Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Ecosse
Reference Cable

Big Red UC

 


Bu kabloda Ecosse'un eşsiz "rope-lay" Monocrystal™ iletkeniyle birlikte aluminyum folyo ve bakır folyodan oluşan çift kat ekran ve akustik titreşim yutucu olarak da pamuk dolgu malzemesi kullanılmıştır. "Rope-lay" örgünün avantajı RFI/EMI/ESI (radyo frekansı, elektromanyetik ve elektrostatik enterferans) gürültü kirliliğini büyük ölçüde düşürmesidir.

The Big Red elektrik kablolarının üç farklı tipi mevcuttur: "High Current" (HC), "Super Current" (SC) ve "Ultra Current" (UC). Big Red UC bu kabloların en üst modelidir.

Big Red'in UC modelinde Odyofil Referans kalitede Furutech™ FI 20-G IEC dişi fiş kullanılmaktadır.

İyi dengelenmiş bir sistemin en önemli başarılarından biri hoparlörlerin sahne içinde 'kaybolmuş' ya da görülemez hissini verebilmesidir. Ecosse Big Red elektrik kablosu bir sisteme bağlandığında sahnenin genişliği artar ve derinliği ise sanki arka duvarın da arkasına taşıyor hissini verir. Basların alt frekanslara uzantısı artar ve daha detaylanır, bunun yanı sıra orta ve tiz seslerin hızı ve netliği artar ve sanki uzanılıp dokunulabilecek bir sahne oluşumunu, kayıt yapılmış akustik ortamın daha rahat algılanmasını sağlar.


Yorumlar:

"...more clarity and detail in the bass and on occasion more treble detail too."

HI-FI CHOICE 2003"Expensive, well yes but when it works; boy can it make a difference."

HI-FI & HOME CINEMA MAGAZINE 2004

Positive Feedback Mayıs 2006 sayısında çıkmış olan John Acton imzalı yazı (.pdf) yeni


Ecosse @ Timpani

Ana Sayfa