Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Ecosse
Reference CableSMS2.3XS

 

Ecosse SMS2.3XS SuperMonocrystal™ hoparlör kablolarının iletken malzemelerinin üretiminde devrim yaratacak teknolojiler kullanılmaktadır. Saflaştırılmış bakırın fiziki stabilizasyonu sonucunda kristal birleşim noktalarında bulunma ihtimali olan yabancı malzeme (ya da kirlilik) oranı olabilecek en düşük seviyeye indirilmektedir. Bunun sonucu olarak da odyo frekansları aralığında son derece lineer özelliklere sahip bir kablo ortaya çıkmaktadır.

SMS2.3'ün iletken kabloları çok damarlıdır. İletkenler kusursuz bir burgu oluşturacak şekilde sarılmıştır. Dış kılıf titreşim yutma özelliği olan esnek PVC'dir.

SMS2.3 dünya çapında ün kazanmış ve birçok ödül almış olan MS2.3'ün üzerinde bir performansa sahiptir ve bu da rahatlıkla anlaşılabileceği gibi çok önemli bir gelişmedir.

Orta ses ve tizlerin netliği çarpıcı olmakla birlikte bas sesler de daha güçlü ve etlidir. Bu özellikler sayesinde son derece dengeli ve müzikal bir ses oluşur. Baslar kontrollü ve ritmik, orta seslerdeki vokaller ve enstrümanlar ise çok daha canlı bir şekilde tariflenir. Zil sesleri ise olması gereken parlaklıktadır.

Oluşturmuş olduğu sahnenin derinliği ve yüksekliği çok büyüktür ve çok hassas bir odaklama yapmak mümkündür. Dinamikler hiç bir sıkışma hissi olmadan yansıtılırken, ton ve tınıların mikro dinamikleri ve armonik yapıları da müthiş bir gerçeklik hissi veren bir saflığa sahiptir.

Yorumlar:

Fairaudio sitesinde Ecosse'un birçok farklı kablosunu içeren çok güzel bir yazı çıktı. Yazının başlığı "Kabel Al Dente". Kabloların tümüyle ilgili methiye dolu sözler söylenmiş olmasına rağmen SMS2.3 hoparlör kablosuna farklı bir yer ayrılmış. Yazının son bölüm şöyle deniyor:

"Kendi fiyatının üç kat üstünde kablolarla kıyaslandığında bile en iyi tonal dengeyi o sağlıyor ve sahnesi de müthiş. SMS2.3 tam bir mucize gibi!"

yazının tamamı (Almanca)


yazının "Kabel Al Dente" başlığına uygun çok güzel bir resim.

 


Ecosse @ Timpani

Ana Sayfa