Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

ifi

 
Micro iLink

 

iLINK USB-SPDIF (Sony/Philips Digital Interface Format) dönüştürücülerinde gelinen son noktadır. Çevirme çipinden başlamak yerine biz önce tüm aktarma ve dönüştürme sürecini analiz ettik. Ancak bu temel çalışmayı yaparak piyasada bulunan dönüştürücülerde görülen ses kalitesi eksikliklerini giderme hedefimize ulaşabilirdik.

Bir dijital sinyal bir formattan diğerine dönüştürüldüğünde çeşitli noktalarda jitter (ses seğirmesi) ortaya çıkar. Genel ses resmini olumsuz yönde etkileyen jitter ve ona bağlı sorunları ortadan kaldırmayı hedefleyen iLINK başka hiçbir dönüştürücüde bulunmayan Super Digital Output® (Süper Dijital Çıkış) ve Jitter Elimination Technology JET® (Jitter Giderme Teknolojisi) teknolojilerini kullanıyor.

Bütün bunları yaparken, 24/192 seviyesine kadar Eşzamansız ses proses edebiliyor. iLINK’in küçük boyutu olağanüstü jitter giderme kabiliyetini şaşırtıcı kılıyor. iLINK’le çalınan müziğin orijinal kayda sadakati ulaşılmaz boyutta. Artık bir bilgisayar ses kaynağından dönüştürülen müziği SPDIF DAC ve benzeri bir SPDIF girişli cihazda aslına tam anlamıyla sadık olarak dinlemek mümkün.

Normal dijital çıkış : sert, parlak, düz dijital ses İlink super dijital çıkışı : sağlam, güçlü ve gövdeli naturel ses

Jitter Elimination Technology JET® başka hiçbir dönüştürücünün yapamadığını yapıyor. İnsan kulağının en hassas olduğu ses bantında oluşan jitter’ı yok ediyor. Genel olarak bilinen jitter filtre kabiliyeti duyma bandının üstündeki daha yüksek tonlarda işe yarar. Mevcut teknolojinin bu eksikliği hakkında sahip olduğu bilgi ve duyma bandının daha alt seviyelerinde jitter filtrelemeyi mümkün kılan sıradışı teknik uzmanlığı sayesinde JET® özellikle kritik duyma bandındaki jitter sorununu ortadan kaldırıyor.

Sadece iLINK mevcut jitter filtreleme teknolojisiyle JET® teknolojisini birleştirerek jitter sorununu tamamen ortadan kaldırır. JET® iLINK’in en pahalı olanları da dahil olmak üzere diğer dönüştürücülerin hiçbirinde olmayan temel özelliklerinden biridir.

Super Digital Output® şu eşi görülmemiş tasarım özelliklerini kapsar: Yüksek Seviye Çıkış; Galvanik Yalıtıcı, Gerçek-Dengeli Çıkış; Kusursuz Empedans Eşleşmesi ve Ultra Hızlı Açılma özelliği.

Bütün bunlar titiz bir analiz sonucu bütün SPDIF protokollerinin (Optik, BNC ve RCA) baştan tasarlanmasıyla geliştirilmiştir. Jitter, parazit ve diğer sorunların yok olma noktasına getirilmesiyle sonuç bu çalışmaları anlamlı kılmıştır.

Bilgisayar ses teknolojisindeki gelişmeler kalitenin CD’nin üzerine çıkmasını sağladı. iLINK uygun güce sahip bir DAC’nin (Dijitalden Analoğa Dönüştürücü) 24Bit/192kHz seviyelerine ulaşan modern Yüksek Netliğe sahip dijital formatların şaşırtıcı potansiyelini gerçeğe dönüştürmesini sağlayabilir.

Giriş:
Full-Speed USB 2.0 type-B

Çıkış :
Super Digital Çıkışları (RCA) x 2
• Yüksek Seviye High Level : Diğer SPDIF alıcılar ile uyumlu tek çevirici ; yüksek sinyal eşleşme
• Normal Seviye: Standart SPDIF çıkış
Optik Çıkış*
*: Bu çıkış doğası gereği 96 Khz ile limitlidir.

Teknik Özellikler :
High-Speed USB 2.0 (24-Bit/192kHz) ile uyumlu
Güç (maks) : < 2.5W
Ölçüler L X E X Y : 158 x68 x28 mm
Ağırlık : 265g (0.58lbs)

 


ifi @ Timpani

Ana Sayfa