Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Hegel

 


H360

 

H360, Hegel’in entegre amplilerinin en büyüğü: 8 ohm’da kanal başına 250W’lık gücü ve 4000’i aşan “damping faktörü” (“dizginleme katsayısı”) ile piyasada süremeyeceği bir hoparlör yok neredeyse. Hegel’in patentli SoundEngine teknolojisi sayesinde H360, güç, dinamik performans, zerafet ve müzikaliteyi, bir araya getirmeyi başarıyor. Bağlantı çeşitliliği ise diğer bir önemli getirisi… Balanced (XLR) ve unbalanced (RCA) analog girişleri, Home Theatre (ev sineması) bypass girişi, optik ile koaksiyal dijital girişleri ve DSD128’e kadar tüm formatları kabul eden bir USB girişi var. Bütün bunlara ek olarak “streamer” gibi çalışmasını sağlayan bir ethernet girişi mevcut.

Hegel ürünlerinin tümünün tasarımı yüksek ses kalitesi gözetilerek yapılıyor ve H360 da bu konuda bir istisna değil. H360’ın en fazla öne çıkan yönü tabii ki gücü. 8 ohm’da 2 x 250W güç üretebiliyor ve düşük empedans değerlerinde de stabilitesi bozulmuyor. Buna ek olarak 4000’in üzerindeki “damping faktörü” sayesinde en talepkâr hoparlörleri bile rahatlıkla kontrol edebiliyor. H360 her koşulda büyük bir otorite ve eforsuzluk hissi vererek çalıyor.

Bu derece büyük bir güç nadiren incelikle bir araya getirilebilir. Hegel’in özel tasarımı olan hassas volüm kontrolu devrelerini süren güç besleme katı gürültü seviyesini olabilecek en düşük sevilerde tutuyor. Giriş katındaki transistörlerin çok hassas bir şekilde elle eşleştirilmeleri harmonik distorsiyon değerlerin düşmesine katkı sağlıyor. Hegel’in patentli SoundEngine teknolojisi de genel distorsiyonu ve özellikle “cross-over” distorsiyonunu düşürüyor.

H360 ampli aynı zamanda Hegel’in özel “re-clocking” (yeniden zaman yapılandırması) devresini de içeren çok yüksek kalitede bir DAC ünite içeriyor. Bunun en büyük getirisi akıllı cep telefonu veya bilgisayar gibi her gün elimizden düşmeyen ses kaynaklarından çok daha iyi bir ses kalitesi elde edebilmek. Bu maksatla, Apple AirPlay ve “DLNA streaming” gibi kullanım kolaylıkları da ampliye eklenmiş. Ayrıca bir de DSD64 ve DSD128 dosyaları da çalabilen referans düzeyde bir USB girişi var.

Teknik Özellikler:

Çıkış Gücü: 250 W/kanal 8 Ohm'da, 420 W/kanal 4 Ohm'da
Analog girişler: 1 balanced (XLR), 1 unbalanced (RCA), 1 Ev Sineması
Analog çıkışlar: 1 sabit (RCA), 1 değişken (RCA)
Dijital girişler: 1 koaksiyal, 3 optik, 1 USB, 1 ethernet (RJ45)
Dijital çıkışlar: 1 koaksiyal
Frekans aralığı: 5Hz-180kHz
Sinyal/Gürültü oranı: 100dB'den fazla
Damping faktör: 4000'in üzerinde
Edat/ağırlık: 12cm x 43cm x 43cm (YxExD)/24kg (nakliye)

Ürün Broşürü

Kullanıcı el kitabı (İngilizce)


Yorumlar:


İngiliz Hi-Fi Choice dergisinde çıkmış olan yazının sonuç bölümünde şöyle deniyor:

"Hegel’in en iyi preamplisi, en iyi güç amplisi ve en iyi DAC ünitesinde mevcut özellikler H360’da bir araya getirilmiş. 3400,- GBP bir entegre ampli için düşük bir rakam gibi gözükmeyebilir ama ona önemli ölçüde iskontoya uğramış üç faklı ürünün büyük bir maharetle tek gövde altında toplanmış hali gibi bakmayı da seçebilirsiniz. Entegre ampliler tekrar popüler olmaya başladı ve H360 ile Hegel kendi klasmanında yeni bir referans yaratmayı başarmış. Bu diğer markaların ulaşmaya çalışmaları gereken yeni bir “benchmark” (ölçüt)."

yazının tamamı


Diğer yazılar:

StereoLife (Polonya)
TED (Kanada)

 


Hegel @ Timpani

Ana Sayfa