Etkinliklerimiz
Timpani'nin üçüncü katını etkinliklere ayırdık. Müziği öne çıkarmayı hedeflediğimiz etkinliklerimizin duyurusunu e-posta grubumuza dahil olan kişilere yapabiliyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğumuz etkiliklerimizle ilgili özet bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

- 5 -

Sayfa 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

 


Soldan sağa: Korhan Erel, Robert Reigle, Şevket Akıncı, Kevin Davis


31. Etkinliğimiz: ISLAK KÖPEK konseri

21 Mayıs 2010 akşamı ISLAK KÖPEK özgür doğaçlama grubu bizlere önce "özgür doğaçlama" türünü tanıttı ve arkasından da büyük ilgiyle izlenen bir konser verdi.

Grup üyeleri (alfabetik sırayla):

Şevket Akıncı: Gitar
Kevin Davis: Viyolonsel
Korhan Erel: Bilgisayar
Robert Reigle: Tenor saksofon

Etkinlikle ilgili hazırlamış olduğumuz üç videoda, müziklerden kısa alıntıları özgür doğaçlama türünü tanıtıcı konuşmaların arasına yerleştirdik. Bu sebeple özgür doğaçlama ile ilgili yapılmış olan konuşmaların tümünü dinleyebilmek için üçüncü videonun sonuna kadar izlemeniz gerekiyor.

ISLAK KÖPEK

Islak Köpek 2005 yılı yaz aylarında Korhan Erel, Şevket Akıncı, Volkan
Terzioğlu ve Volkan Ergen'in inisyatifinde kurulmuş bir Özgür
Doğaçlama topluluğudur. Galata Perform ve Jazz Cafe'de verdikleri
çeşitli konserler sonrasında, Ocak 2006 tarihinde topluluğa ABD'li iki
sanatçı Dirk Stromberg ve Robert Reigle'ın katılımıyla topluluk altı
kişiye genişlemiştir. Başta Galata Perform olmak üzere, pek çok farklı
mekanda konserler vermiş, kayıtlar yapmıştır. 2006 yılının yaz
aylarında Volkan Ergen'in ayrılması sonrasında, Islak Köpek Haziran
2006'da İstanbul Transit Doğaçlama Günlerine katılmış, özellikle Le
Quan Ninh ve Kirstie Simpson'la olmak üzere çeşitli performanslar
düzenlemiştir. Aynı yıl, Akbank Uluslararası Caz Festivali'ne hınca
hınç dolu bir salonda konser vererek katılan topluluk, 2007 yılında
gitarist Dirk Stromberg'in Vietnam'da çalışmalarını sürdürmek üzere
ayrılmasıyla dört kişi olarak yoluna devam etmiştir.
Islak Köpek, günümüze dek, gerek kendi bünyesinde, gerekse de Richard Nuns, Christian Asplund, Olivier Germain-Noureux, Mark Alban Lodz ve başka pek çok farklı sanatçılarla konserler vermiş, kayıtlar yapmış, dansçılar ve video sanatçılarıyla performanslar düzenlemiştir. AMBER Festivali'nde ve İstanbul 2010 Kültür Başkenti Açılış etkinliklerinde konserler vermiştir. Islak Köpek, 2009 yılının sonlarıda, doğaçlama sanatçısı Umut Çağlar tarafından kurulan internet müzik etiketi Re:konstrukt'tan ikinci albümü 'One year later, two years ago'yu yayınlamıştır. Aynı etiketten grubun tüm üyelerinin farklı müzisyenler ile yaptıkları pek çok kayıt da yayınlanmıştır (www.rekonstrukt.com)

Topluluğa 2009 yılında viyolonsel sanatçısı Kevin Davis, 2008 yılında da kısa bir süre için keman sanatçısı Gökçen Dilek Acay katılmıştır. Islak Köpek, günümüzde Özgür Doğaçlama müziğin ülkemizde tanınmasını
ve yaygınlaşmasını sağlamak üzere etkinlikler düzenlemeyi sürdürmekte, performanslar örgütleyerek, yerli ve yabancı sanatçılarla etkinliklere katılmakta ve tartışmaların, polemiklerin oluşması ve sanatçıların eserlerini tanıtmak, üzerlerinde konuşmak amacıyla Açık Radyo 94.9'da Pazar günleri, saat 17.00 - 18.00 arası "Öteki Caz" programlarını hazırlayıp sunmaktadır. Islak Köpek'in ilk albümünün ilk parçası, Devlet Tiyatrolarında Hakan Çimenser tarafından sahneye konan Boris Vian oyunu İmparatorluk Kuranlar'ın ana tema müziği olarak kullanılmıştır. Oyun 2010 Afife Jale tiyatro ödüllerinde en iyi yönetmen, en iyi sahne tasarımı ve en iyi ışık ödüllerine layık görülmüştür.


 


TRİOBİO: Bedri Koçak, İlter Cebeci, Onur Önem


30. Etkinliğimiz: TRİOBİO Gitar Üçlüsü konseri
Gitaristler: Bedri Koçak, İlter Cebeci, Onur Önem


30 Nisan 2010 akşamı Triobio Gitar Üçlüsü bizlere kolay kolay unutamayacağımız bir konser izletti. Farklı ülkelerin halk ezgilerinden esinlenerek kompozisyonlar yapmış
olan bestecilerin eserlerine ve/veya onların düzenlemelerine yer verdikleri konserde Astor Piazzola'dan Pat Metheny'ye, Hacı Arif Bey'den Paulo Bellinati'ye kadar uzanan son derece renkli bir repertuar sundular. Triobio Gitar Üçlüsü'nün birliktelikleri, virtüoziteleri ve eserlere getirdikleri özgün yorum mükemmeldi. Etkinliğimizden alıntılar içeren videoları izleyip performansın niteliği hakkında daha iyi fikir edinebilirsiniz.


Triobio, günümüz önde gelen gitar sanatçılarından Bedri Koçak, İlter Cebeci ve Onur Önem'in müzik ve yaşama dair ortak his ve fikirlerinin kesişmesiyle hayat buldu. Bu birliktelik; başta Türk Çoksesli Müziğini geliştirmek ve dünya literatürüne yeni eserler kazandırmak yolunda; kendi yaptıkları beste, düzenleme ve transkripleri seslendirmeyi; Türk ve yabancı bestecilere yeni ve çok çeşitli beste, düzenleme ve transkriptler yaptırarak Klasik Gitar müziğini geniş kitlelere yaymayı amaçladı.

KATILDIKLARI FESTİVAL VE ETKİNLİKLER:
- Uluslararası Mavi Martı İstanbul Kadıköy Gitar Festivali,
- 7.Uluslararası Yıldız Teknik Üniversitesi Gitar Günleri,
- 9. Uluslararası Yıldız Teknik Üniversitesi Gitar Günleri,
- 2009 CRR Gençgitar Günleri,
- 2. Türkiye Gitar Buluşması (Kapanış Konseri),
- 3. Türkiye Gitar Buluşması (Açılış konseri),
- 7. Afyonkarahisar Jazz Festivali,
- 7. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali,
- Pera 1. Uluslararası Gitar Festivali,
- 2007 Boğaziçi Üniversitesi Gitar Günleri,
- İ. Ü. D. K. Opera-Bale bölümü ile "Carmen" Operası (Kendi düzenlemeleri ve besteledikleri danslar ile),
- 1. Hereke Gitar Günleri,
- Pera 2. Uluslararası Gitar Festivali,
- 2. Hereke Gitar Günleri,
- 1. İTÜ Gitar Günleri.


Triobio hakkında daha detaylı bilgi edinmek için http://www.triobio.com ve http://www.myspace.com/triobio adreslerini de ziyaret edebilisiniz.

 


Nezih Yeşilnil ve Yavuz Akyazıcı


29. Etkinliğimiz: YAVUZ AKYAZICI DUO konseri
Çalanlar: Yavuz Akyazıcı (gitar), Nezih Yeşilnil (bas)

26 Mart 2010 akşamı ilk olarak Timpani'de bir caz ikilisi sahne aldı. Yine bugüne kadar rastlamadığımız kadar yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinliğimizde gitarda Yavuz Akyazıcı ve basta Nezih Yeşilnil'den oluşan YAVUZ AKYAZICI DUO son derece keyif alarak çaldılar ve bizlere nefis bir konser izlettiler.

Çalınan parçalar bir iki standard dışında Yavuz Akyazıcı'nın besteleriydi. İkili sadece çalmakla kalmayıp bizleri aşağıdaki konularda da bilgilendirdiler:

- Çalınan kompozisyonların hikayeleri;
- Interplay, Jazz müziğinde performans anında çaınırken, müzisyenler arası müzikal iletişim;
- Collaborative Improvization, Interplay sonucunda, gidilen doğaçlama yolunun tüm grup halinde değişmesi;
- Bass line'lar;
- Kontrpuan ve melodik yaklaşmın doğaçlanmaya uyarlanması.

Etkinliğimizden alıntılar içeren videoları izlemenizi öneririz.


YAVUZ AKYAZICI:
1966 da doğdu..
Boğazici Üniversitesi Kimya Mühendisliğinde başladığı üniversite hayatına, New York, New School Jazz Academy de devam etti ve Jazz Performance bölümünden mezun oldu.
Burada John Coltrane'in basçısı Reggie Workman, Jim Hall, Billy Harper, Buster Williams, Vic Juris gibi hocaların özel öğrencisi oldu. Üniversite eğitimi esnasında Mike Stern, Wayne Krantz gibi isimlerin de sahne aldığı 55 Bar da düzenli olarak çalmaya başladı.

Mezuniyet sonrası yaklaşık 10 yıl boyunca, Birdland, Knitting Factory, Auggie's gibi dünyaca ünlü caz kulüplerinde, Matt Wilson (Charlie Haden Liberation Band), Eric Person (Ben Harper, Dave Holland Quintet), Joe Fonda (Kenny Baron, Anthony Braxton), Avishai Cohen (Chick Corea), Kevin Burke (Wynton Marsallis Orchestra) gibi isimlerle konserler verdi ve kendi adını taşıyan 3 tane albüm kaydetti.
Bu albümlerdeki bütün kompozisyonlar da kendisine aittir.

Son çıkardığı Volcano-Gamzelim albümü, müzik çevrelerinde büyük beğeni topladı.
Bu albüm Sound on Sound dergisinin albüm kritiklerince virtüyozca çalınmış ve kaydedilmiş olarak tanımlandı.

Volcano-Gamzelim albümü: http://www.cdbaby.com/cd/volcano
Myspace sayfası: http://myspace.com/volcanojazz

 

 


Berk Özler

 


28. Etkinliğimiz: "Glenn Gould: İlginç Kişiliği ve Müziği"
Sunan ve Çalan:
Berk Özler

28. Etkinliğimiz, 26 Şubat 2010 akşamı 17:30 - 19:30 saatleri arasında gerçekleşti.

Glenn Gould klasik müzik tarihinin en iyi piyanistlerinden biri olmasının yanı sıra hayli ilginç bir karaktere de sahiptir ve sahip olduğu bu ilginç kişilik ister istemez tüm müziğini de etkilemiştir. Gelmiş geçmiş en büyük Bach yorumcusu olduğu kabul edilir.

Berk Özler, Cuma akşamı, Glenn Gould'a ait videolar izletti, müzikler dinletti, Glenn Gould'un entellektüelliğe adanmış, adeta bir sahne performansı şeklinde geçen hayatı ve müziği hakkında son derece ilginç ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Etkinliğimizden alıntılar içeren videoyu izleyip oldukça iyi bir fikir edinmeniz mümkün.

Berk Özler, ODTU Güzel Sanatlar Bölümü'nde kredili olarak Caz Tarihi dersleri vermiştir. Çeşitli sanat okullarında insanlara klasik müziği sevdirmek için seminerler yapmıştır. Bir yandan Santral Atölye'de müzik üzerine dersler veren Berk Özler bir yandan kendi kurduğu interaktif tasarım ajansı Mingus Design Studios'da <http://www.mingus-design.com> yaratıcı yönetmen olarak çalışmaktadır. Photoshop Magazin dergisinin kendisi ile yaptığı tasarım, sanat üzerine röportajı okumak için: <http://www.mingus-design.com/MINGUSpm.pdf>


28. Etkinliğimizden alıntılar içeren video

 

 


Tuncer Önder


27. Etkinliğimizden alıntılar içeren video


27. Etkinliğimiz: Klasik Gitar Edebiyatının Tarihsel Serüveni: Orijinal Eserler ve Düzenlemeler
Sunan ve Çalan:
Tuncer Önder

27. Etkinliğimiz, 22 Ocak 2010 akşamı 17:30 - 19:30 saatleri arasında gerçekleşti.

Tuncer Önder, konuşması sırasında, klasik gitar repertuarının müziksel dönemler ve akımlar içerisindeki farklılıklarını, romantik dönem içerisindeki büyük çıkışını, modernizm sırasındaki durumunu ele aldı. Bestecilerin klasik gitara bir türlü yönelmemelerine ve bu nedenle gitar repertuarının çoğunlukla gitarist bestecilerin yapıtlarından ve düzenlemelerden oluşan bir repertuar haline gelmiş olduğuna değindi ve örnekler çaldı. Konuşmasının son bölümünde de düzenlemesini kendisinin yaptığı ve büyük bir keyifle dinlediğimiz iki parçaya yer verdi.

Sohbetten alıntılar içeren videoda konuşmasının giriş bölümünü ve çalmış olduğu üç farklı parçayı dinleyebilirsiniz. Bu parçalardan iki tanesi yukarıda söz ettiğimiz, düzenlemesini kendisinin yaptığı parçalar.

Tuncer Önder
Gitar çalışmalarına 1991 yılında Özhan Gölebatmaz ile Başladı. 1994 yılında çalışmalarına Murat işbilen eşliğinde 2 sene devam ettikten sonra 1994 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatlari fakültesi klasik gitar bölümüne burslu olarak kabul edildi. Buradaki lisans eğitimini Doç. Dr. Soner Egesel ve Doç.Dr. Kağan Korad eşliğinde tamamladıktan sonra 2003 yılında Hollanda ya gitti ve The Conservatorium van Amsterdam da Lex Eisenhardt'ın öğrencisi olarak yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Gitar Ana sanat dalı Doktora - Sanatta Yeterlilik Eğitimi 1. sınıf öğrencisi olarak eğitiminine devam etmektedir.
Öğrenciliği süresince Costas Cotsiolis, Marco Socias, David Russell, Tilman Hoppstock, Hubbert Kappel, Alfonso Moreno, Aniello Desiderio, Fred Jacobs ve Zoran Dukic gibi birçok gitaristin masterclass'larına katıldı. 

Hollanda'daki eğitimi sırasında perdesiz gitar ile ilgilenmeye başladı ve yüksek lisans tezini içeriği perdesiz klasik gitar ve türk müziği olan 'Fretlessness' başlığı altında yazdı.

Yurtiçinde ve yurtdışında birçok solo ve oda müziği konserinde ve Hollanda'daki eğitimi sırasında 'halal' adlı tiyatro oyununda müzisyen olarak yeraldı.

Tuncer Önder halen Chopin Müzik merkezinde Klasik gitar eğitmeni olarak yer almakta ve çalışmalarına Ankara'da devam etmektedir.

http://www.myspace.com/tunceronder

 


Selim Benba


26. Etkinliğimizden alıntılar içeren video


26. Etkinliğimiz: Gustav Mahler'in "Gezgin Bir Gencin Şarkıları" isimli eseriyle paralellikler gösteren 1. Senfonisi hakkındaki sohbet
Sunan ve Çalan:
Selim Benba


26. Etkinliğimiz, 25 Aralık 2009 akşamı 17:30 - 19:30 saatleri arasında gerçekleşti.
Gustav Mahler'in "Gezgin Bir Gencin Şarkıları" şeklinde Türkçe'ye tercüme edilebilecek "Lieder eines fahrenden Gesellen" şarkı dizisi, bestecinin gençlik döneminde bestelenmiş olması ve göreceli olarak "basit"olarak nitelendirilmesi nedeni ile senfonileri ve diğer şarkı dizilerinin gölgesinde kalmıştır. Oysa ki "Lieder eines fahrenden Gesellen", bestecinin müzikal kimliğinin ve hayat felsefesinin bir özeti, besteleyeceği anıtsal senfonilerin bir habercisi gibidir.Selim Benba, Gustav Mahler'in "Lieder eines fahrenden Gesellen" şarkı dizisini merkeze alarak, bu şarkı dizisi ile büyük paralellikler gösteren, bestecinin "Re Majör 1.Senfoni"si hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdi ve her iki eserden de örnekler dinletti. Sohbetten alıntılar içeren videoyu izlemenizi öneririz. Selim Benba birçoğumuzun çok yakından tanıdığı bir isim: kendisi, Tunçel Gülsoy ile birlikte yaklaşık bir yıl önce "Bill Evans ve Müziği" konulu 16. Etkinliğimizin de sunuculuğunu yapmıştı ve hatta Bill Evans'ın iki parçasını da piyanoda yorumlamıştı. http://www.timpani.com.tr/etkinlikler/etkinlikler3.htmSELİM BENBA
 
1969 yılında İstanbul'da doğdu. Yedi yaşında klasik piyano ile müzik eğitimine başladı. Alman Lisesi'ne devam ederken okul orkestrası ve çeşitli amatör senfonik-rock gruplarında yer aldı. Aynı yıllarda Faris Akarsu ile de klasik piyano repertuarı üzerinde çalıştı.
1989'dan sonra caz çalışmalarına ağırlık verdi. Can Kozlu'dan ile Caz Tarihi ve Teorisi dersleri aldı. 1992 yılından itibaren başta Tahsin Ünüvar Quartet olmak üzere değişik standart caz ve fusion grupları ile konser ve caz klübü performanslarına yer aldı. 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun oldu. 1994 yılında Önder Focan'ın Jazz Guitar albümünde çaldı. Aralarında Ted  Curson, Scott Hamilton, Jorge Pardo, Roy Patterson, Carol Chaiken, Özay Fecht, Annette Lowman, Jenny Evans, Sylvia Drosde ve diğer birçok uluslararası caz müzisyenine eşlik etti. 1998 ve 2007'de Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nde Caz Kulübü performansları başlığı altında kendi Trio'su ve Quartet'i ile konserler verdi. Yine aynı konsept dahilinde 1999 Akbank Caz Festivali'nde kendi trio'su ile yer aldı. 2006'da Sıtkı Sırtanadolu ile birlikte kurdukları "Spin" ile "İlk" albümünü kaydetti. Jazz çalışmaları dışında amatör olarak müzik tarihi ve müzikoloji ile de ilgilenmekte ve araştırmalar yapmaktadır.
Halen müzik çalışmalarını Spin ve kendi trio'su ile devam ettiren, aynı zamanda Siemens'te yönetici olarak iş hayatını sürdüren Selim Benba, çağdaş sanatçı Deniz Aygün ile evlidir ve Nesim Nazım isminde bir oğlu vardır.

 Oğuz Büyükberber


25. Etkinliğimiz: Bas Klarinetin Çağdaş Müzikteki Yeri
Sunan ve Çalan:
Oğuz Büyükberber


25. Etkinliğimiz, 20 Kasım 2009 akşamı 17:30 - 19:30 saatleri arasında gerçekleşti.
Ünlü müzisyen, besteci, bas klarinet virtüozu OĞUZ BÜYÜKBERBER, konuşmasının ilk bölümünde bas klarinetin çağdaş müzikteki yerini anlattı ve örnekler dinletti. Daha sonra bas klarinetiyle bizlere iki parça çaldı. Bu sunuya ilgi ve beğeninin en büyük göstergesi ise alışılmışın dışında uzunlukta soru-cevap bölümü idi. Oğuz Büyükberber'in bas klarinetin ahşap ve metal bileşenlerinin sesine etkisi konusundaki cevabı ise "kaynağın önemini" göstermesi bakımından da çok ilginçti (aşağıdaki 3. Bölüm video yalnızca bu soru ve cevabına ayrılmıştır, izlemenizi öneririz). Oğuz Büyükbereber ile ilgili Türkçe Wikipedia'da şöyle yazıyor:

"Türkiye'de ve Avrupa'da özellikle caz, elektronik ve modern müzik dallarındaki çalışmaları ve "Bas Klarinet"i ile tanınır.
Özellikle Amsterdam ve İstanbul arasında çok çeşitli birliktelikler oluşturmuştur. N-Collective bünyesinde Office R6, DBOprojeleriyle beraber Robert van Heumen ile elektronik çalışmalar yapmıştır. Koan ve Ayşe Tütüncü Üçlüsü'nün değişmez elemanı olarak ağırlıklı olarak Avrupa'da konserler vermektedir. Müziğin yanında yetkin bir grafik sanatçısı olarak çeşitli projelerde elektronik görsel sunumlar da yapmaktadır."
Web sitesi: http://oguzbuyukberber.net
Vimeo'daki videoları: http://www.vimeo.com/videos/search:oguz%20buyukberber

Oğuz Büyükberber'in konuşmasından alıntılar içeren videoları aşağıdaki linkleri tıklayarak izleyebilirsiniz:

Video 1. Bölüm: "Bas Klarinetin Çağdaş Müzikteki Yeri"
Video 2. Bölüm: "Konser"
Video 3. Bölüm: "Kaynağın Önemi - Bas Klarinetin Ahşap ve Metal Bileşenlerinin Sesine Etkisi"

 

 


Semplice Quartet ve Hande Sarıcı Menekşe


24. Etkinliğimiz: Oda Müziği Konseri
Çalanlar:
Semplice Quartet ve Hande Sarıcı Menekşe


24. Etkinliğimiz, 9 Ekim 2009 akşamı 17:30 - 19:30 saatleri arasında gerçekleşti.
SEMPLICE QUARTET ve klarinetçi Hande Sarıcı Menekşe, Belçika konserleri öncesinde bizlere uzun süre unutamayacağımız bir oda müziği konseri verdiler.Konserde Brahms'ın "Klarinetli Kenteti" ve Selman Ada'nın "Caz Süiti" seslendirildi.

SEMPLICE QUARTET:
Murat A. Erginol - keman
Yaren Budak - keman
Beste Tıknaz - viyola
Burak Ayrancı - viyolonsel


Murat A. Erginol - keman
1985 yılında İzmir'de doğdu. 1997 yılında Dokuz Eylul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Prof. Hazar Alapınar'ın sınıfına kabul edilerek keman eğitimine başladı. İlk konserini 2000 yılında Orhan Barlas Konser Salonunda verdi. Aynı yıl ülkemizde yapılan ' Uluslararası Genç Yorumcular Oda Muzigi Yarısması'nda jürinin özel bir ödülüne layık goruldu. 2003 yılında Boston New England Konservatuvarı'nın yaz okuluna kabul edildi. Bu kapsamda Prof.Marylou Churchill ve Prof. Sophie Vinker ile çalışma olanağı buldu. 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Venyamin Varsavski'nin ogrencisi oldu. 2006 yılın da katıldığı program kapsamında Manhattan School of Music'ten Prof. Sylvia Rosenberg'in sınıfına katıldı. Ogrenciliği sırasında birçok oda müziği, oda orkestrası eşliğinde solo, resital konserlerinde yeraldı. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olduktan sonra aynı yıl yapılan sınav sonucu İstanbul Devlet Opera ve Bale Orkestrasında orkestra sanatçısı unvanı aldı. Halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'da yuksek lisans eğitimine devam etmekte, Borusan Filarmoni Orkestrası ve İstanbul Devlet Opera ve Bale Orkestrasında calışmaktadır.

Yaren Budak - keman
Keman eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda yarı zamanlı olarak Vural Doğu ile başladı. Ardından Selahattin Yunkuş'un öğrencisi olarak konsevatuvarın tam zamanlı bölümüne kabul edildi. Lisans döneminde çalışmalarına Venyamin Varşavski ile devam etti ve 2004 yılında konservatuvardan mezun oldu. Aynı yıl "Akdeniz Gençlik Orkestrası"nın sınavını kazanarak bu orkestrayla Avrupa'da çeşitli konserlere katıldı. 2005 yılında tekrar davet edildi ve baskemancı olarak Avrupa'nın cesitli ulkelerinde konserler verdi. Aynı yıl France 3 kanalının davetiyle bir televizyon programına katıldı ve Akdeniz Gençlik Orkestrası'nı t emsilen bir konser verdi. 2006 senesinde Dünya Gençlik Orkestrası'na kabul edildi ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde konserler verdi. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nın açmış olduğu ücretli sanatçı sınavını kazanıp 2005-2006 sezonundan itibaren konserlere katılmaktadır.
Yüksek Lisans çalışmalarına Venyamin Varşavski ile devam eden Yaren Budak, Akbank Oda Orkestrası, Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, Milli Reasürans Oda Orkestrası ve İstanbul Oda Orkestrası'nda görev almaktadır.

Beste Tıknaz - viyola
1982'de İstanbul'da doğdu. İ.Ü.D.K.'da viyola öğrenimine başladı, 2002 de lisans,2004 de master dan mezun oldu. 2008 de ful bursla okuduğu Boston Konservatuarı GPD programından mezun oldu. Kazandığı Yarışmalar arasında ICMEC Yarışması (Altın Madalya), BO.CO. String Idol '07, MTNA Young Concert Artists, 9 Eylül Üniversitesi Viyola Yarışması en önemlileridir. Tıknaz; yurtiçi ve yurtdışında resitaller vermekte, solist olarak orkestralar önünde çalmakta, aynı zamanda pek çok odamüziği ve orkestralarda da yer almaktadır. Aktif olarak Odamüziği çalışmaları yapan Sanatçı bu konuda ulusal ve uluslararası otoriteler ile çalı şmalar yapmıştır. Kibele Quartet, Sospiro Quartet, Winsor music Quartet'leri ile uzun soluklu olarak çalışmış, uluslararası arenalarda konserler vermiştir. İ.Ü.D.K.'da Sanatta Yeterlilik çalışmalarını Ani İnci ile sürdürmekte ve araştırma görevlisi olarak görev yapmaktadır. "Beste Tıknaz ve Barış Yıldızları" adı ile başlattığı proje ile konserler vermektedir. www.bestetiknaz.com

Burak Ayrancı - viyolonsel
1984 yılında İzmir'de doğdu. Müzik eğitimine 14 yaşında İzmir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde Hüseyin Ünal ve Nihat Yalçın ile başladı.2002 yılında İstanbul Konservatuvarı'nda Prof. Sevil Gökdağ'ın sınıfına kabul edildi.2008'de pekiyi ile mezun oldu.İzmir'de amatör bir orkestrayla Vivaldi'nin iki konçertosunu ve İ.Ü.D.K. Senfoni Orkestrası'yla Elgar'ın mi minör cello konçertosunu çaldı.Prof. W olfgang Boettcher ve Salzburg Müzik Akademisi'nde Prof. Gary Hoffman'ın kurs çalışmalarına katıldı.Uluslararası Carl Orff ritim ve müzik semineri'nden sertifika aldı.BBC Senfoni Orkestrası'nın seçmelerini kazanarak orkestra ile Londra'da çalışma hakkı kazandı.İzmir ve İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde ve salonda solo ve oda müziği konserler verdi.C.R.R Senfoni Orkestrası.Akbank Oda Orkestrası,Şişli Senfoni Orkestrası gibi orkestralarda görev alan sanatçı halen İstanbul Devlet Opera ve Balesi orkestrasında görevini sürdürmektedir.

Hande Sarıcı Menekşe
Ankara'da doğan Hande Menekşe müzik eğitimine 1989 yılında İstanbulÜniversitesi Devlet Konservatuarı'nda başladı. Gürhan Eteke ile klarnet ve odamüziği, Birsen Ulucan ile piyano,HalitTurgay ile oda müziği çalışmaları yaptı.Mehmet Ermakastar, Leroy Bouchort, Siobhan Greally, Suzan Gill ve Paul Meyer'inklarnet ve oda müziği kurslarında aktif olarak yer aldı.İstanbul Müzik Festivali 'GençYetenekler Serisi'nde konser veren ilk oda müziği grubu olan Orion Altılısı'nda yeraldı. Aynı serinin 28.'sinde Ametist Klarnet Beşlisi, 29.'sunda Arion Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ile konserler verdi.1999-2000 sezonunda İDSO'nun sınavını kazanarakGenç Solistler'dizisi kapsamında solist olarak konser verdi. Aynı yıl ANAÇEV'indüzenlediği 'Genç Yorumcular OdaMüziği Yarışması'nda, kurucu üyesi ve grup şefiolduğu Ametist Klarnet Beşlisi ile 3.'lük ödülünü kazandı.Ametist Klarnet Beşlisi ileUluslararası İstanbul Müzik Festivali'nde (üç kez), Eskişehir Müzik Festivali, AfyonKarahisar Klasik Müzik Festivali ( üç kez), İzmir, Ankara, Mersin, Bodrum Klasik MüzikFestivali ve Akbank Jazz Festivali'nde başarılı konserler verdi.Ametist Klarnet Beşlisiile Japonya (Tama Klarnet Festivali 2005), Slovenya, Letonya, Litvanya, Estonya,Hindistan ve Pakistan'da ülkemizi başarıyla temsil etti.Akbank Oda Orkestrası ,İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Milli Reasürans Orkestrası'nda görev alan HandeMenekşe bu güne kadar AKM, İş Sanat, Ak Sanat, CRR, Lütfü Kırdar Kongre Sarayıbaşta olmak üzere bir çok kültür merkezinde çok sayıda resital, oda müziği veorkestra konserleri vermiştir.
 Sayfa 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

ana sayfa