3

Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Rega

 


Exon 3

 

 

Exon 3, Rega'nın geliştirdiği ısı transfer plakalı alüminyum kasanın içine yerleştirilmiş simetrik devreli ve yüksek performanslı 125 W gücünde bir monoblok amplidir.

Exon 3'ün çıkış katı DC ve elektronik termik röle vasıtasıyla tamamen koruma altındadır. Ayrıca her iki kanal transformatörleri için bir güç monitörü bulunmaktadır. Sinyal hattında yüksek kalitede Evox kapasitörleri kullanılmıştır.Ampli tamamen simetrik devre topojisi kullanmaktadır, düşük distorsyonlu, yüksek linearitede müşterek tabanlı voltaj amplifikasyon devresi vardır. Bu tip bir devre topolojisi gerekli voltaj salınımını sağladığı için Exon'un hoparlörleri minimum distorsiyonla sürmesini temin eder. Son derece yüksek akımlı çıkış katında dört adet 200 W'lık Sanken tranzistör kullanılmıştır. Bu sayede en zor hoparlörlerin bile rahatlıkla sürülmesi mümkün kılınmıştır. Yüksek seviyede ses performansı ve güvenilirlik elde etmek için devre modelleme ve dinleme testlerinden yararlanılmıştır.

Enerji besleme devresi, oldukça büyük tutulmuş iki yüksek evsaflı malzeme kullanan toroidal transformatör ve en zor yüklere bile akım üretebilecek 37,600mF'lık paralel bağlantılı kapasitörler kullanmaktadır. Bütün giriş ve sürücü katları tamamen regüle sabit voltajla beslenmektedir. Bu sayede yüksek düzeyde bir ses temizliğine ulaşılmıştır.


Rega @ Timpani

Ana Sayfa