Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Hegel

 


SoundEngine™ Teknolojisi


Çok iyi bilinen bir gerçek vardır: Kulaktan kulağa, ağızdan ağıza anlatılan hikaye değişime uğrar, detaylar kaybolur, bazı şeyler eklenir, diğerleri çıkarılır ve bir süre sonra hikaye farklı bir hikayeye dönüşür.

Müzik sinyali de bir amplinin içinden geçerken benzer bir etkiyle karşılaşır. Sinyal amplinin içindeki farklı katlardan geçerken her bir amplifikasyon katı onu değişime uğratır. Sinyal ampliden geçip hoparlörlerinize ulaştığında da kaynaktaki müzik sinyalinden farklı bir sinyale dönüşmüştür.

HEGEL SoundEngine™, ampli devre katlarında hatayı ortadan kaldıran ve distorsiyonu önleyen bir yerel hata yok edici sistemdir ve müziğin kaynaktaki detaylarının ve dinamik aralığının korunmasını sağlar. Sonuç çok daha düşük distorsiyonlu, daha büyük bir dinamik aralığa sahip ve daha temiz müzik sinyalidir.

Hegel’in benzersiz ve patentli SoundEngine™ audio teknolojisi, klas AB amplilerle, klas A amplilerin avantajlarını bir araya getirmekte ve her iki ampli tipinin de olumsuz yönlerini ortadan kaldırmaktadır.

SoundEngine™ teknolojisi, her tür AB klas amplide mevcut olan geçiş (crossover) distorsiyonunu ortadan kaldırır.

İnsan kulağı müzik sinyalindeki yüksek frekans distorsiyonlara (bozulmalara) çok duyarlıdır. Hegel’in SoundEngine™ teknolojisi, normal amplilerde mevcut olan yüksek frekans distorsiyonunu ortadan kaldırır.

Hegel’in SoundEngine™ teknolojisi global bir negatif geri besleme (feedback) kullanmamaktadır, buna karşılık ampli katlarında distorsiyon yok etme ihtiyacı oluşması durumunda, yerel ve adaptif ileri yönde besleme teknolojisi kullanmaktadır.Hegel @ Timpani


Ana Sayfa