Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Hegel

 


Röst

 

Röst, Norveç’in en güzel adalarından birinin adı. Lofoten isminde iyice kuzey bir bölgede ve ana karadan olabildiğince uzaklarda. Bu isim yeni ampliye eldiven gibi oturuyor. Röst’ün diğer bir anlamı “ses” ve Röst gerçekten de “Hegel’in sesi”. Patentli SoundEngine ampli teknolojisi, üst düzey preamplisi ve titizlikle tasarlanmış DAC devresiyle Röst’ün akışkan, doğal ve dinamik bir sesi var. Oradaymışlık hissini veren tüm küçük detayları korurken, gerektiğinde derin ve gürleyen bir bas oluşturabiliyor. Röst’ü istediğiniz herhangi bir cihaza rahatlıkla bağlayabilirsiniz: CD Çalar, bilgisayar veya belki Google Cast Audio olabilir. iPhone’unuzu, Macbook’unuzu veya hatta AppleTV’nizi AirPlay üzerinden kablosuz bağlamak mümkün. Veya Sonos Connect sistemiyle eşleştirebilirsiniz. Seçim sizin.
Hegel Röst ile günlük kullandığınız herhangi bir cihazdan olabilecek en iyi sesi elde edebilirsiniz ama tabii audiophile cihazlarla sonuç çok daha başarılı oluyor. Bu başarıyı mümkün kılan da Hegel’e özel tescilli teknolojilerin kullanılıyor olması.

Röst’ün alüminyum ve çelikten mamul gövdesi pürüzsüz beyaz boyalı olarak geliyor. Dokunduğunuzda aynı duyguyu alabilmeniz için düğmeler bile yekpare alüminyumdan üretilmiş. Beyaz görüntüsü ve kısık OLED göstergesiyle, durduğu yerde kendini belli edecek bir cihaz. Röst’ü ister hoparlörlerinizle, ister kulaklıklarınızla kullanabilirsiniz. Yekpare alüminyumdan bir uzaktan kumandayla birlikte geliyor ama istendiğinde IP kontrol imkanı da mevcut, akıllı ev sistemlerine rahatlıkla entegre edilebiliyor.

Teknik Özellikler:

Çıkış gücü: 2 x 75 W @ 8 Ohm
Sürebileceği en düşük empedans: 2 Ohm
Analog girişler: 1 x balanced (XLR), 2 x unbalanced (RCA)
Dijital girişler: 1 x koaksiyal S/PDIF, 3 x optik S/PDIF, 1 x USB, 1 x Network (ethernet)
Line seviyesi çıkış: 1 x unbalanced değişken (RCA)
Frekans aralığı: 5 Hz - 100 kHz
Sinyal/gürültü oranı: 100 dB’den fazla
Crosstalk (kanal etkileşimi): -100 dB’den az
Distorsiyon: 0.01%’den az @ 50 W 8 Ohm 1kHz
Intermodülasyon distorsiyonu: 0.01%’den az (19 kHz + 20 kHz)
Damping factor: More than 2000 (main power output stage)
Ebatlar (Y x E x D): 8cm x 43cm x 31cm
Ağırlık: 12kg

Tanıtım videosu (İngilizce):

 

Ürün Broşürü


 

 

Yorumlar:


Stereo Mecmuası
'nda Hegel Röst ampliyle ilgili müthiş bir yazı çıktı. Son paragrafından yaptığımız alıntı yazarın heyecanı ile ilgili bir fikir verecektir ama mutlaka yazının tamamını okumanızı öneririz.

"...Hegel kendi standartlarında çıtayı bir değil birkaç adım yükseltmiş. Satın alma imkanınız vardır yoktur, o konuda bir şey diyemem, ancak Timpani’de bu cihazı gidip dinlemenizi tavsiye ederim kesinlikle. Duyduklarınıza şaşıracağınıza hatta çok şaşıracağınıza eminim."

Yazının tamamı:
1. Sayfa
2. Sayfa


 

ABD'nin en önemli online dergisi
SoundStage.com'dan
Hegel Röst
ampliye
"Sıradışı Performans Ödülü"

ödül sayfası
Hegel Röst entegre ampli, EISA tarafından her sene en iyilere verilen ve Avrupa Audio/Video dünyasının Oscar’ları sayılan “Integrated Amplifier 2017-2018” EISA ödülünü kazandı!

 


 

HiFi+ (İngiltere)
SoundStage Simplifi (USA)
Audio (Polonya)
Haute Fidelite (Fransa)
HiFi och Musik (İsveç)
Hi-Fi Choice (İngiltere)
Hi-Fi Choice (Polonya)
Hi-Fi Knights (Polonya)
HVT (Hollanda)
Lyd & Bilde (İskandinavya)
Stereo+ (Norveç)

 

 


Hegel @ Timpani

Ana Sayfa