Ana Sayfa

Ressam Hikmet Onat Sk. 9
İstinye 34460
İstanbul

Nasıl Gidilir

0212-323 2110

Fax: 0212-323 2598

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Computerized Cardmatic Hickok Tube Tester
"Bitmatic Tube Testing System"

Computerized Cardmatic Hickok Tube Tester bilgisayar yazılımında 3924 adet farklı lambanın dataları mevcut ve test etmek istediginiz lamba tipine gore test şartları o lambaya özel olarak oluşturuluyor. Bitmatic Lamba Test cihazımızla şu işlemleri yapabiliyoruz:

* Her türlü kısa devre testi;
* Katod / ısıtıcı arası kaçak akım testi;
* Grid kaçak testi;
* Katod aktivite testi;
* Gaz testi;
* Kalite testi;
* "Transconductance" ölçümü;
* Anod (ya da "plate") akımı ölçümü;
* Eğri çizimi.

Kısacası yapamadığımız bir ölçüm yok gibi. Bu cihaz sayesinde artık lambalarınızı hassas bir şekilde eşlestirme ("matching") imkanımız da mevcut. Ayrıca türlerinin en iyi lambalarını seçerek "Premium" ya da "Gold Label" şeklinde seçkin lamba alternatifleri yaratılabiliyor. Konuya özel merakı olanlar test cihazinin kendi web sitesine bağlanarak daha ayrıntılı bilgi alabilirler. Adresi:

http://tubesontheweb.com/matic.htm

Showroom'umuzdaki bir odayı lamba test ve satış odası olarak ayırdık. "Amplimdeki 6 çıkış lambasından biri yanarsa lambaların tamamını mı değiştirmeliyim?" "lambalarımın ömrü kaç saattir, değistirme zamanı geldi mi acaba?" türünden soruların artık bir cevabı var. - Birinci sorunun cevabı: "Eger yanmamış lambalarınızın durumu iyi ise onları değiştirmenize gerek yok. Mevcut lambalarınızın durumuna uygun bir lamba seçmemiz ve onlarla eşlememiz mümkün." - İkinci sorunun cevabı: "Lambalarınızdan bir veya birkaçını Timpani'ye getirin, durumlarina birlikte bakalım."

Timpani'den edinebileceğiniz lambalar (YENi)

...

 

Ana Sayfa