Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Q Acoustics

 Media 4 Soundbar

 

Bugüne kadar birçok ödül kazanmış olan Q Acoustics Media 4 soundbar, Hi-Fi kalitesinde müzik ve TV’nizden yüksek ses kalitesi alabilmeniz için tasarlanmış, tabetinizden veya akıllı telefonunuzdan da müzik çalabileceğiniz yüksek performansı bir aktif hoparlördür. Bluetooth teknolojisi sayesinde telefonunuzdan, Spotify veya Apple Music gibi servislerden de kablosuz olarak müzik yollayabilirsiniz.

Q Acoustics Media 4 soundbar’da ses yayılım açısı alışılmışın dışında geniş olan ileri teknoloji ürünü ‘BMR’ (Balanced Mode Radiator) sürücü üniteler kullanılıyor. Bu özellik sayesinde odanın tümünü kaplayan berrak bir ses oluşturmakla kalmıyor, odanın neresinde olursanız olun ses kalitesinden ödün vermeden dinlemenizi sağlıyor.

Media 4 soundbar’ın gerçek bas sesi, akustik olarak eşleştirilmiş ve gövdesine yerleştirilmiş yüksek performanslı subwoofer ünitesinden kaynaklanıyor. Media 4 soundbar’la TV’nizin yerleşik hoparlörleriyle almanız mümkün olmayan gerçek sinema sesi deneyiminin tadını çıkaracaksınız.

Media 4 ‘Hi-Fi’ özellikli bir Soundbar olduğu için, doğal olarak müzik dinlerken de, sinema izlerken de aynı derecede keyf alacaksınız.

Analog ve optik girişleriyle, bir hi-fi sistemin yerini tek başına tutabiliyor. Spotify benzeri streaming servisleriyle, CD Çalarlar, bilgisayarlar ve internet radyosu gibi çok çeşitli kaynaklarla kullanılabiliyor.

Subwoofer İçinde

M4’ü tasarlarken çok kapsamlı bir pazar araştırması yaptık ve ek subwoofer kutusu ile kabloları ortadan kaldıran tek kutulu bir çözüm arzu ettiğinizi öğrendik.

İnce hatlı tasarımı ve yerleşik subwoofer’ı sayesinde M4 ile harici bir subwoofer ve fazladan kablolar kullanmaya gerek kalmıyor. Duvar aparatıyla duvara monte edildiği zaman da arkadaki eğimli şekli sayesinde kablo bağlantıları çok kolay yapılabiliyor.

BMR

Media 4 Soundbar’da ‘BMR’ tipte sürücüler var. Bu tür hoparlör sürücüleri çok iyi bir ses kalitesine sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda da sesi çok geniş bir alana yayabiliyorlar. Bunun anlamı şu: odanın neresinde oturursanız oturun hi-fi müzik ile ev sineması deneyimininden eşit derecede keyif alabilirsiniz. BMR sürücülerinin, oturduğunuz yere bakmaksızın, bu şaşırtıcı performansı nasıl sağladığı aşağıdaki diagramda gösteriliyor. Q Acoustics, sese hiçbir harici efekt veya dijital proses eklemeden gerçek audio performans sunuyor.

Kullanım Kolaylığı

Q M4 Soundbar’ı kullanmak daha kolay olamazdı. Bağlayıp kaynakla ilişkilendirin ve kullanmaya başlayın. M4’ün bir de beş düğmeli küçük uzaktan kumandası var.

Eğer soundbar 20 dakika süreyle kullanımda değilse, kendiliğinden ’stanby’ konumuna geçiyor ve enerji tasarrufu sağlıyor. Bu yüzden her kullanım sonrasında onu kapatmayı düşünmek zorunda değilsiniz.

Televizyon ve Filmler

Aklınıza soundbar geldiğinde genellikle onun bir televizyonla birlikte kullanılacağını düşünürsünüz. Media 4 soundbar ise TV’nizin ses kalitesini artırmanın dışında müzik dinlemeniz veya seyrettiğiniz bir filme çok iyi konsantre olabilmeniz için de idealdir.

Müziğinizin Keyfini Çıkarın

Q M4 soundbar ile dinleyeceğiniz müziğin keyfini çıkarabileceğiniz çok farklı seçenekler mevcut. CD Çalarınızı analog kablolarla doğrudan bağlayabileceğiniz gibi Bluetooth teknolojisiyle kablosuz olarak yollayabilir ve çok yüksek kaliteyle dinleyebilirsiniz. Veya telefonunuz üzerinden Spotify hesabınızı kullanarak doğrudan stream edebilirsiniz. Kaynağınız ne olursa olsun M4 ile müzik dinlemeye bayılacaksınız.

Teknik Özellikler:

Çıkış gücü: 100W (2 x 25W + 50W) amplinin toplam gücü
Harmonik Distorsiyon: <1.00%
Freakans aralığı: (+/-0.5dB) 20Hz - 20kHz
Gürültü/sinyal oranı (A-ağırlıklı): -85dB
Sol/sağ sürücüler: BMR 65mm x 65mm
Subwoofer: Çift sargılı 100mm x 150mm
Edatlar: (E x Y x D) 1000mm x 90mm x 142mm
Ayakla birlikte yükseklik: 105mm
Ağırlık: 4.9 kg

Yorumlar:

Üç yıl üst üste

What HI-FI? Dergisinden

Senenin Ürünü Ödülü

 

yazının tamamıDiğer ödüller ve yazılar (okumak için logoların üstünü tıklayabilirsiniz)

 
      


Q Acoustics @ Timpani

Ana Sayfa