Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Rega

 

RP3
 

Rega’nın yeni RP3 Pikabı fiyat kategorisinin çok üzerinde sıradışı bir performans hedefiyle tasarlanmış. RP3, mükemmel imalat kalitesi, güvenilirliği ve kullanım kolaylığıyla dinleyeceğiniz müziklerden uzun yıllar keyif almanızı sağlayacak bir pikap. Performansa katkısı olmayan her tür fonksiyondan arındırılarak, üretim maliyetinin tümü ses kalitesinde artış sağlayacak noktalara yönlendirilmiş. RP3’te Rega’nın yeni RB303 kolu, hassas ana yatak ve düşük vibrasyon / düşük gürültülü 24V motor var. Vibrasyonu en düşük seviyede tutabilmek için, motorlar, tek tek, kendi devresine elle bağlanıp, ince ayarı yapılmakta.

DB Teknolojisi (“Double Brace” ya da “Çift Kuşak” Teknolojisi)

“Kütle enerjiyi yutar - kayıp enerji kayıp müzik demektir”! Rega, pikaplarda düşük ağırlıklı rijid gövde kullanımı konusunda öncülük yapmıştır. İç kısımda hafif tanecikler içeren ve dış yüzeyi çok rijid fenolik reçineli gövde, Rega’nın efsaneleşmiş Planar serisi pikaplarının özünü teşkil etmekteydi. RP3, bu tasarım felsefesini bir üst seviyeye taşımakta. Çok hafif gövdenin, özellikle en gerekli olan bölgede kullanılmış çift kuşaklı fenolik reçine ile biraraya getirilmesi çok sağlam bir “ön gerilimli kiriş” etkisi yaratmakta. Rijiditenin en çok gerekli olduğu bölge, kolun gövdeye bağlandığı nokta ile ana yatak arasındaki bölgedir ve bu bölge güçlendirilmiştir. Rijid ve sağlam gövde tasarımı enerji yutulumunu önlemekte ve distorsiyon kaynağı olan istenmeyen titreşimlerin oluşumuna engel olmaktadır. Buna karşılık, ağır bir kütle, motor veya yatak gürültüsünü dönmekte olam plağa daha kolay ve doğrudan taşır. Bütün yüzeyi sağlamlaştırmak yerine kuşak kullanımı, iki kat kalınlaştırılmış fenolik reçinenin yalnızca kilit bölgelerde kullanılmasıyla gövdenin daha da hafifletilmesi mümkün kılınmıştır. Böylece istenmeyen titreşim aktarımına engel olunmuştur

RB303 Kol - En iyiyi daha iyi yapmak

En son 3D CAD & CAM teknolojisi kullanılarak tasarlanmış olan RB303 kol, Rega’nın 30 yılı aşkın kol tasarım deneyiminin ürünüdür. Teknolojideki ilerlemeler sayesinde, efsaneleşmiş RB300 kolun tasarımında ince ayarlar yapılarak iyileştirme sağlamak mümkün olmuştur. RB303’te rijiditesi artırılmış yeni bir tüb bulunmakta, kol taşıyıcı bölüm ve kafa taşıyıcı bölümler arasında ağırlık dağılımı, muhtemel rezonans oluşum noktalarını en aza indirecek şekilde yapılmış. Çok hassas yataklamasıyla sürtünmeden neredeyse arınmış bir hareket kabiliyeti ile biraraya gelen koldaki mükemmel stabilite plaklarınızdan elde edebileceğiniz bilgi miktarının artmasını sağlıyor.

Özellikleri:

* RB303 kol
* Çift Kuşak teknolojisi
* Hafif gövde
* 24V düşük gürültülü ve düşük vibrasyonlu motor
* 3 farklı gövde finişi
Yorumlar:

What Hi-Fi? dergisi
2014 Yılında da
RP3 pikabı
Senenin Ürünü seçti


What Hi-Fi? dergisi
2013 Yılı Ödül sayısında
RP3 pikabı
Senenin Ürünü seçti


Stereophile dergisi
2012 Yılı ödülleri sayısında
Rega RP3
pikap kategorisinde
"Senenin Ürünü"
seçti.What Hi-Fi dergisinin 2012 ödülleri sayısında:
Rega RP3 + Elys 2'ye pikap kategorisinde

"Senenin Ürünü"

ödülü verildi

yazının tamamıThe Absolute Sound web sitesinde çıkmış olan Wayne Garcia imzalı yazının başlığı şöyle:
"REGA RP3 TURNTABLE, ELYS 2 CARTRIDGE, TT PSU POWER SUPPLY"
Rega Dreams of Analog

yazıdan kısa bir alıntı:

"…Büyük boyutlu orkestral eserler, bugüne kadar bir Rega pikaptan duymayı ummayacağım derecede bir dinamik sıçrama ve bas atağı sergilediler… 45 devirlik "Stairway To Heaven"i dinlerken o derece müziğin içine çekildim ki, bu çok fazla tüketilmiş parçayla ilgili tüm kötü anılarım silindi. İyi bir odyo cihazının bu derece keyif verici ve eğlenceli oluşunun en büyük nedeni de bu zaten: sisteminizin performansı yukarılara doğru çekildikçe eski albümlerinizi yeniden keşfediyorsunuz…"

yazının tamamı 

Tone Audio dergisinin editörü Jeff Dogay'in, "Yeni Bir Efsane Doğdu" başlıklı yazısından bazı alıntılar:

"Bas etliliği açısından, RP3, P3-24’e kıyasla önemli ölçüde daha iyi...

P3-24’ün sesi hiçbir zaman kumlu değildi ama RP3’le karşılaştırılınca bu alanda da fark oluştu...

Harici güç besleme devresi TT-PSU’yu da bağlayınca fark iyice açıldı...

Gürültü seviyesindeki azalma ve düşük seviyedeki detayın artması RP3’ü P3-24’e kıyasla Exact kafadan daha verimli yaralanır kanuma getirmiş."

yazının tamamı


 

 

Rega @ Timpani

Ana Sayfa