Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Rega
RS3

 

RS3, Rega'nın yeni ve en ufak boy yerde durabilen tipte (floor standing) hoparlörü. Bir önceki model R3'e kıyasla boyu 70mm daha uzun, bas performansı daha iyi ve Rega'nın çok yeni ZZR tiz ünitesi (tweeter) teknolojisini içermekte.

RS3, içerdiği yüksek teknoloji ile son derece sıradışı bir üç yollu hoparlör. Kontrollu bas frekansları ve oranlı bir şekilde üst frekansların uç noktalarına uzanan kaliteli tiz sesleriyle son derece dengeli ve keyifli bir performansı var. Birçok müzik türüyle uyumlu, dinamik, müzikal sesi RS3'ü benzerlerinden ayrılır.

Mid ve Bas Üniteleri:

Rega'nın tüm bas ve mid/bas üniteleri kendi fabrikasında ve kendi belirlemiş oldukları çok hassas kriterlere uygun olarak üretilir. Birçok üreticinin kullandığı ve "raftan alınan" (OEM) ünitelere kıyasla Rega'nın kendi ünitelerini kendisinin üretiyor olması çok önemli bir tasarım esnekliği sağlamakta.

RS3, Rega'nın klasik RR125 orta ses ünitesini kullanıyor. Bu ünitenin özelliği iç rezonansları çok iyi yutması. Bu özellik orta seslere yumuşak bir karakter verir.
RS3'ün aynı zamanda, yan tarafa yerleştirilmiş 8 katman sargılı 5" bas ünitesi bulunuyor. Bu sargı tasarımı sayesinde bas ünitesi için hiçbir crossover filtresi kullanma gereği kalmadığı için, bas ve orta sesler mükemmel bir bütünlük oluşturur; baslar orta seslerin ve tizlerin performansından hiç fedakarlık edilmeksizin çok iyi bir zamanlama kazanır.

Rega'nın bas ünite teknolojisi hakkında daha detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz (İngilizce)

Tiz Ünite:

RS3 hoparlör sadece Rega tarafından tasarlanmış olan yeni HF20-ZRR tiz üniteyi kullanmakta. İstenmeyen arka bölüm yansımalarını yok ederek ZRR tiz ünitesi distorsiyondan arınmış üst frekanslar oluşturur.

Rega'nın ZRR tiz ünite teknolojisi hakkında daha detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz (İngilizce)

  • Yükseklik...................... 797mm
  • Derinlik........................ 246mm
  • Genişlik........................ 224mm
  • Ağırlık............................ 9kg
  • Nominal Empedans.......... 6 ohms
  • Sensitivity.......(yaklaşık) 89dB
  • Max. Ampli gücü............. 100w (kanal başına)

RS3 Ürün Broşürü (İngilizce) - (90.5kb)


Yorumlar:

What Hi-Fi? dergisi Temmuz 2012 sayısında 100,- GBP ile 15.000,- GBP arasında yer alan en iyi 50 hoparlöre yer vermiş.

Rega RS3 "Ufak Oda için En İyi Kolon Tipi Hoparlör" seçilmiş.

5 Yıldızlı yazı özetinden bazı alıntılar şöyle:

"... en üst düzey detay seviyesine sahip, açık, odaklı ve üç boyutlu bir sahnesi var...

... notaların ani iniş ve çıkışlarını çok iyi yansıtıyorlar ve dinamik oynamaları ise son derece eforsuz bir şekilde çalabiliyorlar...

... Tümüyle 5 yıldızlık bir hoparlör..."


 

Rega @ Timpani

Ana Sayfa