Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Ecosse
Reference Cable

ES4.45

 

 

ES4.45 "bi-wire" kablo ES2.3 ve CS2.15 kabloların bileşiminden oluşmaktadır. Çok damarlı bir kablo olan ES2.3 bas ve mid üniteleri, tek damarlı CS2.15 ise "tweeter"'ı sürmektedir.

CS2.15 kalitesi yüksek ve geniş bant aralığı olan bir hoparlör kablosudur. Bazı ampli/hoparlör kombinasyonlarının her ne kadar çok güçlü tarafları olsa da orta-üstleri fazla parlak ve tizleri de köşeli vermeleri gibi problemleri olabilmektedir. 1.5mm2 dairesel kesitli tek damarlı bir kablo olan CS2.15 bu probleme çözüm oluşturmaktadır.Mid ve tiz frekansların tek damarlı bir kablo üzerinde kullandıkları alan eş kesitli çok damarlı kablodan daha büyüktür. Böylelikle direnç düşük olur ve yüksek frekans sinyaller daha doğru ve daha eksiksiz bir şekilde aktarılır. Aynı zamanda DC (doğru akım) direncinin de düşük olması sayesinde düşük frekansların uzantısı, kontrolü, hızı ve gövdesi doğru oluşur.

Sonuçta ortaya daha geniş bir mekan ve sahne hissi, daha temiz, canlı ve doğal vokaller çıkar, aşırı parlak ve köşeli tiz seslerin yerini daha yumuşak ve detaylı tizler alır.


Yorumlar:

"Ecosse's ES2.3/Cs2.15 is superb."
"…you can't do better than the fabulous ES2.3/CS2.15 biwire."

WHAT HI-FI? SOUND AND VISION 2001

ES2.3

 

CS2.15


Ecosse @ Timpani

Ana Sayfa