Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 


Rega'ya, İlgiltere'de firmalara verilen en prestijli ödül olan "Kraliçenin Ödülü - 2015" verildi. Linki tıklayarak detayını okuyabilirsiniz
21/4/2015

 


Londra Borsası 2015
yılında İngiltere'ye ilham
veren 1000 firmayı seçti
ve aralarında Rega da
yer alıyor. Linki tıklayarak
yazının tamamını okuyabilirsiniz
(12/03/2015)


Stereophile dergisinin Haziran 2013 sayısında çıkmış olan
"Roy Gandy: 40 Years of Reganomics"
başlıklı yazı
(05/06/2013)


Hi-Fi+ dergisi
Rega fabrikasını ziyaret etmiş. Birçok güzel fotoğraf var. Göz atmanızı öneririz.
(29/5/2013)

 
Home & Technology dergisinden Göksenin Göksel Rega'nın kurucusu ve sahibi Roy Gandy ile Timpani ziyareti sırasında bir söyleşi yaptı. Bu söyleşiyinin tam metni

Rega

 

 

 

REGA 1973 yılında İngiltere'de pikap üretmek üzere faaliyete geçmiş ve zaman içinde çok geniş bir ürün çeşitliliğine ulaşmış. REGA'nın felsefesi her zaman "yüksek kaliteyi mantıklı fiyatlarla sunmak" olmuş ve bu çıkış noktası da Timpani'nin felsefesi ile çok iyi örtüşüyor.

Biz bütün REGA ürünlerini çok sevdik ve özellikle pikabın sesini çok özlediğimizi fark ettik. Hareket noktaları analog ses olduğu için bütün REGA ürünlerinde doğal sese, akışkanlığa ve müzikaliteye öncelik verilmiş olduğunu hissedebiliyorsunuz.

Aşağıda Timpani stoklarında bulunan ve dinletiye hazır REGA ürünlerin listesini sunuyoruz. Detaylı bilgi ve cihazlarla ilgili eleştiri yazılarını okumak için "detay için"'i tıklayınız.

 

Pikaplar
DAC

CD Çalarlar
Ampliler
Hoparlörler
Kafalar
Fono Katları
Aksesuarlar

 

 
Pikaplar

Planar 1

RP1'in yerini alan yeni Planar 1 pikapta yeni RB110 kol, Rega Carbon MM kafa, 24V senkron motor ve parlak finişlar var. Planar 1 giriş seviyesinin çok üzerinde bir performansa sahip ve şimdiden ödüller almaya başladı.


Planar 1 Plus

Planar 1 pikabın içine phono katı eklenmiş versiyonu. Artık ayrı bir phono katı ünitesi satın almak veya içinde phono katı devresi bulunan bir ampli kullanmak gereksinimi ortadan kalkıyor. Planar 1 Plus pikabınızı, bir CD Çalar bağlar gibi herhangi bir standard (line) girişine bağlayabiliyorsunuz.


Planar 2

Planar 3 ile birlikte geliştirilen yeni Planar 2 pikapta yeni RB220 kol, Rega Carbon MM kafa, 24V senkron motor, cam plato ve parlak finişler var. Planar 2 şimdiden ödüller almaya başladı.


Planar 3

RP3'ün yerini alan yeni Planar 3 pikapta yeni RB330 kol, çift kuşaklı parlak gövde, 'optiwhite' cam plato, iyileştirilmiş ana yatak ve ayaklar var. Dergiler Planar 3'e ödül yetiştiremiyor.


Planar 6

RP6'ün yerini alan yeni Planar 3 pikapta yeni RB330 kol, ultra hafif köpük dolgulu çift kuşaklı gövde, NEO Güç Besleme ünitesi, çift katmanlı füme/transparan özel cam plato ve birçok başka yenilik var. Fiyat kategorisinde 2017 yılının en iyi pikabı seçildi.


Planar 8

Planar 8’in tasarımında, Rega’nın referans pikabı ‘Naiad’dan ilham alındı. Önceki RP8 pikabın iyileştirilmiş bir versiyonunu yapmak yerine ‘Naiad’ın tasarım felsefesini daha hesaplı bir fiyata sunulması hedeflendi. Planar 8’in, kendi fiyat aralığında, bugüne kadar yapılmışların çok üstünde bir performansı olsun istendi.


Planar 10

Rega'nın referans pikabı. Planar 10’un yapımında en gelişmiş malzemeler ve en ileri mühendislik tekniklerini kullanıldı. Bu sayede, çok hafif bir gövde etrafında tasarlanmış olan Planar 10’un üst düzey bir performans sergilemesi sağlandı. Kardeşi Planar 8 gibi, Planar 10 da ilhamını Rega’nın efsanevi pikabı ‘Naiad’dan aldı.


 

DAC


DAC-R

Rega DAC-R, içinde Rega'nın tasarlamış olduğu iyileştirilmiş en yeni devreleri barındıran ve 16/20/24-bit - 32kHz /192kHz aralığında çalışabilen bir Dijital / Analog Çevirici ünite. Bir USB, iki Optik, iki Koaksiyal girişi var.

detay için

 

CD Çalarlar

 

yeni Apollo yeni

Yeni Apollo CD Çalar, büyük başarı kazanmış Apollo-R'nin elekronik devrelerini kullanıyor. Kasası, Brio amplinin yeni alüminyum kasasıyla uyum sağlayacak şekilde güncellendi.

detay için

Apollo-R

Efsanevi Apollo CD Çaların yeni ve daha kompakt versiyonu

detay için

Saturn-R

Yeni Saturn-R, hem bir CD Çalar hem de bir DAC içeriyor. USB girişi 24bit/192kHz.

detay için

Valve Isis

Rega'nın lambalı ilk ürünü. Muhtemelen CD Çaların varabileceği son nokta! (25 kg!)

detay için

 


Ampliler

 

io yeni

Rega'nın yeni ve en küçük entegre amplisi. Brio'nun devrelerini kullanıyor ve müthiş bir performans/fiyat oranı var. Kanal başına 30W güç.

detay için

Brio

Yepyeni bir kasa ve iyileştirilmiş devreler. Kulaklık çıkışı, MM Phono katı ve uzaktan kumandasıyla erişilmesi güç bir fiyat/performans oranı. Kanal başına 50W güç.

detay için

Elex-R

Çok başarılı Brio-R ve Elicit-R tasarımları esas alınarak yapılmış üst seviyeli entegre ampli.Kanal başına 72.5W güçte.

detay için

Elicit-R

Çok başarılı Brio-R tasarımı esas alınarak yapılmış üst seviyeli entegre ampli.Kanal başına 105W güçte. Son derece müzikal ve detaylı.

detay için

Aethos

Kanal başına 156W güçte referans entegre ampli.

detay için

EAR

Rega'nın yeni kulaklık amplisi

detay için


Exon 3

125W/8ohm ve 200W/4ohm gücünde monoblok ampli. En güç hoparlörlerle bile kullanılabilecek ses kalitesi üst düzeyde bir ampli.

detay için

Osiris

162W/8ohm ve 250W/4ohm gücünde referans entegre ampli.

detay için
Hoparlörler

 

RX1

Her seviyedeki sistemde kullanılabilecek iki yollu, yeni DX-125 mid/bas sürücülü son derece müzikal bir hoparlör.

detay için

RX3

Her seviyedeki sistemde kullanılabilecek, orta boy odalar için ideal, iki buçuk yollu, yeni DX-125 mid/bas, ZRR tiz ve RR125.8 bas sürücülü son derece müzikal bir hoparlör.

detay için

RX5

Her seviyedeki sistemde kullanılabilecek, orta ve büyük boy odalar için ideal, iki buçuk yollu, yeni DX-125 mid/bas, ZRR tiz ve RR7.8 bas sürücülü son derece müzikal bir hoparlör.

detay içinKafalar

 

Bias 2

Tipi: MM
Çıkış: 6.8 - 7.2mV
İğne: eliptik
Tespit: standard, iki vida ile
Renk: Kırmızı


Elys 2

Tipi: MM
Çıkış: 6.8 - 7.2mV
İğne: eliptik
Tespit: üç vida ile
Renk: Mavi


Exact

Tipi: MM
Çıkış: 6.8 - 7.2mV
İğne: Vital. Mikro seviyede işlenmiş kompleks formda bir elmas.
Tespit: üç vida ile
Sargılar: elle sarılmış on bir kat.
Renk: Sarı


Ania yeni

Tipi: MC
Önerilen iğne ağırlığı: 1.75 - 2.00g
Giriş yük empedansı: 100 ohm
Çıkış empedansı: 10 ohms
Nominal çıkış voltajı: 350μV
Kanal dengesi : ≥ 20μV
Ayrıştırma : ≥ -29dB
Kafa ağırlığı: 6g

detay için


Apheta

Tipi: MC
Önerilen iğne basıncı: 1.75g
Yük giriş empedansı: 100 Ohm
Çıkış empedansı: 15 Ohm
Çıkış voltajı: 0.5 mV


Fono Katları

 

Aura Reference MC yeni

Rega'nın referans seviyedeki MC Fono katı.

detay için


Aria

Rega'nın yeni MM ve MC Fono katı.

detay için


Fono mini A2D

MM kafalar için yapılmış en ufak boy fono katı. Yeni modelinde bulunan USB çıkış vasıtasıyla plak çalarken bilgisayara dijital kayıt yapılabiliyor.


Fono MM Mk3

MM kafalar için fono katı.


yeni Fono MC

 

Fono MC, herhangi bir MC kafanın potansiyelini artırmak üzere tasarlanmış son derece sıra dışı bir phono katıdır. Her tür ve marka düşük çıkışlı MC kafayla kullanılmasına olanak sağlayan, arka yüze yerleştirilmiş dip anahtarlar (dip switches) ile farklı yükleme ve kazanç ayarları rahatlıkla yapılabilmektedir.

detay için


Fono MC

MC kafalar için fono katı.

 

Aksesuarlar

 

Performance Pack yeni

 

Birçok ödül kazanmış Planar 1, Planar 2 veya RP1 pikaplarınızın performansını bir üst seviyeye taşımak ister misiniz? Performance Pack, özellikle bu üç pikap için tasarlanmış bir iyileştirme kitidir.

detay için


Atlas tracking force gauge yeni

Atlas iğne/kafa terazisi, kullanım kolaylığı, tutarlılık ve sıra dışı bir hassasiyet gözetilerek tasarlandı.

detay için


TT-PSU

 

Pikaplar için harici güç besleme devresi. P7 için standard olan bu ünite P5 ve P3-24 pikaplar için opsiyoneldir. Motoru vibrasyonsuz çalıştırdığı için sese katkısı çok önemlidir. Ayrıca 33-45 devir geçişi de bu ünite üzerinden yapılabilmektedir.


Turntable Wall Bracket

Rega pikaplar için özel olarak tasarlanmış duvar konsolu. Seste önemli iyileşme sağlıyor.


Drive Belt Upgrade

Rega pikaplar için özel olarak tasarlanmış iyileştirici motor kayışı. Sesteki detay artışı ve bas performansı çok şaşırtıcı!


45rpm Record Adaptor

45 devirlik plakları çalmak istediğinizde gerekli olabilecek bir adaptör.


Solaris remote

Tüm Rega ürünleriyle kullanılabilen uzuktan kumanda.

 


Rega'nın Felsefesi ile ligili güzel bir video


Diğer Rega ürünleri için:

www.rega.co.uk

 

Ana sayfa