Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Ecosse
Reference Cable

Legend SE MkII

 


MONOCRYSTAL™ Saf Gümüş iletken malzemesinin gelişimi Ecosse'un öncülük ettiği konulardan biridir. Birden fazla kristal olması ve malzemenin saf olmaması durumunda hassas ses sinyalinin kristaller arası geçişinde sinyalin zayıflaması ve distorsiyona neden olacak bozukluklar oluşması mümkündür. Bu teknoloji sayesinde bu ihtimaller ortadan kalkar.

Piyasada mevcut birçok kabloda kullanılan iletkenlere oranla çok daha büyük avantaj sağlayan tek kristalli ultra-saf iletkeni üretebilmek için benzersiz bir işlem uygulanmaktadır.Monocrystal™ patentli gümüş kablolar sinyali en doğru şekilde ve olabilecek en düşük distorsiyon seviyesiyle nakletme konusunda rakipsizdirler.Legend Ecosse'un en üst düzey ara kablosudur. 7N saflığında Monocrystal™ Gümüş çubuk iletkenler (muhtemelen normal kullanım şartlarında bulunabilecek en iyi iletkendir) kullanan bu kablo şüphesiz fiyat kategorisinde bulabileceğiniz en iyi kablolardan biridir.Önceki modellerden farklı olarak bu kabloda, Ecosse'un gizli silahı denebilecek Vibrakil™ diye adlandırılan patentli bir malzeme kullanılmaktadır. Bu en üstte bulunan PVC kılıfla dış ekran tabakası arasında bulunan Neoprene™ malzemedir. Bu özel malzeme sayesinde titreşim çok etkili bir şekilde emilir ve mikrofoni önemsiz bir düzeye indirilir. Bunun sonucunda da sinyal iletimi son derece temiz ve pürüzsüz bir hale gelir.Vibrasyon yutum tekniği, revize edilmiş konektör sistemi ve çok hassas kalite kontrolu ile Legend'ın analog sinyal iletimindeki performansı bu konudaki standardları çok yüksek bir düzeye ulaştırmıştır.

Bu ara kablo, tasarımından ötürü yönlüdür ve doğru yön okla belirtilmiştir. Legend hem "single-ended" hem de "balanced" bağlantılara eşit derecede uyumludur.


Yorumlar:

"...its hear through qualities beat many at higher prices."

Hi-Fi News Magazine 2002

"The Legend is a top-notch cable which is particularly good at revealing another layer of fine detail in some recordings."

Hi-Fi and Home Cinema Magazine 2004


Ecosse @ Timpani

Ana Sayfa