Ahmet Tevfik Okday 'ın WBT-0210 Cu ve WBT-0710 Cu Nextgen konektörlerle ilgili görüşleri:

"Bundan üç yıl önce aldığım AQ 1001 amplimin çıkışlarını WBT konektörlerle değiştiridiğimde duymuş olduğum olumlu farkları Timpani’ye yazmıştım ve Adnan bey de Timpani sitesinin WBT sayfasında görüşlerime yer vermişti.

Geçtiğimiz yıllar içinde Timpani’den fiyat ve performansları çok iyi olan birçok ödüllü PrimaLuna Prologue Three pre, Five power ve son çıkan CD ProLogue Eight’i satın aldım. Yanma süresi veya Adnan beyin tabiri ile pişme süresi bittikten sonra her odyofil gibi ben de bu sistemimi nasıl daha da ileri götürürüm diye düşünürken aklıma WBT geldi.

İlk olarak Prologue Eight CD çalarıma WBT-0210 Cu ve Focal-JMlab 937-BE kolonlarıma WBT-0710 Cu Nextgen monte ettim.

Hemen arkasından da PrimaLuna Five power’ın kolon çıkışlarına WBT-0710 Cu, interconnect girişine WBT-0210 Cu, pre’nin de CD girişlerine ve power çıkışlarına WBT-0210 Cu Nexgen taktım.

Sonuç birkaç gün içinde mükemmele ulaştı. Mükemmelden kastım şu (100 saat pişme süresi sonucunda): üst frekans ve orta seslerde detay artışı ve aydınlanma, baslarda kontrol artışı ve odaklamada önemli iyileşmeler oldu.

Zaten iyi çalan sistemim zahmetli fakat ufak ve hesaplı değişikliklerden sonra daha da detaylı çalmaya başladı. Her konuda iyi ve gerçeğe olabildiğince yakın sahne performansını bu derece düşük maliyetlerle bize sağladığı için Timpani’ye teşekkür ederim."

Ahmet Tevfik Okday