Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Hegel

 


DualAmp™ Teknolojisi


Tüm HEGEL amplileri DualAmp™ adını verdikleri yeni bir amplifikasyon dağılım teknolojisi kullanmaktadır. Bu teknoloji HEGEL’in tüm power ve entegre amplilerinde kullanılmaktadır.

Normal amplilerde voltaj kazanç devreleriyle akım kazanç devreleri aynı ampli modülü içinde yer alırlar.
HEGEL’in DualAmp™ teknolojisinde voltaj kazanç devreleriyle akım kazanç devreleri tümüyle ayrışık katlara bölünmüşlerdir.

Müzik sinyali ilk olarak voltaj kazanç katına girer ve bu aşamada sinyalin sadece voltaj seviyesi yükseltilir. Bu katta yalnızca voltaj kazancı sağlandığı için, burada sadece voltaj amplifikasyonuna özgü tasarımlar kullanılır.
Ayrışık voltaj kazanç katını izleyen kat akım kazanç katıdır ve burada salt akım yükseltmesi yapılır. Bu şekilde yalnızca akım yükseltilmesine özgü ampli devreleri kullanımı mümkün kılınmıştır. Akım yükseltici katın işlevi amplinin bağlı olduğu hoparlörlere olabildiğince akım sağlamaktır.

Bu iki katı birbirinden ayırarak voltaj kazanç katının duyarlı bileşenlerini, hoparlörü sürmekle görevli akım kazanç katının yüksek akım oynamalarından korunması mümkün kılınmıştır.
Voltaj kazanç katının çıkışı, akım kazanç katının girişine bağlanmıştır. Akım kazanç katından voltaj kazanç katına herhangi bir geri besleme (feedback) uygulanmamaktadır.

Hegel DualAmp™ teknolojisi, normal amplilere kıyasla daha düşük distorsiyon seviyesi ve daha yüksek dinamık aralık sağlamaktadır.

Hegel DualAmp™ teknolojisi HEGEL tarafından üretilmektedir ve yalnızca HEGEL ürünlerinde bulunur.


Hegel @ Timpani


Ana Sayfa