Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Sumiko

 


BlackBird

 

Gerçekleştirilebilecek en düşük gürültü seviyeleri, geniş dinamik aralık ve bu fiyat kategorisinde mümkün olabilecek aslına en yüksek "sadakat" için tasarlanmış olan Blackbird bir analog klasiği olmaya adaydır. Çok yüksek seviyede tutulan güvenilirlik standartlarına uyabilmeleri için her bir kafa çok büyük el emeği ve uzun zaman gerektiren teknikler kullanılarak imal edilmiş, elle kalibre edilmiş ve dinleyerek test edilmiştir.

Yüksek çıkışlı "Moving Coil" kafaların en büyük avantajı ek kazanç katlarının ortadan kaldırılmasıdır, böylelikle gürültü seviyesinin azalması sağlanır. 2.5mV bir gerilimle standart bir 47k Ohm RIAA fono katını doğrudan sürmesiyle oluşabilecek en iyi sinyal/gürültü oranı elde edilir. Bu sayede sizin için değerli olan plaklarınızdan sadece ve sadece müzik çıkması sağlanmış olur.

Teknik Özellikleri:

Kafa tipi:

MC

İğne:

Düşük ağarlıta eliptik

İğne kolu:

Uzun kristalli Boron

Frekans aralığı:

10Hz-50KHz

Çıkış voltajı / kanal:

2.5mV

Kanal ayırımı:

35dB @ 1 kHz

Kanal dengesi:

0.5dB @ 1 kHz

Compliance:

(x10-6 cm/dyne) 12

İğne boyutları / şekli:

.3x.7 / Eliptik

İç empedansı:

135 Ohm

Ağarlık aralığı:

1.8-2.2 gram

Önerilen ağarlık:

2 gram

Kafa ağarlığı:

9.6 gram

Yorumlar:

"I'd put the Sumiko Blackbird's overall sonic performance, and especially its ability to deliver solid musical performance (if not the last word in resolution) up against almost any cartridge at any price!" - Michael Fremer, Stereophile


"... the Blackbird aims to raise the performance bar higher still, yet without becoming finicky (think 'Ferrari for the Common Man' and you've got the idea)."
"The Blackbird supoplied a full measure of the openness and resolution that music lovers crave, without the excess brightness that makes some moving coils sound too edgy for their own good."
- The Absolute Sound dergisinin Nisan 2004 sayından


"...Overall, The Blackbird is quite an achievement for the folks at Sumiko.....If you are in the market for cartridge in the range of $500 to $1000, put this one on your short list. You'll be glad you did." The Audiophile Voice dergisinin Eylül 2004 sayısından

 


Sumiko @ Timpani

Ana Sayfa