Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Q Acoustics

 Concept 500


 

Kılı kırk yaran odyofilleri gözeterek tasarlanmış olan Concept 500 hoparlörler sanatla bilim arasında mükemmel bir denge oluşturuyor. Tarz sahibi estetiği ve çağdaş görünümü kadar yüksek bir ses performansına sahip ve şaşırtıcı derecede doğru çalıyor. Müthiş basları geniş bir frekans aralığıyla buluşturup yüksek sayılabilecek duyarlılık değerini makul bir empedans seviyesiyle sunuyor. Mekan uyumu ile kolay sürülebilme özelliği sayesinde birlikte kullanılan amplilere kendilerini en iyi şekilde gösterme şansı tanıyor.

 

Çevirisi:

Finiş

Piyano lake siyah veya beyaz finişler, renk ve doku tutarlılığı olan gerçek İtalyan ağaç kaplamalarla bir arada getirildi. Ağaç kaplamanın doğru oranda kullanılması ince ve hafif bir kabin görüntüsü veriyor.

 

Tiz Sürücü

Tiz sürücü ana kabinden mekanik olarak ayrışmış şekilde monte ediliyor. Böylece hoparlör kabininin ve tiz sürücünün titreşimlerinin birbirlerini olumsuz olarak etkilemeleri engelleniyor.

Crossover

Gürültü ve distorsiyon seviyesi son derece düşük bir crossover hedeflenerek, tasarımına ve bileşenlerinin kalite yüksekliğine büyük özen gösterildi. Dinleme ekseninin içinde olduğu kadar dışında da çok iyi sonuç veren 4. derece Linkwitz-Riley topolojisi kullanıldı.

 

Mid/Bas Sürücüler

Mid/Bas sürücülerin, 35mm gibi alışılmışın üstünde bir çaptaki ses bobini sayesinde daha yüksek itme kuvveti, daha yüksek giriş gücüne dayanıklılık ve sıkışma hissinin azalması sağlandı.

Noktadan Noktaya (P2P) Kabin Desteği

Noktadan noktaya (P2P) diye adlandırılan kabin destek yöntemi, yan duvarların düşük frekansta titreşmelerini önlemek için, güçlendirilmesi gerekli olan noktalara uygulanmıştır.

 

HPE Basınç Dengeleyiciler

Yüksek kabinler, arzu edilmeyen basınç değişkenliklerinin neden olduğu rezonanslara açık olurlar. Özel olarak tasarlanmış olan Helmholtz Pressure Equalizers (Helmholtz Basınç Dengeleyiciler), bu tür basınç düzensizliklerini dengeliyor.

Gelcore Kabin Duvarları

Üç katmanlı kabin duvarlarının arasına basınçlı bir şekilde sıkılan jelin elastiki kalma özelliği sayesinde kabin titreşimi sönümlendirilmekte ve yüksek frekans titreşimler ısıya dönüştürülmektedir.

 

Kabin Tabanı

Concept 500’ün döküm alüminyumdan mamul tabanı, istenmeyen akustik yansımalara engel olmak için, geniş düz alanlar veya ek süsler içermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bu duyarlılıkla oluşmuş zarif tabanın, her tür döşeme yüzeyine uyum sağlayacak saplamaları vardır.

Arka Panel ve Konektörler

Arka panel “Dual Gelcore” (Çift Gelcore) duvarların bütünlüğünü bozmayacak şekilde imal edildi. Concept 500 “bi-wiring” veya “bi-amping”e uyumlu ve istendiğinde çıplak kablo, çatal veya 4mm banana fişe bağlanabilen konektörlere sahip.

   
Teknik Özellikler
Frekans Aralığı
41 Hz - 30 kHz
Ortalama Empedans
6 Ω
En Düşük Empedans
3.7 Ω
Önerilen Ampli Gücü
25 - 200 W
Distorsiyon (120 Hz - 20 kHz)
0.2 %
Crossover Frekansı
2.5 kHz
Mid / Bas Sürücü
2 x 165 mm
Tiz Ünite
28 mm
Ebatlar (E x Y x D)
250 x 1150 x 350 mm
Ağırlık
42 kg
 

 

 

Broşür

Yorumlar:

Q Acoustics Concept 500 hoparlör, EISA tarafından her sene en iyilere verilen ve Avrupa Audio/Video dünyasının Oscar’ları sayılan “Floorstanding Loudspeaker 2017-2018” EISA ödülünü kazandı!

yazının tamamı"Avurtralya'nın AV Hub sitesi Concept 500'ü 2000-10000$ kategorisinde senenin en iyi hoparlörü seçti"

yazının tamamı"İçındeki tüm detayıyla gerçeğe yaklaşan bir sahne oluşturması ve dinamik aralığı da koruması çok etkileyici! Sanıyorum bundan daha iyisini elde etmek için çok daha fazla para harcamanız gerekir..."

yazının tamamı"Concept 500 hoparlörler müthiş bir kalite/fiyat oranı sunuyor. Sisteminizin potansiyelini ortaya çıkartmakla kalmıyor, kendisinden çok daha pahalı rakiplerini de rahatsız ediyor."

yazının tamamıWhat Hi-Fi'da çıkan 5 yıldızlıyazının son paragrafından:

"Son yıllarda duyduğumuz en etkileyici hi-end hoparlör. Meşhur markalardan birini taşıyor olsaydı fiyatı binlerce pound daha yüksek olurdu. Tavsiye ediyor muyum? Kesinlikle."

yazının tamamı 

"Son derece sıradışı bir hoparlör. Ödediğiniz paranın karşılığını fazlasıyla veriyor."

yazının tamamı

  

 

 


Q Acoustics @ Timpani

Ana Sayfa