Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

ifi

 
iPurifier
Active USB Audio Purifier

 

USB aktarma standardı yüksek kalite ses için tasarlanmamıştır. Ses/güç/topraklama, yazıcılar, disk sürücüleri vs. gibi her türlü cihazın bağlantısında kullanılan bir tek kabloda toplanmıştır. USB üzerinden kaliteli müzik çalmak anlamında bu münferit ses ara kablolarını yüksek akım güç kablolarıyla yan yana kullanmaya benzer bir durum oluşturuyor ki, bu da açıkça ideal olmaktan uzak.

Bu durumda kaçınılmaz olan Elektro Manyetik Uyumluluk sorunları sert ve keskin bir ses karakterine neden olur.

iPurifier sadece tek bir iş görür: dijital zincirin en son noktasında, dijital sinyal DAC’ye (Dijital Analog Dönüştürücü) girmeden hemen önce, ses ve güç sinyallerini temizler ve filtre eder.

Özel tasarlanmış devreleri sinyal dalga yapısını düzeltir ve USB ses çıkışına “analog” yapıyı geri kazandırarak gerçek, canlı bir müziğe imkan verir.

Gelecekte çıkacak formatları da desteklemek üzere tasarlanan iPurifier, tüm yüksek çözünürlüklü PCM/DSD ve DXD kayıtları her seviyede destekleyerek tüm DAC’lerin ses kalitesini bir seviye yukarı taşır.

Bilgisayar ses kalitesinde sorun yaratan en önemli etkenlerden biri EMI (elektromanyetik karışma) gürültüsüdür. Bu gürültü bilgisayarın içinde, ses sinyallerinin yolu üzerindeki bir çok anahtar tipi standard güç kaynağından dolayı ortaya çıkar. Ses kalitesini etkileyen bu rahatsız edici gürültü özellikle parçalar arasındaki duraklamalarda en belirgin olarak duyulabilir.

Bilgisayar USB çıkışında EMI gürültüsü tipik olarak 39 dB olarak ölçümlenir. iPurifier bunu 34 dB seviyelerine düşürür.

iFi olarak işimiz en son teknoloji, üst seviye ses dönüştürücüleri üretmek. Doğal olarak, iPurifier da mevcut ve tasarım halinde olan, istisnasız bütün PCM/DSD/DXD formatları ile uyumlu olarak tasarlandı.
iPurifier’ın uzun yıllar sisteminizin kalıcı bir parçası olarak hizmet vereceğinden emin olabilirsiniz.

Sinyaller konektörden geçtiğinden konektörün de aynı mükemmellikte olması gerekir. Çoğu USB konektörü plastikten imal edilmiştir. Plastik USB data bağlantısındaki yüksek frekansları koruyamaz, dolayısıyla gürültü dışarı sızar.

iPurifier, 90ohm empedans standardına uyumlu iFi Gemini USB kablosuyla aynı titiz tasarım anlayışıyla geliştirilmiştir. Tek parça alüminyumdan imal edilen FINAL USB konektörleri kusursuz uçtan-uca RF (Radyo Frekans) koruması sağlar. İmalat özellikleri ve fonksiyon olarak benzersizdir.

iFi benzersiz bir şekilde temele prensiplere iner. Bilgisayardan sonra USB ses kalitesinin en üst noktasına ulaşmak için iUSB Power (saf, temiz güç sağlamak için) ve Gemini kablo (ses ve güç aktarımını birbirinden ayırmak için) kullanmanızı tavsiye ederiz. DAC girişinden hemen önce ses ve güç filtreleyen iPurifier’ı da katınca bilgisayarda mümkün olan en gürültüsüz ve net müziği çalmanızı sağlayan bu konfigürasyon benzersiz ve rakipsizdir.

 


ifi @ Timpani

Ana Sayfa