Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

SteinMusic

 

 

 


Harmonizer Sistemi

Stein Music'in ödüllü Harmonizer sistemi, oda akustiğini ve buna bağlı olarak müzik sisteminizin ses performansını önemli ölçüde iyileştiren bir araç.

H2a ve H2b Harmonizer üniteler, "Black Stones" (Siyah Taşlar), "Black Diamonds" (Siyah Elmaslar) ve "Blue Diamonds" (Mavi Elmaslar) ile birlikte, önerildiği şekilde oda içine yerleştirildiklerinde ve ayarları da uygun şekilde yapıldığında sahnenin her üç boyutunda da önemli ölçüde büyüme oluyor, sesin dokusundaki detaylar artıyor ve buna bağlı olarak performansın oda içinde gerçekleşiyor algısı artıyor.

H2a ve H2b Harmonizer Üniteler:

H2a ve H2b isimli iki Harmonizer, dış görünüm olarak bir birlerinden ayırt edilemeyen iki küp. Buna karşılık farklı etkilere sahip son derece farklı iç yapıları var. Birlikte kullanıldıkları zaman birbirlerini tamamlamaktalar, bu yüzden Harmonizer'lerin (bir H2a ve bir H2b şeklinde) çift olarak kullanılması öneriliyor.

(yandaki resimde H2 harmonizör kendisi için tasarlanmış ideal yükseklikteki ayağı ile birlikte görülüyor)
H2 arka görünüşü


Black Stones
(Siyah Taşlar)

Siyah Taşların görevi, H2a ve H2b Harmonizer'lerin etkisinin oda içinde dengeli olarak dağılımını sağlamak. Siyah Taşların çalışma prensibi, etkileri aynı düzeyde olmasa da, Harmonizer'lerle aynı. Siyah Taşlar, içinde hassas bir şekilde dengelenmiş üç aktif eleman barındıran karbon takviyeli epoksi reçineden oluşuyor. Bağımsız olarak kullanıldığında da farkedilen bir etkileri bulunmakla beraber, esas etkileri Harmonizer sistemle birlikte kullanıldığı zaman ortaya çıkıyor.

Black Diamonds
(Siyah Elmaslar)

Siyah Elmaslar, Siyah Taşlardan etki yönünden farklılık göstermekte. Bu noktada kuantum fiziğine dayalı teknikler kullanılarak Siyah Taşlardan daha yüksek bir etki gücü elde edilmiş. Doğru yerlere yerleştirilmiş dört veya beş Siyah Elmas son derece etkili olabilmekte. İyi bir yerleşim sahnenin her üç boyutunu da etkiliyor. Siyah Elmaslar, içinde hassas bir şekilde dengelenmiş altı aktif eleman barındıran karbon takviyeli epoksi reçineden oluşuyor.

Blue Diamonds
(Mavi Elmaslar)

Mavi Elmaslar, Siyah Elmasların daha gelişmiş bir versiyonudur. Siyah Elmaslara kıyasla, etkileri üç kat daha yüksektir. Daha gerçekçi bir etki için Siyah Elmasların yerine kullanılabilirler. Mavi Elmaslar, içinde hassas bir şekilde dengelenmiş dokuz aktif eleman barındıran karbon takviyeli epoksi reçineden oluşuyor. Bağımsız olarak kullanıldıklarında da Mavi Elmaslardan müthiş sonuçlar almak mümkündür.

Video:

 

 

Yorumlar:

Stereo Times e-dergisinde Aralık 2011 tarihinde çıkan yazıdan bir alıntı. Ürüne "Eleştirmenleri Seçimi 2011" ödülü de verildi.

"… Bu yaptıklarını nasıl yapıyorlarsa, bunu yalnız dinleyerek test etmek mümkün. En büyük şüphecinin bile bu testten memnun kalacağından eminim. Dört Harmonizer mükemmel çalışıyorlar, altı daha da iyi. Sistemin tümünü ele aldığımızda da - H2 Harmonizer'lar ve ilave Taşlar (Stones) ve Elmaslar (Diamonds) -
eşsiz bir deneyim…"
Mike Silverton

yazının tamamı
Enjoy the Music.com
e-dergisinde Nisan 2011'de çıkmış olan yazıdan bir alıntı. Dergi, aynı zamanda Harmonizer sistemine "2011'in En İyi Ürünü" ödülünü vermiş.

"… Duyduklarıma dayanarak, Steinmusic Harmonizer'lerin üstün bir oda akustiği düzenleyici olduğu su götürmez bir gerçek. Ve bütün bunu çirkin yutucular, difüzörler kullanmadan gerçekleştiriyorsunuz…"

yazının tamamıPositive Feedback e-dergisinin 62. sayısında çıkmış olan yazıdan bir alıntı:

"… Bunları sisteminizin gerekli bir bileşeni olarak algılayın, basit bir aksesuar (tweak) gibi değil. Sisteminizin potansiyelini tam olarak ortaya çıkartacak bir bileşen. Holger gerçekten çok önemli bir şey yakalamış… gerçekten müthiş bir şey…"
Dave Clark

yazının tamamıStereo Times e-dergisinde Harmonizer sistemi iki ayrı yazar tarafından ele alınmış. Her iki yazıdan alıntıları aşağıda bulabilirsiniz:


"... Harmonizer'lar ile karşılaştığım güne kadar sistemin bana son derece tatmin edici geliyordu. Şahsen, kendi dinleme odamda bu derece bir iyileşmenin mümkün olabileceğine kesinlikle inanmazdım…"
Dan Secula

"… Harmonizer'lardan o derece etkilendim ki, sesi ne derece iyi olursa olsun, onlar tarafından önemli ölçüde iyileştirilemiyeceğini düşünemiyorum…"
Ron Cook

yazının tamamıPositive Feedback e-dergisinin 59. sayısında çıkmış olan yazıdan bir alıntı:

"… Harmonizer'lar ayarlanabilir, dinleyerek kanıtlanabilir, tekrarlanabilir ve ister pille, ister cereyanla kullanılabilir. Devreye sokulduğunda, müziğin odanızda daha önce hiç duymadığınız şekilde canlandığına şahit olacaksınız. Bana göre, piyasada Harmonizer'ların faydasına ve önemine yakın gelen başka hiçbir şey yok. Bir kere ayarlandığında, ki yapması çok basit bir şey, dinlediğiniz müzik tipinden bağımsız olarak bir daha el sürmeyeceğiniz bir şey; bütün müziklerinizi çok daha gerçekçi ve daha keyifli bir şekilde dinleyeceksiniz…"
Robert H. Levi

yazının tamamıINNER Audio e-dergisinde Mart 2012'de çıkmış olan yazıdan bir alıntı:

"…Harmonizer'lar Schumann rezonatörlerden dört veya beş kat daha efektif.

Steinmusic Harmonizer'lar haftalardır sistemimde bağlı ve artık yaptıkları iş konusunda çok daha güvenli konuşabilirim: Holger Stein'a şapka çıkarmak lazım. Kendisi ihtiyaç duyduğumuz odyo gurusu. Yaklaşımı yenilikçi, yaratıcı ve sıra dışı. Ürünleri çok iyi düşünülmüş ve tasarlanmış ve odyofillerin sistemlerine değer katıyor…"

yazının tamamıÖdüller:

Analogue Audio Association
The Stereo Times – Publisher's Choice 2010
The Stereo Times – Publisher's Choice 2011
EnjoyTheMusic.com – Best of 2011 Award
Audiophile – Best Of The Year 2011/2012

 


 

 

SteinMusic @ Timpani

Ana Sayfa