Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

 

 

BlackNoise

 

 

Eight ve Slim5

 

BlackNoise'un enerji dağıtım üniteleri Four, Six, Eight, Slim3 ve Slim5 isminde beş modelden oluşmakta. Timpani stoklarında şu anda yalnızca Eight ve Slim5 modeleri mevcut.

Bu üç enerji dağıtım ünitesinin de müşterek özelliği çok kısa süreli ani voltaj fırlamalarına karşı koruma sağlamaları. 250V'un üzerindeki bir ani voltaj yükselmesine 25ns (25 nano saniye)'nin altınta bir sürede tepki veriyor.

Bu koruma sadece faz-nötr hatları arasına sınırlı kalmayıp, aynı şekilde nötr-toprak ve faz-toprak arasında da sağlanıyor. Eight ve Slim5, 8 - 20 mikro saniye süreyle 25.000 (!) Amper'e kadar ve 2ms süreyle de 640 Amperlik ani çıkışları yokedebilme özelliğine sahip.

Tüm modelere bağlanabilecek toplam cihaz gücü 2300W ile sınırlıdır. Bu dağıtıcılara BlackNoise filtreleri bağlandığında çok iyi bir filtreleme elde edilmesinin yanı sıra, ani voltaj oynamalarına karşı koruma daha da güçlenir.

Bu enerji dağıtım ünitelerinin iç kablolamaları da benzerlerinden farklıdır: seri bağlatı yerine yıldız bağlantı şekli benimsenmiştir. Yıldız bağlantı yönteminde IEC tipi giriş noktasından itibaren her altı çıkışa üç ayrı bağımsız kablo çekilmektedir. Bu şekilde, aynı kutu içinde bulunsalar bile, her çıkış birbirinden bağımsız olarak girişle doğrudan irtibatlandırılmıştır. Bunun sonucu olarak da cihazların birbirleriyle olan etkileşimleri minimum düzeye indirilmiştir.

Kutu 4mm kalınlığında eloksallı alüminyumdan imal edilmiştir. Kutunun her tarafı 4mm kalınlığındadır ve herhangi bir montaj vidası kullanılmadan imal edilmiştir. Bu tür bir ekranlama harici EMI (elekrto manyetik enterferans) ve RFI (radyo frekansı enterferansı) etkisini çok azaltır.

Kutunun içindeki boşlukların epoksi rezin ile doldurulması da kablolamayı iç ve dış vibrasyonlardan korur ve sağlam bir yapı oluşturur.

Bu enerji dağıtım ünitelerini kullanırken en iyi verimi elde edebilmek için iyi kalitede, büyük kesitli ve ekranlı kabloların kullanılması önemlidir.

 

 

 

BlackNoise@Timpani

 

Ana sayfa