Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Ecosse
Reference Cable

Big Red HC

 


Bu kabloda Ecosse'un eşsiz "rope-lay" Monocrystal™ iletkeniyle birlikte aluminyum folyo ve bakır folyodan oluşan çift kat ekran ve akustik titreşim yutucu olarak da pamuk dolgu malzemesi kullanılmıştır. "Rope-lay" örgünün avantajı RFI/EMI/ESI (radyo frekansı, elektromanyetik ve elektrostatik enterferans) gürültü kirliliğini büyük ölçüde düşürmesidir.

Big Red'in HC (High Current) modelinde ünlü Schurter™ 320iec dişi fiş kullanılmaktadır.

İyi dengelenmiş bir sistemin en önemli başarılarından biri hoparlörlerin sahne içinde 'kaybolmuş' ya da görülemez hissini verebilmesidir. Ecosse Big Red elektrik kablosu bir sisteme bağlandığında sahnenin genişliği artar ve derinliği ise sanki arka duvarın da arkasına taşıyor hissini verir. Basların alt frekanslara uzantısı artar ve daha detaylanır, bunun yanı sıra orta ve tiz seslerin hızı ve netliği artar ve sanki uzanılıp dokunulabilecek bir sahne oluşumunu, kayıt yapılmış akustik ortamın daha rahat algılanmasını sağlar.


Yorumlar:

"...With the Big Red PowerChord all the characteristics are present. Pitch-black background, deeper soundstage and an overall more focused sound..."

HI-FI WORLD - 2002

Positive Feedback Mayıs 2006 sayısında çıkmış olan John Acton imzalı yazı (.pdf)


Ecosse @ Timpani

Ana Sayfa