Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

DH Labs
Silver Sonic

  


Glass Master Toslink
Çok yüksek kalitede optik Kablo

 

DH Labs’in yeni Premium GLASS MASTER Toslink optik kablosu 300 adet özel cam telden oluşuyor ve piyasada mevcutlar arasında en geniş frekans aralığına sahip. Cam tellerden oluşan optik kablo, optik dijital veri taşıma özelliği olan malzemeler arasında piyasanın en iyisi olup standart plastik tellere kıyasla çok daha geniş bir algılama açısına sahiptir. Işığı bu kablonun sahip olduğu hassasiyetle taşıyabilmek için kabloyu oluşturan her bir telin en yüksek saflıkta camdan mamul olması gerekir. Bu mükemmeliyet seviyesinde bir camın imalat yöntemi, malzeme ile uygulanan prosesin çok hassas kontrolüyle mümkün olabilmektedir. Uygulanan nihai testler şunlardan oluşuyor:

  • Işığın kırılma endeks profili
  • Telin geometrik kontrolu: iç kısım, kılıf ve yüzey kaplama
  • Gerilme direnci
  • Band genişliği kapasitesi
  • Farklı dalga boylarındaki sönümlenme
  • Kromatik yayılım ve sayısal açıklık (aperture)

Daha sonra, kablonun uçlarına DH Labs tarafından özel imal edilen altın kaplama ve düşük jitter seviyeli hassas bir şekilde parlatılmış optik sınıf merceği içeren konnektör eklenir. Ortaya, fiyat gözetmeksizin, piyasadaki en iyi optik kablo çıkmıştır.

Yorumlar:


StereoMecmuasi.com
'da çıkan detaylı inceleme yazısında şöyle deniyor:

"Gün sonunda denemek istediğim hemen herşeyi denemiş durumdayım ve tüm bu denemelerde Glass Master Toslink gerçekten çok üst düzey bir performans gösteriyor… Fiyat performans oranına ise söylenebilecek tek şey, müthiş!"

yazının tamamı


 

 


DH Labs tüm ürünler

 

Ana sayfa