Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

ifi

 
Micro iCAN

 

Her ürüne uygun bir kulaklık anfisi yaratmak kolay olmadı. Bunun sebebi piyasada çok çeşit kulaklık olmasıdır. Bu yüzden mühendislerimiz iCAN’i tasarlarken amfiden değil kulaklıklardan yola çıktılar.

Geleneksel kulaklık amfilerinin aksine iCAN’in tasarımı geniş bir kulaklık gamına dayanır. Bu sıradışı yaklaşım iCAN’e her tür kulaklığın potansiyelini tam olarak gerçekleştirebilmek gibi benzersiz bir yetenek sağlar.

En başta en yuksek ses kalitesini sağlamak üzere tasarlanmıştır. XBass ile daha derin, zengin ve temiz bir bas duyarsınız. 3D Holographic Sound sistemi tipik kısıtlı kulaklık müziği yerine akışkan bir müzik sunar.

Kayıtlar kulaklıklardan ziyade hoparlörler için yapılır. Kulaklıkla müzik dinlerken genellikle müziği “kafanızın içinde” hissetmeniz bu yüzdendir. 3D Holographic Sound sistemi bunu düzelterek müziği kafanızın içinden odanıza taşır.

Hayal gücünüzü serbest bırakacak canlılıkta bir müzik performansı sunacak bir kulaklık amfisi yaratmak istedik; sanki grubun tam önünüzde çaldığı bir canlı konserdeymiş gibi. Canlı, dinamik ve ayrıştırıcı, müzik sizi hareketlendirecek. Hepsinden önemlisi 3D Holographic Sound sistemi ile ses kalitesini bozan DSP# kullanmadan gerçekten üst sınıf üç boyutlu bir ses alanı yaratmayı başardık.

Buna yaklaşan tek şey uluslar arası kayıt stüdyolarında kullanılan profesyonel sınıf kulaklık amfilerinden bazıları. iCAN stüdyo kalitesinde müziği satın alınabilir fiyatlarla sunmasıyla kendi alanındaki tek cihaz.

Kulaklıklarınızı iCAN’e bağladığınız anda kulaklık sesinin olması gerektiği şeyin tam olarak bu olduğunu farkedersiniz. Bunda önemli rol oynayan A sınıfı Lamba Katlı amplifikasyon, benzeri görülmemiş netlik ve gerçeklik sağlayarak canlı performansa yakın bir dinleme kalitesi sunar.

Daha önce mümkün olduğu düşünülmeyen üstün performansa erişmek için mühendislerimiz ses tasarımının Altın Çağına geri döndüler. iCAN’in tüm tasarımı sıradışı A Sınıfı Lamba Katlı amplifikasyon, hibrid değil tri-brid devreler, Bi-Polar cihazların en üstün özelliklerinin bileşimi, J-Fetler ve İleri Müstakil bileşenlere dayalı yapılmıştır.

Sıfıra yakın parazit, üstün sönümleme faktörü ve mükemmel geçici tepki sayesinde tüm müziğiniz her zamankinden iyi duyulacak. iCAN’in kulaklığınıza mükemmel uyum sağlaması sayesinde Rock, Caz veya Klasik, bütün müziğiniz güzel, canlı ve aslına sadık hale gelecek.

Her çeşit kulaklığa mükemmel uyum sağlayarak maksimum performansı elde etmek için mühendislerimiz yüzlerce kulaklığı i test ettiler, ölçümlediler ve dinlediler.

Bu zorlu çalışma meyvesini verdi ve XBass ses iyileştirme sistemi her kulaklığa göre ayarlanabilme özelliğiyle küçükten büyüğe tüm kulaklıkların daha önce görülmemiş bas seviyelerine inebilmesini sağladı.

3D Holographic Sound sistemi gibi XBass devre sistemi de iFi’nın üst sınıf ses genetiğine uygun olarak sese zarar veren DSP# kullanılmadan çalışır.

Tasarımcılarımız en üstün ses kalitesine ulaşmak için her olasılığı değerlendirdiler. iFi’nın DirectDrive teknolojisi direkt kuplaj sayesinde en kısa sinyal yolunu sağlar. Bundan da öte DirectDrive birçok USB ses cihazına göre daha düşük parazitle daha yüksek güç sağlar.

Gerçek kontrol ve ses hakimiyetiyle iCAN Apple® iPod® Touch’tan 27 kat ve MacBook® Air’den 9 kat daha güçlüdür. Saksafonlar gerçekte olduğu gibi o altınsı çıkışlara, vokaller belirgin hacim ve derinliğe sahiptir. Davullar kah hışırdar kah gürler.

 


ifi @ Timpani

Ana Sayfa