Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Hegel

 

H300
 

Hegel'in entegre amplilerinin yeni amiral gemisi H300 birçok yönden çok özel bir ürün. H300, kanal başına 250 Watt gücüyle piyasadaki en talepkar hoparlörleri bile rahatlıkla sürebilir. Hegel'in patentli SoundEngine teknolojisi ise distorsiyondan tümüyle arınmış doğal sesi, dinamik ve güçlü bas performansıyla biraraya getiriyor.

H300'ün tasarımı, küçük kardeşlerinden ziyade, ilhamını önemli ölçüde Hegel'in referans ürünlerinden almış. 5 ayrı dijital girişe imkan sağlıyor! Hegel'in dijital girişlerle ilgili özgün tasarımı sayesinde de bilgisayarınızın ve/veya diğer dijital kaynaklarınızın ses performansı doruk noktalara ulaşıyor. Piyasada mevcut en hesaplı dijital kaynakları alıp H300'ün dijital girişlerine bağladığınızda çıkan sesin müzikalitesine ve dinamizmine inanamıyacaksınız.

 


H300'ün dijital girişleri


Bu işin sırrı, H300'ün DAC devresinde dijital sinyali kabul edişinde, işlemden geçirip tekrar oluşturmasında yatıyor. H300 amplinin dijital devreleri gelecekteki gelişmelere karşı koruma altına alınmış: Hagel'in "DAC-loop" sistemini kullanarak iyileştirme yapmak mümkün olacak. İyi bir çift hoparlör dışında sisteminizde H300 dışında ikinci bir "odyofil" cihaza ihtiyaç duymayabilirsiniz.

İşin teknik yanına gelince, H300, Hegel'in referans amplilerinde olduğu gibi, elle eşleştirilmiş FET transistörler kullanmakta. Bu uygulama sayesinde, yüksek dereceli harmonik dostorsiyon önemli ölçüde azalır, hatta ortadan kalkar, böylece seste daha fazla çözünürlük ve yumuşaklık sağlanır. Mükemmel bir şekilde eşleşmiş iki transistör bulabilmek için 100 transistör gerekmektedir.

En büyük gelişme ise preampli katında olmuştur. Yüksek kaliteli çift mono tasarım Hegel'in referans preampli tasarımından esinlenmeler içermektedir. Böylelikle gürültü ve distorsiyon en düşük seviyelere çekilmiştir.

H300 amplide "Hegel 2 ampli platformu" kullanılmaktadır. Bu platform çok iyi kanal ayrımı ve düşük gürültü seviyeleri sağlamaktadır. Bununla birlikte H300'de kullanılan tüm devreler bu ampli için özel olarak tasarlanmış dervelerdir ve diğer entegre amplilerinin devrelerinden çok daha yüksek bir performansa sahiptirler.

H300'ün çok sayıda analog ve dijital girişlerine ek olarak, ampliyi ev sinema sisteminize entegre edebilmenize olanak sağlayan, sabit seviyeli bir Ev Sineması (Home Theater) girişi de vardır.


Teknik Özellikler:

Çıkış Gücü: 250W + 250W @ 8 ohms, 430W + 430W @ 4 ohms
Analog girişler: 1 balanced (XLR), 3 unbalanced (RCA)
Sabit analog giriş: 1 unbalanced Home Theatre (RCA)
Digital Girişler: 2 koaksiyal S/PDIF, 2 optik S/PDIF, 1 USB
Line seviyeri çıkış: Unbalanced Pre çıkışı (RCA)
Digital çıkışlar: 1 koaksiyal S/PDIF
Kontrol girişlari: IR doğrudan giriş (3,5 mm jack), max 12V
Hoparlör çıkışları: Bir çift altın kaplamalı hoparlör konektörü
Frekans aralığı: 5Hz-180kHz (+/- 3dB)
Sinyal / gürültü oranı: 100dB'den fazla
Distorsiyon: %0,005'den az @ 100W 8 ohms 1kHz
Damping factor (dizginleme katsayısı): 1000'den fazla
Ebat/ağırlık: 12cm x 43cm x 38cm (YxExD) / 25kg

Ürün Broşürü

Kullanıcı el kitabı (İngilizce)

Yorumlar:

The Absolute Sound
dergisinden

Hegel H300
ampliye

2013 Senenin Ürünü
ödülüThe Absolute Sound
dergisinden

Hegel H300
ampliye

2013 Golden EAR
ödülüThe Absolute Sound dergisinin web sitesinde yer alan 20 Haziran 2013 tarihli yazıdan kısa bir alıntı:

HEGEL H300 INTEGRATED AMPLIFIER
From Oslo With Love

"...H300'ün ses karakteri kesinlikle nötr. Bu nötraliteden anlaşılması gereken şey ise, çok ufak boyutta bile olsa tonal kolorasyonların ve birçok amplide görülen elektronik bozulmaların oluşmuyor olması. Seste hiçbir kumlanma olmuyor…
… Hegel sesin bütünlüğüne odaklanmış, sese transparan ve ahenkli bir pencere açıyor. Nötr tanımlamasından kesinlikle sıkıcı veya ruhsuz olduğu anlaşılmamalı. H300'ün nötralitesi distorsiyonsuzluktan, iyi tariflenmiş köşelerden ve mikro dinamik canlılığından geliyor…"

yazının tamamı29 Nisan 2013 tarihinde Hi-Fi+ dergisinde çıkan yazının son paragrafı şöyle:

"...Hegel H300, müzik pazarının zor bir bölgesinde konumlanmış, çok düzgün ve çok kullanışlı bir ampli.

Fazlasıyla güce sahip - ama yine de iyi bir sistem eşleştirmesinin büyük yararı var - ve çok üst sınıf hoparlörlerle eşleştirildiğinde dahi bir zayıflık belirtisi vermeyecektir. İçindeki yerleşik DAC bölümü ise, konfigürasyonu iyi yapılmış bir bilgisayar sistemiyle birlikte kullanıldığında gerçek bir artı puan, bu keyifli amplinin çekiciliğini artırıyor ve değerine değer katıyor."

yazının tamamı
"Özetle, H300 her yönüyle mükemmel. Çıta yükseldi."

yazının tamamıDiğer yazılar:

HiFi i Muzyka (Polonya)

Lyd & Bilde (Senenin Ürünü)

Lyd & Bilde (İskandinavya)

Sound News (Hirvatistan)

SoundStage (USA) -"Senenin Ürünü"

Stereo&Video (Rusya)

 


Hegel @ Timpani

Ana Sayfa