Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Hegel

 HD25

 

HD25, bir müzik sistemindeki dijital kaynakların doğal buluşma noktasıdır. Dört dijital girişi ve iki analog çıkışı vardır. Dijital girişlere, tablet, bilgisayar, streamer, Sonos, kablolu TV gibi kaynakları bağlamak mümkündür. Bunun sonucunda da ses kalitelerinde önemli bir iyileşme sağlanır.

HD25'de mevcut olan volüm kontrol devresi ve uzaktan kumanda onun aktif hoparlörlere veya kulaklık amplileriyle kolayca eşleşmesini sağlar. Eğer uzaktan kumandayı kaybederseniz, ön panele parmağınızla vurarak da girişleri değiştirmeniz mümkündür. HD25'i bilgisayarla birlikte kullanmaya karar verirseniz, bunun çok kolay bir işlem olduğunu göreceksiniz: USB kablonuzla bağlatı sağlayın ve yüksek kalitedeki sesin keyfini çıkarın.

HD25'de Hegel'in referans ürünlerinde bulunan teknolojiler kullanılmış. Bunlardan biri silikon germanium transistör. Bu bileşenlerin gürültü seviyeleri son derece düşüktür, bu sayede şimdiye kadar görülmemiş çözünürlükte daha doğal ve müzikal bir ses elde edilir. İki farklı dijital filtreden birini seçerek sesi zevkinize göre ayarlamanız da mümkün. Dijital kablolardaki kalite farklılıklarından doğan hataları düzelten ve empedans uyumu sağlayan özel devre tüm girişler için öngörülmüş.

NOT: USB girişinizi 24/192 gibi çok yüksek çözünürlük seviyeli müzik dosyaları için kullanmak istemeniz durumunda arka paneldeki bir anahtarı çevirmeniz ve yüksek çözünürlüklü sürücümüzü yüklemeniz gereklidir. Tüm diğer girişler ek bir sürücüye gereksinim göstermeden bu çözünürlüğü desteklemektedirler.

 


HD25'in arka görünüşü

HD25 sürücüleri

ürün broşürü

kullanıcı el kitabı (İngilizce)


Teknik Özellikler:

DAC çözünürlüğü: 32bit / 192 kHz çok katmanlı sigma-delta DAC
0dBFS sinyal çıkışı: 2,5V RMS
Dijital girişler: 1 x USB, 2 x koaksiyal ve 1 x optik S/PDIF
Analog çıkışlar: 1 çift RCA unbalanced, 1 çift XLR balanced
Frekans aralığı: 0 Hz - 50 KHz
Distorsiyon: %0,0006
Ebatlar/ağırlık: 6cm x 21cm x 26 cm (Y x E x D) / 3,5 Kg

 

Yorumlar:


ULTRA Audio sitesinde 15 Mart 2013 tarihinde Jeff Fritz imzalı çok güzel bir yazı çıktı. Yazının sonuç bölümünde şöyle deniyor:

"Sesini sevmeyecek tek bir kişinin dahi çıkacağını düşünmüyorum. HD25'in devasa bir sahnesi var ve tonal dengesi piyasanın en iyi high-end cihazlarıyla eş düzeyde. Yorulmadan uzun süre dinlemeye elverişli bir sesi var ve dinleyen hiç kimsenin cihazı detay veya nüanslar yönünden eksik bulacağını düşünmüyorum. Belki daha fazla paralar ödeyerek daha yüksek çözünürlüklü bir cihaz bulabilirsiniz ama fiyat gözetmeksizin bu derece keyf alabileceğiniz bir cihaz bulabileceğinizi düşünmüyorum. Niye mi? Müzikalitesindeki sıradışı kaliteden. Bu Hegel HD25'i Seçkin bir ürün yapıyor, ve bugünün High-End standardlarıyla göreceli olarak küçük bir yatırımla sisteminizin sesini kesin olarak daha yüksek bir noktaya taşıyacak bir ürün."

E-dergi aynı zamanda HD25'i "Seçkin Ürün" payesiyle ödüllendirmiş.

yazının tamamı

 


Fransız Haute Fidelite dergisinin Şubat 2013 sayısında Hegel HD25'in kendisinden daha pahalı iki farklı DAC ünite ile kıyaslandığı bir yazı çıktı. Fiyatlar şöyle: Ayre QB-9: 3500,- euro, M2Tech Vaughan: 6000,- euro, Hegel HD25: 2000,- euro.

Test sonucunda en çok beğenilen ve "En İyi Değer" (Meilleur Achat) ödülünü alan Hegel HD25 olmuş. Cihazlar birçok farklı yönden incelenmiş ve HD25: imalat kalitesi, bileşenlerinin kalitesi, bas performansı, orta frekanslar, tiz frekanslar, dinamik aralık, hız, sahne, transparans ve kalite/fiyat kriterlerinin tümünden tam puan almış.


High Fidelity (Polonya)

Lyd & Bilde (İskandinavya)

Watt (Norveç)

 

 

 


Hegel @ Timpani

Ana Sayfa