Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Q Acoustics

 

 Q Media BT3
Bluetooth'lu Aktif Hoparlör Sistemi

 

Q Media BT3 çok şık ufak bir çift stereo hoparlör gibi duruyor ama aslında bir hoparlörden çok daha fazlası: Harici bir ampli gereksinimi yok çünkü kabininin içinde 2 x 50 Watt gücünde bir ampli mevcut. İçinde ayrıca Bluetooth sinyali de kabul eden bir DAC ünite mevcut. Bu sayede cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan kablosuz olarak bağlanıp son derece düzeyli bir stereo ses elde etmeniz mümkün. Biz çok etkilendik!

Bluetooth V4.0 kablosuz alıcısı yüksek ses kalitesi sağlayabilmesi için 'aptx' özelliğine sahip. DAC ünitesine bir optik kablo ile de bağlanmak mümkün.

BT3 hoparlör sistemini televizyonunuzun sesini iyileştirmek için de kullanabilirsiniz. Bu durumda sisteme bir subwoofer eklemek istenebileceği de düşünülmüş ve bir subwoofer çıkışı öngörülmüş.

BT3 hoparlör sistemine bir CD Çalar veya farklı bir analog kaynak bağlamak da mümkün. Bu maksatla bir çift RCA analog giriş mevcut.

BT3 hoparlör sisteminin uzaktan kumandası da mevcut.

1- Optik giriş
2- Analog giriş (RCA)
3- Analog giriş (mini jack)
4- Subwoofer çıkışı
5- Bluetooth eşleştirme düğmesi
6- Açma-kapama düğmesi
7- Cereyan girişi
8- Sol hoparlör çıkışları
9- İsim etiketi

 


Renk seçenekleri:Kullanıcı el kitabı (pdf)

Teknik Özellikler:
Ebatlar: (E x Y x D): 148mm x 240mm x 226mm (herbiri)
Çıkış gücü: 2 x 50W
Bas unitesi: 100mm
Tiz unitesi: 25mm

Bağlantı imkanları:
Bluetooth V4.0 aptX içeriğiyle
Analog giriş 3.5 mm stereo jack ile
Analogue giriş RCA
Optik (Toslink) dijital giriş
Subwoofer çıkışı (RCA)
Hoparlör çıkışları


Kutudan çıkanlar:
1 x aktif (sağ) and 1 x pasif (sol) hoparlör
Uzaktan kumanda (pili ile)
2 metre 3.5mm jack kablo
2 metre RCA phono kablo
4 metre hoparlör kablosu
EU cereyan kablosu
Kullanıcı el kitabı

Yorumlar:

What Hi-Fi? dergisinde çıkan 5 yıldızlı yazının son paragrafında şöyle deniyor:

"Q-BT3 kadar çok yönlü ve sevmesi bu derece kolay olan bu fiyat seviyesinde çok az ürün vardır."Stereo Mecmuası'nda çıkmış olan inceleme yazısından alıntılar:

"...Aynı albümü 3 şekilde Q Media BT3′e gönderdim. Bilgisayar sistemimi kullanarak, yarım akıllı telefonum ile ve en son iPad kullanarak. Hangisi kolayınıza geliyorsa o cihazı kullanın, arada herhangi bir fark olmuyor veya duyulabilir bir fark olmuyor diyelim. Q Media BT3 üzerindeki DAC işini harika yapıyor. Ancak asıl olay bence hoparlörde bitiyor. Eğer evinizde güzel bir yere yerleştirdiyseniz hoparlörlerinizi sanki bir hifi sistemi kullanıyormuş gibi müzik dinliyorsunuz. Black Saint and the Sinner Lady yapısı itibarı ile çok incelikli bir albümdür. Q Media BT3′ün bas performansına şapka çıkartmak lazım. Oldukça küçük bir kabinden elde edilen bas için hiçbir şey söylemek mümkün değil. Abartı yanı yok, keyifle müzik dinlemek mümkün. Tüm frekanslar yerli yerinde. Bluetooth süper bir kolaylık ve en önemlisi müzik ekseninden kaymadan bu coşkuyu yaşıyoruz....

... Q Acoustics Q Media BT3, pazarımıza giren en yeni aktif monitörlerden bir tanesi. Fiyatının içerisinde DAC, amplifikatör ve uzaktan kumanda olması bir avantaj olmasının yanında ufak/orta boyutlardaki bir odayı göz önüne alırsak, makul fiyat etiketlerinde bir sistemin kalbini bu minik hoparlörler üzerine kurabilmek mümkün. Kaynaklarınızı bağlayıp, zahmetsiz ve tasasız müzik dinlemek için harika bir sisteme sahip olabilirsiniz. Bluetooth ile kablosuz müzik aktarma özelliği ise hayatı kolaylaştıran yönden. Ses kalitesini bir kenara bırakıyorum, rahatlık harika. İşin güzel tarafı Q Media BT3 bu senaryoda da insanı mutlu ediyor. Ancak işin içerisine ortalamanın üzerinde kaynaklar girmeye başladığında bu miniklerde coşuyor ve cüssesinden beklenmeyecek bir ses ile karşılaşıyorsunuz. Ben de dahil okuyucularımızın büyük bir çoğunluğunun güzel hifi sistemleri olduğunu biliyorum. Q Media BT3 bu sistemlerin yanında ikinci bir sistem olarak sırıtmayacağı gibi, testlerimde benim yaşadığım şeyleri yaşayabilirsiniz. Ana sisteminiz açmaya üşenip “eh mis gibi çalıyor işte” diyerek bu ufaklıklarla daha fazla müzik dinliyor halde bulabilirsiniz kendinizi.

Aktif monitörleri çok sevdiğimi zaten okuyucularımız biliyorlardır. Hayatımıza getirdikleri kolaylıklar ve ortalamanın üzerindeki ses performansları, onları sevmem için yeterli sebep. Q Acoustics firması bu senaryonun üzerine donanım, kullanım kolaylıkları ve kozmetik incelikler ile harika katkılar yapmışlar. Ülkemizdeki aktif monitör pazarının en keyifli örneklerin arasına oturuyor Q Media BT3. Alışveriş listelerine yazılmayı hak eden bir müzik sistemi…"

yazının tamamı 

 


Q Acoustics @ Timpani

Ana Sayfa