Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

 

 

BlackNoise

 

 

e-Spira

 

 

Herhangi bir elektrik prizine takılabilecek kadar ufak, herhangi bir klima cihazının veya elektrikli ev aletinin gürültüsünü yok edecek yetenekte.

Ufak boyutlarına aldanılmasın, e-Spira filtreler, büyük BlackNoise abilerinin çalışma prensipleri doğrultusunda cereyan hattında etkin lokal temizlik yapıyor.

BlackNoise'un hiçbir ürününün dinamikler üzerinde olumsuz bir etkisi yok (tam tersine, filtre doğru seçilmişse, dinamiklerde artış sağlanıyor). e-Spira'nın özelinde ise bağlantı seri değil, paralel olduğu için olumsuz bir etki kesinkes söz konusu değil.

Dört farklı uygulama alternatifi öneriliyor:

1) Müzik sisteminde kullanılan çoklu prizin (Eight, Slim5, Duplex gibi) boşta kalan bir prizi;

2) Buzdolabı, klima, TV, çamaşır/bulaşık makinası, mikrodalga fırın, PC, WiFi dekoder, printer gibi elektriği kirletici cihazların bağlandığı çoklu prize veya en yakınındaki prize bağlamak. Böylece ürettikleri gürültüyü cereyan hattına ulaşmadan engellemek mümkün olabiliyor.

3) Müzik dinleme odasındaki bir veya daha fazla boş prize bağlantı;

4) BlackNoise cereyan filtresi üzerindeki (eğer varsa) boştaki prize bağlantı. e-Spira, BlackNoise'un gerek V2 gerek önceki model filtreleriyle çok iyi bir sinerji oluşturuyor.

 

15kHz
26kHz
10kHz
20kHz
100kHz
1MHz
100MHz+
-3db
-6db
-1.5db
-4.5db
-17db
-37db
-26db
BlackNoise 500 - muhtelif frekanslardaki db cinsinden yutum. Standart 50/50 ohm giriş/çıkış empedansı ile.

Bu grafik BlackNoise 500 filtrenin muhtelif frekanslardaki db cinsinden yutumunu göstermektedir. Sarı çizgi diferansiyel filtreleme (sadece faz veya nötr) ve mavi çizgi ise müşterek filtreleme (faz ve nötr birlikte) eğrilerini gösterir.

Bu tür ekipmanlar için Kabul edilmiş standart 50/50 ohm giriş/çıkış empedans değerleri kullanıldığı için bu grafiğin piyasada mevcut olan diğer filtrelerin grafikleriyle kıyaslanması mümkündür.

 

BlackNoise@Timpani

 

Ana sayfa