Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Blue Aura

 v40 Blackline

 

Blue Aura v40 Blackline, lamba sıcaklığına sahip entegre ampli ile yüksek kalitede DAC üniteyi bir araya getiriyor.

v40’ın Bluetooth sistemi aptX özelliğine sahip. aptX, Bluetooth ile veri aktarımında CD kalitesinde ses elde edilmesini sağlayan bir sistem. aptX özellikli Bluetooth 4.0 sayesinde akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden kablosuz olarak müzik yollayabilir, CD Çalarınızı veya radyonuzu RCA girişlerinden kullanabilir ve arzu ederseniz bilgisayarınızı da micro USB girişi kullanarak bağlayabilirsiniz.

v40 amplide, ses devresi için iki lamba ve volüm seviye göstergesi olarak görev yapan bir lamba bulunuyor. Arzu ettiğiniz kaynağı birlikte gelen kabloyla veya Bluetooth ile bağlayabilirsiniz.

Avrupa üretimi lambalar bu tür amplilerden beklenen sıcak ve zengin ses özelliğinin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.

Blue Aura’nın yeni ürünlerinden olan v40 Blackline ampli üstün ses performansı hedeflenerek tasarlanmıştır.

v40 amplideki sub çıkışı istenildiğinde sisteme bir subwoofer eklemeye imkan tanıyor.

 

Teknik Özellikler:

Ampli tipi: Class A/B
Güç çıkışı: 30w kanal başına
Frekans aralığı: 23Hz – 100 KHz +/- 2dB
Harmonik distorsiyon: 30W/0.7% , 1W/0.18%
Sinyal/gürültü oranı: 88dB ‘A’-ağırlıklı / 66 dB FLAT
Giriş empedansı: 50K Ω
Giriş duyarlılığı: 580mV +/- 5% @30W
Çıkış empedansı: 4 / 8 Ω
Lamba tipi: 12AU7/ECC82 x 2 ve 6e2 x 1
Audio girişler: RCA/USB micro B/3.5mm, mini jack/Bluetooth 4.0 aptX
Audio çıkışlar : Sub çıkışı (20Hz~850Hz)
Ebatlar: 148mm (Y) x 264mm (E) x 215 mm (D)
Ağırlık: 3.5Kg

Kullanıcı el kitabı (İngilizce)


Yorumlar:

Stereomecmuasi.com'da çıkmış olan detaylı inceleme yazısından bazı alıntılar şöyle:

"...Detay seviyesi bu sınıftaki daha doğrusu giriş seviyesindeki bir lambalı amplifikatörden beklenmeyecek seviyelerde... Gerek tonlar gerekse de genel performans konusunda “v40 Blackline” gayet doyurucu performans gösteriyor...

...Rock dinleyicileri için havadisler iyi. Hemen el atılacak plak, Frank Zappa Apostrophe oluyor. “Don’t Eat the Yellow Snow” şarkısına bir bakmak bile yeterli. Kasvetli gitar tonları ve basın dominant olduğu şarkıdaki tonlar gayet keyifli. Olması gerektiği gibi çalıyor. Sahne olması gerektiği gibi açık. Ses hoparlörlerden uzaklaşmış durumda sistemin ortasına doğru ilerlemiş durumda. Eh bu plak çalınmaya başlarsa yarıda bırakılmaz. İkinci yüzde “Uncle Remus”ta piyano tonları, vurmalılar ve tonlar son derece keyifli. Tabii ki denemeler klasik rock’tan daha yeraltına doğru iniyor ve kendi favorilerime de bakmadan geçmiyorum. Bu noktada mikro detaylardan ziyade çalan müzikten keyif alıyor muyum sorusu birinci önceliğim haline geliyor. Zaten sevdiğim kayıtların bir çoğu pek başarılı değil, plaklarda dünyanın en temizleri sayılmaz. Ancak iş keyif kısmına gelince, “v40 Blackline” ile çok rahatlıkla yaşayabilirim. Daha sert albümlerde ise solid state çıkış katının faydasını eğer uygun bir hoparlör ile eşlediyseniz özellikle alt frekanslarda yaşıyorsunuz...

...Adele’den “25” gibi vokal ağırlıklı albümlere bakıldığında ise gerek vokallerin etkisi gerekse de sahne açısından amplifikatör beklentilerimi aşıyor...

...Bu ampli giriş seviyesinde diyebileceğimiz bir fiyat etiketi ile içinde bulunduğu seviyenin sınırlarını zorlayan bir performansa sahip. Tasarımı çok şık, en önemlisi sesi de tasarımından geri kalmıyor. Fazla para ödemeden, güzel bir müzik sistemi kurayım diyen okuyucularımız listelerine gönül rahatlığı ile alabilirler…"

yazının tamamıHi-Fi Choice dergisinin Ağustos 2016 sayısında çıkan yazının son bölümünde şöyle deniyor:

"“…v40 Blackline çok cazip özellikleri olan akıllıca tasarlanıp üretilmiş bir ampli ve en önemlisi de ses performansının son derece başarılı olması…”

 

yazının tamamıHi-Fi World dergisinde çıkan yazıda şöyle deniyor:

“...Lambanın sıcaklığı etkin dinamiklerle bir araya getirilmiş, ayrıca Bluetooth üzerinden müzik dinleme imkanı da sunuyor. Doğru bir çift hoparlörle eşleştirirseniz son derece başarılı bir ses elde edersiniz...”

 

yazının tamamı


 

 

 


Blue Aura @ Timpani

Ana Sayfa