Stereoya"
Sunan: Alper Yılmaz
Tarih: 24 Şubat 2012


Profesyonel bir müzisyen olan Alper Yılmaz, aynı zamanda bir odyofil ve 2000'li yılların başından beri Hi-End müzik sistemlerine meraklı… Bu sohbette, genel olarak müziğin üretim sürecinde, bestenin yazılması ve düzenlenmesinden başlayarak, evlerimizdeki müzik sistemine ulaşana kadar geçtiği aşamaları bizlere anlattı. Aynı zamanda bas gitarıyla da biri kendi bestesi olmak üzere iki parça çaldı. Bugüne kadar Timpani'de gerçekleşmiş olan en keyifli ve eğitici etkinliklerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çok teşekkürler Alper bey!!!

Etkinliğin oldukça kapsamlı bir özetini aşağıda linklerini vermiş olduğumuz videolarda bulabilirsiniz. Mutlaka izlemenizi öneririz!

Alper Yılmaz'ın etkileyici ve özet biyografisi şöyle:

"Müziğe 10 yaşında gitar çalarak başladı. 1993 yılında Ankara'da Tuna Ötenel ve Janusz Szprot orkestralarında bas gitar çalarak profesyonel müzisyenliğe geçti. 1995 yılında ekonomi alanında doktorasını almak üzere gittiği University of California, Davis'in büyük orkestrasında iki buçuk yıl süreyle yer aldı. 2000'li yılların başında taşındığı New York'ta John Patitucci'nin atelyelerine katıldı, Matt Garrison'la bas gitar ve müzik teorisi çalıştı. Aynı dönemde Queens College Aaron Copland School of Music'te yüksek lisans seviyesinde doğaçlama, kompozisyon ve düzenleme dersleri aldı; Dave Binney ve Adam Rogers'dan teori ve form üzerine dersler aldı.

"Kendi adına çıkartmış olduğu "Clashes" ve "Over the Clouds" albümleri JazzTimes, Jazziz, All About Jazz gibi yayınlardan son derece olumlu eleştiriler alırken, "Clashes" New York Village Voice tarafından 2007 yılının en iyi debut albümüne aday gösterildi; "Over the Clouds" da All About Jazz tarafından 2010 yılının en iyi caz albümleri arasına seçildi. Müzik çalışmalarına New York ve Istanbul'da Dave Binney, Nick Kadajski, Nir Felder, Brian Adler, Mauricio Zottarelli, Tolga Tüzün, Tüluğ Tırpan, Ercüment Orkut, Volkan Öktem, Ediz Hafızoğlu, Sarp Maden, Eren Gümrükçüoğlu, Engin Recepoğulları, Serhan Erkol, Serdar Barçın, Çağrı Sertel gibi müzisyenlerle devam eden Alper Yılmaz, aynı zamanda Mayıs 2011'den beri Ernst & Young Türkiye'nin Vergi Bölümü'nde transfer fiyatlandırmasından sorumlu ortak olarak çalışıyor."

Web sitesi: <http://www.alperyilmaz.net/>


video (1. Bölüm)

video (2.Bölüm)

video (3. Bölüm)


video (4. Bölüm: konser)

 


Anders Ertzeid


38. Etkinliğimiz: "HEGEL ve Teknolojisi"
Sunan: Anders Ertzeid

18 Kasım 2011 Cuma akşamı gerçekleştirmiş olduğumuz 38. etkinliğimizi tümüyle HEGEL'e, ürünlerine ve özgün teknolojisine ayırdık. Etkinliğimiz büyük bir ilgi vardı ve 3. katımızdaki tüm yerler dolmuştur. Firmanın dış ilişkilerinden sorumlu yetkilisi Anders Ertzeid ana başlık olarak aşağıdaki konuları kapsadı:

- Hegel'in tarihçesi (kısa);
- Hegel'in patentli ampli teknolojisi (SoundEngine);
- Hegel'in DAC teknolojisi, düşük "jitter" çözümü;
- DAC demosu, kıyaslama ve bilgisayardan müzik;
- Yüksek çözünürlüklü müzik;

Genellikle, kalabalık topluluklara yapılan dinleti testlerinden istenen sonucu almak zordur çünkü birçok kişi ideal dinleme bölgesinden çok farklı noktalarda oturmak zorundadırlar. Bütün bu olumsuzluklara rağmen çok ufak sayılabilecek farkların bile katılımcıların tümü tarafından algılanmış olması bizi çok sevindirdi. Herkesin memnun kaldığı, bilgilendiği çok keyifli bir akşam oldu.

Anders'in İngilizce yaptığı konuşmasınnı, bölüm bölüm Türkçe çevirisini yaptık. Aşağıdaki iki bölümlük videolarda ise Türkçe çeviri bölümlerini çıkartarak yerine alt yazı koyduk, böylece videoları izlemek kolaylaşıyor. İzlemenizi öneririz.

1. Bölüm videoda: Transistörlü amplilerin çalışma prensipleri, hataları ve Hegel'in bu sorunları çözmek için bulmuş olduğu patentli "SoundEngine" teknolojisinin nasıl çalıştığının açıklamaları var. Oldukça sadeleştirilmiş ve son derece anlaşılır bir anlatım:


38. Etkinliğimizin videosu (1. Bölüm)

2. Bölüm videoda: DAC teknolojisi, jitter'in tarifi, Hegel'in getirdiği jitter azaltıcı çözümler yine çok basit bir dille anlatılıyor.


38. Etkinliğimizin videosu (2. Bölüm)

 


Güç Başar Gülle


37. Etkinliğimiz: "Osmanlı-Türk Müziğine Alternatif Bir Bakış"
Sunan: Güç Başar Gülle

14 Ekim 2011 Cuma akşamı, Güç Başar Gülle, Osmanlı-Türk müziğinden yola çıkarak geliştirmiş olduğu projelerini etraflı bir şekilde anlattı, örnekler dinletti ve hatta kendisi de çaldı. Önemli ölçüde bilgilendik ve çok keyifli bir zaman geçirdik.

Güç Başar Gülle, konunun özet açılımını şu şekilde yaptı:

"J.S Bach yüzyıllara damgasını vuracak eserlerini bestelerken kendisini bir besteciden çok müzik işçisi olarak gören bir toplumsal yapı içerisinde yaşamını sürdürüyordu. Aynı dönemlerde yaşayan Itri ise Osmanlı toplumunda iyi bir besteci kimliği ile takdir topluyordu.

Rönesans'tan Modern müziğe kadar yaşanılan dönemleri bu iki dünya üzerinden değerlendirmeye başladığımız an, kavramlar, sosyal değerler, kimlikler ve boyutlar doğal bir içerikle kendini var etmeye başlar. Ön yargılar, yanlış ezberler ve kimlik çatışmaları daha dengeli bir yapıda insanı anlamaya yönelik bir hal alır.

Osmanlı-Türk Müziği, sosyal, politik ve felsefi boyutları ile değerlendirilip, görsel ve işitsel öğelerle somut örnekler üzerinden yapılacağımız karşılaştırmalar ile kendimize kendimizden bakarak geçmişimize alternatif bir bakış sunacağız."

Güç Başar Gülle'nin biyografi özeti ise şöyle:

1977’ de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Felsefe ve Berklee College of Music Caz Kompozisyon bölümlerinde lisans eğitimi aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Klasik Batı ve Türk Müziği alanlarında Kompozisyon ve Teori konularında Yüksek Lisans çalışmalarını tamamladı. Besteci, Sâzende(Ud) ve Eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Katılamayanlar için, etkinlikten alıntılar içeren iki video hazırladık. İzlemenizi öneririz.

Güç Başar Gülle'nin web sitesi: http://www.gucbasargulle.com/


37. Etkinliğimizin videosu (1. Bölüm)


37. Etkinliğimizin videosu (2. Bölüm)


 


MUTANT


36. Etkinliğimiz: MUTANT konseri

3 Haziran
2011 Cuma akşamı, 7 gitardan oluşan MUTANT grubu bizlere büyük bir keyifle izlediğimiz çok özgün bir konser verdi.

Müzisyenler, projelerini ve çaldıkları müzik türünü şu şekilde özetliyorlar:

"MUTANT, gitar çalan yedi insandan oluşan ve gitar adı verilen bu enstrümandan duymaya alıştığımız tınısal ve ifadesel olasılıkların ötesini keşif aracılığıyla solo/eşlik hiyerarşisini kullanmadan müzik yapan bir topluluktur. Grubun bu konsept altında bir araya gelmesine ilk tahlilde öncülük eden ismin, yerli avant-garde dinleyicisinin Islak Köpek, Şenol Küçükyıldırım Ways, Dead Country, Century gibi projelerden aşina olduğu Şevket Akıncı olduğunu söylemek pek de adaletsiz olmaz. Bugünkü kadro ise; Şevket Akıncı, Giray Gürkal, Eylül Biçer, Cansun Küçüktürk, Jose Blasco, Deniz Güngören ve Bakış Üstün gibi ağırlıklı olarak genç kuşak müzisyenlerden oluşuyor.
Projenin biçimsel ve metotsal arayışını kabaca betimlemek adına, yazılı ve çoksesli müzik protokolü ile özgür doğaçlama gibi iki uç üslubu barışçıl bir biçimde buluşturduğu ve sterilize edilmiş akademik ezoteriden ziyade hayatla ve gündelik olağanlık ve olağandışılık durumlarıyla daha sıkı ve sürekli bir iletişim içinde olduğu söylenebilir."

Katılamayanlar için, etkinliğimizin kapsamlı bir özetini oluşturan iki video hazırladık. İzlemenizi öneririz.


36. Etkinliğimizin videosu (1. Bölüm)36. Etkinliğimizin videosu (2. Bölüm)

 


 


Derya Türkan ve Jarrod Cagwin


35. Etkinliğimiz: "İstanbul Kemençesi ve Sesleri"
Sunan: Derya Türkan

25 Şubat 2011 Cuma akşamı, kemençe virtüozu Derya Türkan bizlere İstanbul Kemençesini, tarihçesinden, benzerlerinden, yapısına kadar son derece etraflı bir şekilde tanıttı ve hayranlıkla dinlediğimiz dört parça çaldı.

Konuşma bölümü Sadettin Davran'ın yönettiği bir sohbet/söyleşi şeklinde gerçekleşti.

17. yüzyıldan 20. yüzyıla, Klasik Osmanlı Müziğinden Modern Müziğe, Kemençe ile müzikal bir yolculuk yapmış olduk ve çok şey öğrendik.

Konser sırasında Derya Türkan'a bendirde Jarrod Cagwin eşlik etti. Amerikalı bir müzisyen olan Cagwin doğu vurmalı sazlarında uzmanlaşmış ve bugüne kadar birçok ünlü isimle birlikte çalmış: http://jarrodcagwin.com/

Katılamayanlar için, etkinliğimizin kapsamlı bir özetini oluşturan üç adet video hazırladık. İzlemenizi öneririz.

DERYA TÜRKAN

 • 1973 yılında İstanbul'da doğdu.
 • 1984 yılında Istanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuari çalgı eğitimi bölümüne girdi.On yıl süren konservatuar eğitimi boyunca İhsan Özgen'le kemençe çalıştı ve 1994 yılında mezun oldu.
 • 1990 yılında girdiği ve genel sanat yönetmenliğini devlet sanatçısı       Prof.Dr. Necdet Yaşar'ın yaptığı Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Topluluğu'na davet edildi ve yedi yıl süreyle misafir sanatçı olarak görev yaptı.
 • 1991 yılında TRT İstanbul Radyosu'na girdi ve 2000 yılında bu kurumda kadrolu sanatçı oldu.
 • Alaaddin Yavaşça, Bekir Sıdkı Sezgin, Erol Deran, Niyazi Sayın, Mutlu Torun, İnci Çayırlı, Yavuz Özüstün gibi birçok büyük ustayla çalışma fırsatı buldu.
 • 1992 yılından bu yana Kudsi Erguner grubu ile Avrupa'nın birçok ülkesi başta olmak üzere, Sudan, İsrail, Fas ve Lübnan gibi pek çok ülkede konserlere katıldı.
 • Kudsi Erguner'le Fransa'da kayıtları yapılan ve yayınlanan "Chemıns"(yollar) adlı bir albüm yaptı.
 • 1996 yılında Fransa Cumhurbaşkanı tarafından Paris Sorbonne Üniversitesinde düzenlenen ünlü keman sanatçısı Sir Yehudi Menuhin 'in 80. yaş günü konserine Kudsi Erguner'le beraber katıldı.
 • Amerika'da birçok üniversitede özellikle San Francisco, Santa Cruse, Şehvar Beşiroğlu ve Feridun Özgören ile beraber Harvard, M.I. T üniversitelerinde ve New England konservatuarında açıklamalı konserlere, seminerlere ve derslere katıldı.
 • 1997 yılında Tanburi Murat Aydemir ile beraber Ahenk isimli solo albümleri ve Yunanlı kemence sanatçısı Sokrates Sinepoulos ile beraber İstanbul'dan Mektup albümü, Amerika 'da Golden Horn plak şirketinden yayınlandı.
 • Ayrıca 2001 yılında Ermeni Duduk sanatçısı Jivan Gasparyan ve Erkan Oğur' la beraber yaptıkları "Fuad" isimli albüm Kalan Müzik'den yayınlandı.
 • Cengiz Onural ve Murat Aydemir'le beraber kurdukları "incesaz"grubu ile çalışmalarını 1997'den beri sürdüren sanatçının bu grupla yaptığı"Eski Nisan", "Ikinci Bahar", "Eylül Şarkilari" Ve "Istanbul'a Dair" isimli dört albümü daha bulunmaktadır.
 • 2006 yılında Renaud Garcia Fons, Uğur Işık'la beraber yaptıkları "Minstrels Era" isimli albümü Kalan Müzik'den yayınlandı.
 • 2004 yılından bu yana Ross Daly'nin Grit'deki "Labyrinth Musical Workshop" adlı okulunda Kemençe semineri vermektedir.
 • Jordi Savall'in "Orient - Occident" isimli albumunde beraber çaldı.
 • Kudsi Erguner,Alim Kasımov,Bojan Zülfiakrpasic,Ross Daly,Jordi Savall
 • Renaud Garcia Fons, Erkan Oğur, Jivan Gasparyan Şirin Pancaroğlu gibi önemli muzisyenlerle beraber proje ve konserler yaptı.


 


Reha Arcan ve Adnan Arduman


34. Etkinliğimiz: "30'u Göremeyenler"
Sunanlar: Reha Arcan ve Adnan Arduman


17 Aralık 2010 Cuma akşamı gerçekleşen etkinliğimiz 30 yaşından önce ölen müzisyenlerle ilgiliydi.

Bilindiği gibi, 30 yaşına gelmeden aramızdan ayrılmış olan birçok değerli müzisyen var: Duane Allman, Tim Buckley, Kurt Cobain, Ian Curtis, Nick Drake, Jimi Hendrix, Buddy Holly, Brian Jones, Janis Joplin, Scott LaFaro, Jim Morrison, Giovanni Battista Pergolesi, Otis Redding, Al Wilson... liste uzayıp gidiyor. Bir buçuk saat gibi kısa bir sürede bu müzisyenlerin tamamını kapsamak mümkün değildi maalesef.  Etkinliğin sunucuları bu listeden altı isim seçerek (Hendrix, Joplin, LaFaro, Curtis, Drake, Pergolesi), hayat hikayelerine, müziklerine değindiler ve müziklerinden örnekler dinlettiler.

Etkinliğimize katılamayanlar için her biri yaklaşık 10'ar dakikalık iki özet video hazırladık ve sanırız bunları izleyerek iyi bir fikir edinmek mümkün olabilecek. Keyifli izlemeler.


 Soldan sağa: Şevket Akıncı, Volkan Terzioğlu, Umut Çağlar,
Florent Merlet, Michael Hays

 


33. Etkinliğimiz: ŞEVKET AKINCI, UMUT ÇAĞLAR, VOLKAN TERZİOĞLU, MICHAEL HAYS, FLORENT MERLET konseri

5 Kasım 2010 Cuma akşamı 17:30 - 19:30 saatleri arasında son derece sıradışı bir Etkinliğimiz gerçekleşti:

İstanbul doğaçlama müzik sahnesinin önde gelen isimleri, Timpani'de bir dinleti sunmak için biraraya geldiler.
Islak Köpek'ten aşina olduğumuz Şevket Akıncı ve Volkan Terzioğlu, bir çok kez, KonstruKt grubundan Umut Çağlar ile çeşitli projeler ve kayıtlar için bir araya geldiler. Yakın tarihlerde Şevket Akıncı ve Umut Çağlar'ın önayak olduğu DEAD COUNTRY grubu, Alman KONNEX plak şirketinden, EUGENE CHADBOURNE ile kaydettikleri bir CD yayınladı...

"Have You Seen My Bird?" grubundan Fransız davulcu Florent Merlet ve kontrabas'ta Michael Hays, onlara bu performanslarında eşlik ettiler.

Bu müzisyenlerin bir ortak noktası da, Umut Çağlar'ın yönetimindeki online plak şirketi "re:konstruKt"tan bir çok albüme imza atmış olmaları ve en son olarak WIRE dergisi'nin online abonelerine KASIM 2010'da dijital olarak dağıttığı, MELTING POT toplama albümünde yer almış olmaları.

MÜZİSYENLER:
ŞEVKET AKINCI (g) UMUT ÇAĞLAR (g) VOLKAN TERZİOĞLU (ts) MICHAEL HAYS (b) FLORENT MERLET (d)

http://konstruk-t.com
http://sevketakinci.com
http://umutcaglar.info
http://deadcountry.info
http://rekonstrukt.com
http://haveyouseenmybird.org
http://meltingpotistanbul.com

Son derece ilginç ve sıradışı bir etkinlik oldu. Konserden alıntılar içeren videoyu seyretmenizi öneririz.

 


33. Etkinliğimizin videosu
Cihat Aşkın, Tolgahan Çoğulu

Ayarlanabilir Mikrotonal Gitar


32. Etkinliğimiz: CİHAT AŞKIN, TOLGAHAN ÇOĞULU Keman-Gitar ikilisi konseri

24 Eylül 2010 akşamı, bu tarihe kadar gerçekleşmiş belki de en büyük katılımlı etkinliğimizde, Cihat
Aşkın (keman) ve Tolgahan Çoğulu (gitar) dinleyicilerin büyük beğeni ile izledikleri nefis bir konser verdiler.

İkilinin konserinde yer alan eserler:

-Nicolo Paganini (1782 - 1840) Sonata 1, op.3
-Nicolo Paganini (1782 - 1840) Sonata 4, op.3
-Tolga Zafer Özdemir (1975-) Selma'nın Büyüsü
-Fidayda - Düzenleme: Tolgahan Çoğulu
-Aşık Veysel - Kara Toprak - Düzenleme: Ricardo Moyano
-Astor Piazzolla (1921-1992)
History of Tango
Bordel 1900
Cafe 1930
Nightclub 1960

Cihat Aşkın
İstanbul'da doğdu. Henüz çok küçükken müziğe olan ilgisini keşfeden ailesi tarafından konservatuara kaydı yaptırıldı. Olağanüstü yeteneği ve disiplinli çalışmaları ile başarılı bir öğrencilik dönemi geçiren Aşkın, Prof. Ayhan Turan'ın sınıfından mezun oldu. 12 yaşında ilk resitalini veren Aşkın, 15 yaşına geldiğinde tüm Paganini Kaprisler'i çalıyordu. Müzik eğitimine Londra'da bulunan Royal College of Music'de Rodney Friend ve The City Univercity'de Yfrah Neaman ile devam etti. Ustalar, Ruggierro Ricci ve Dorothy Delay ile kısa süreli çalışmaları olan Aşkın, Master ve Doktora programlarını bitirerek yurda döndü. İTÜ'de 1998'de Doçent, 2006'da Profesör unvanlarını aldı. Aynı çatı altında, 1999'dan beri Müzik İleri Araştırmalar Merkezi'nin (MIAM) kurucusu ve eş-başkanı olarak akademik görevlerini ve sanatsal faaliyetlerini sürdüren Aşkın, 2008 Ekim ayında Türk Müziği Devlet Konservatuarı Müdürlüğü'ne atandı.

Müzik otoriteleri tarafından günümüzün önde gelen keman virtüözlerinden biri olarak tanınan ve tanıtılan Aşkın; Cobos, Dmitriev, Yoel Levi, Shlomo Mintz ve Ida Haendel gibi dünyaca ünlü müzisyenler ile aynı sahneyi paylaştı. Dünyanın dört bir yanında, Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Asya ve Afrika'da bulunan birçok sanat merkezinde konserler verdi ve çeşitli festivallere katıldı. Bulgaristan, Sirbistan, Polonya, İsrail ve İsviçre gibi ülkelerde gerçekleştirilen uluslararası yarışmalara jüri üyesi olarak davet edildi.

Kalan Müzik sanatçısı olan Aşkın, değerli bestecilerimiz U. C. Erkin ve N. K. Akses'e ait konçertoların ilk CD kaydını gerçekleştirdi. Çağdaş Türk eserlerinin yanısıra, besteleri kendisine ait olan birçok eseri albüm haline getirdi. 2006 yılında, dünya keman literatüründe bir ilk olan Kreutzer 42 Etüd albümü yayınlandı. Keman ve başka enstrümanlar için aranjmanlar ve film müzikleri ile ilgili çalışmalar yaptı, radyo ve TV kayıtları gerçekleştirdi. Kalan Müzik'in yanısıra Warner Classics, CPO ve Naxos firmaları ile çalıştı.

Menuhin ve Flesch yarışmaları dahil birçok ödülün sahibi olan Aşkın, 2002'de Roma Foyer des Artistes ve 2009'da The John F. Kennedy Center For the Performing Arts - Gold Medal ödüllerine layık görüldü. İstanbul Oda Orkestrası ve 2007 Mart ayında Aşkın Ensemble oda müziği topluluğunu kurarak, günümüzün kaliteli müzik ihtiyacına cevap verebilmek üzere yurtiçi ve yurtdışında konserler vermeye başladı.

Tecrübelerini gelecek nesillere aktarmak amacı ile Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) ismini verdiği projesini 2004 yılında hayata geçiren Aşkın, Türkiye'nin dört bir yanında keşfedilmeyi bekleyen nice yetenekli çocuğun eğitimi ve gelişimini desteklemek için keman ustalıksınıfları ve mini konserler düzenlemeye başladı. Sanatçı, aynı zamanda 1999'dan beri İsrail'de bulunan Keshet Eilon Keman Ustalıksınıfları fakülte üyesi olarak görev yapmaktadır.

Basın tarafından "Bu toprağın kemancısı" olarak onurlandırılan sanatçıya, Yalçın Tura, Ertuğrul Oğuz Fırat, Arda Ardaşes Agoşyan ve Oğuzhan Balcı, kendi besteledikleri keman konçertolarını ithaf etmişlerdir.

Sanatçı, konserlerinde Jean-Baptiste Vuillaume (1846) ve Joseph Gagliano (1796) kemanları  ile çalmaktadır. www.cihataskin.net

Tolgahan Çoğulu
1978 yılında Ankara'da doğdu. 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümüne girdi. Üniversite yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü'nde (BÜFK) Ayhan Akkaya ile flamenko ve klasik gitar çalıştı ve gitar topluluğunun konserlerinde yer aldı. 2001 senesinde İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) Yüksek Lisans programına kabul edildi. Burada Soner Egesel ve Bekir Küçükay ile çalışmalarını sürdürdü. 2007 yılında Birgül Serçe ile birlikte www.temelmuzikegitimi.com metodunu hazırladı. 2008 senesinde 'Ayarlanabilir Mikrotonal Gitar'ı tasarladı. 2010 senesinde 'Bağlama Tekniklerinin Klasik Gitar İcrasına Uyarlanması' başlıklı doktora tezini bitirdi. 19. Iserlohn Gitar Festivali, York Üniversitesi, Memphis Üniversitesi, Aveiro Üniversitesi gibi yerlerde seminerler ve konserler verdi. Halen BGST bünyesinde müzik çalışmalarını sürdürmekte ve İTÜ'de klasik gitar öğretmenliği yapmaktadır. www.tolgahancogulu.com


 Sayfa 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

ana sayfa