Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Ecosse
Reference Cable


MS2.4

 


Ecosse'un MS2.3 hoparlör kablosunun birçok eleştirmenin saygısını kazanmış olduğunu ve son derece önemli bir başarı seviyesine ulaşmış olduğunu biliyoruz. MS2.4 ile bu son derece yüksek seviye de aşılmıştır.

Yapısal olarak, MS2.4 geniş dış çapı olan çok düşük kayıplı yüksek yoğunluklu Polietilen (Hi-Density Polyethylene) ve vibrasyon önleyici pamuk ile sarılı 270 adet ince monokristal bakır telden oluşmakta. En dış yüzeyde de Ecosse'un 'Vibrakill'(TM) diye isimlendirmiş olduğu ve mikrofoni etkisini en düşük düzeye indirerek müzik sinyalinin en doğru şekilde iletilmesini sağlayan bir tür "örtü" var. Elekro manyetik ve Radyo Frekansı enterferansından daha etkili bir biçimde korunmak için de bakır bir şeritten oluşan ekranlama öngörülmüş. Bu korumalar sayesinde de ölçülmüş olan ekranlama etkisinin %98 (!) olduğu teyid edilebiliyor.

MS2.4 kablonun en dışında bulunan "ceket" (ya da örtü) bile, yaygın olarak kullanılan PVC yerine, en yeni teknoloji ürünü olan Polyolefin elastomer (POE) den imal edilmiş.

Polyolefin elastomerlerin PVC'ye göre birçok üstünlükleri vardır:

  1. Daha büyük elastikiyet, dayanıklılık ve düşük sıcaklıklarda esneklik;
  2. Sıcaklığa ve UV ışınlarına dayanıklı polimerler oluşu;

Bu özellikleri sayesinde de kabloyu titreşimden ve dolayısıyla mikrofoniden etkin bir şekilde korur.


Yorumlar:

What Hi-Fi dergisinin Ocak 2008 sayısında çıkan yazıda şöyle deniyor:

"...Müthiş detaylı, rafine bir kablo. Son derece akışkan ve transparan bir orta sesi var..."

yazının tamamı


Ecosse @ Timpani

Ana Sayfa